Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BECKER MONZA BE7XXX zmiana LCD na negatyw

jachraniak 11 Lut 2005 21:39 4438 8
  • #1 11 Lut 2005 21:39
    jachraniak
    Poziom 10  

jak wygląda sprawa odwrócenia polaryzacji wyświetlacza Beckera Monza? jak wiadomo część Beckerów z nowszych linii mają mozliwość softwearową zamiany wyświetlania informacji na wyświetlaczu w pozytywie i negatywie... po własciwym podłaczeniu bardzo ładnie sie to dzieje przy okazji włączania świateł jeśli ustawimy w menu na automatyczne zmienianie...
    sedno sprawy!
    jak podziałać żeby Monza wyświetlała w negatywie? może być na stałe - nieważne czy softwearowo czy też hardwearowo - po prostu jest pozytyw ma być negatyw!!!

0 8
  • #2 11 Lut 2005 21:52
    djlj24
    Spec od car audio

Oj chyba już pytałeś wszędzie. Wiem, że w mercu lepiej wygląda negatyw ale tu jest ciężki temat. Sam zrobiłem test na podobnym wyświetlaczu niestety efekt jest taki sobie. Co z tego, że wyjdzie negatyw jak będą pęcherze na szkle a jak się próbuje zrobić na cacy to się robi mleczny odcień wyswietlacza. Wyglada to nieciekawie i jest bardzo ryzykowne dla wyświetlacza.

0
  • #3 11 Lut 2005 22:07
    jachraniak
    Poziom 10  

djlj24 napisał:
    Oj chyba już pytałeś wszędzie. Wiem, że w mercu lepiej wygląda negatyw ale tu jest ciężki temat. Sam zrobiłem test na podobnym wyświetlaczu niestety efekt jest taki sobie. Co z tego, że wyjdzie negatyw jak będą pęcherze na szkle a jak się próbuje zrobić na cacy to się robi mleczny odcień wyswietlacza. Wyglada to nieciekawie i jest bardzo ryzykowne dla wyświetlacza.

to prawda, szukam wszędzie, miałem już chwilę że myślałem iż jestem bliski...
    ad rem
    nie oszukujmy się, nawet w oryginalnych wyświetlaczach jak w np Mexico Pro wyświetlacz też nie jest idealnie czarny... w dzień wydaje się idealnie czarny, ale w nocy widać że do czerni wiele mu brakuje... nie oczekuję cudów... tylko negatywu

0
  • #4 11 Lut 2005 22:12
    djlj24
    Spec od car audio

Ale masz równomiernie szary a nie z jaśniejszymi i ciemniejszymi plamami. Ja sobie właśnie eksperymenty robiłem na mexico a w zasadzie trafiic pro (po to go kupiłem).

0
  • #5 11 Lut 2005 22:16
    jachraniak
    Poziom 10  

djlj24 napisał:
    Ale masz równomiernie szary a nie z jaśniejszymi i ciemniejszymi plamami. Ja sobie właśnie eksperymenty robiłem na mexico a w zasadzie trafiic pro (po to go kupiłem).

e... to ja widzę że daleko się rozszedł moj ryk o pomoc w owej materii :D

to może w takim ukladzie programowo?

0
  • #6 11 Lut 2005 22:33
    djlj24
    Spec od car audio

Programowo też nie przejdzie. Sterownik tego wyświetlacza jest tak zrobiony, że nie bardzo można go ruszyć. Sam sie zdziwilem jak to rozebrałem.

0
  • #7 11 Lut 2005 22:43
    jachraniak
    Poziom 10  

djlj24 napisał:
    Programowo też nie przejdzie. Sterownik tego wyświetlacza jest tak zrobiony, że nie bardzo można go ruszyć. Sam się zdziwilem jak to rozebrałem.

no tak...
    nie bardzo - czyli jednak jakoś można...

0
  • #8 07 Lut 2010 14:15
    piotruch
    Poziom 17  

Odświeżę stary temat.

Co prawda dotyczy modelu Indianapolis, ale ciekawe.
    Z informacji znalezionej tutaj: http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1251671
    Wynika, że menu negatyw/pozytyw pojawia się wyświetlacz obsługuje taką funkcję.
    Jak pokazuje autor - po podłączeniu wyświetlacza Traffica do Indianapolisa, pojawiała się możliwość przełączania wyświetlacza (negatyw/pozytyw).

BECKER MONZA BE7XXX zmiana LCD na negatyw

Ciekawi mnie czy istnieje możliwość "oszukania" radia, tak aby te menu się pojawiło na oryginalnym wyświetlaczu.
    Może gdzieś jest to zaszyte w pamięci w wyświetlaczu czy jest on zdolny wyświetlać negatyw/pozytyw.

Strasznie stary temat wykopałeś - ale może coś z tego wyniknie zostawiam. [damiancz]

0
  • #9 24 Kwi 2014 11:07
    dunda92
    Poziom 2  

Koledzy posiadam Indianapolis Pro, w BMW wyswiatlanie wiadomosci opiera sie na negatywie, czy w Indi Pro da sie odwrocic w jakis sposob wyswietlacz. Zaznacze ze mam zaprzayjaznionego elektronika, z checia mi pomoze.

0
  Szukaj w 5mln produktów