Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o testy programu klient serwer

18 Sty 2013 13:47 1653 5
  • Poziom 13  
    Witam szanowne grono użytkowników :)
    Napisałem program do testów (coś a'la testy na prawo jazdy) tyle że w technologii klient serwer i chciałbym poprosić tych z Was którzy posiadają 2 komputery w domu o przetestowanie działania programu jak i ocenę wyglądu interfejsu :)

Oczywiście programy działają tylko poprzez LAN (Wifi)

W programie serwera trzeba wybrać plik z testem i uruchomić serwer,
    przy kliencie wystarczy wpisać ip serwera i dane :)
    Jest też kreator testów który testowałem pod systemem Windows a może ktoś ma Linuxa i sprawdził by jego działanie :) Mile widziane także testy między systemami np. serwer pod Windowsem a klient pod Linuxem :) Taki test nie potrwa długo a bardzo może mi pomóc przy pisaniu pracy inżynierskiej :)

W załączniku programy w plikach .jar oraz przykładowy plik z testem :)

ps. By móc korzystać z programu należy obowiązkowo dodać program JAVA do listy dozwolonych programów w Zaporze Systemu Windows lub wyłączyć zaporę
    Przy uruchamianiu programów pod kontrolą systemu Linux trzeba zezwolić na wykonywanie pliku jako programu we właściwościach pliku

Pozdrawiam :)
  • Poziom 33  
    Dlaczego na dwóch komputerach?

Z grubsza przeklikałem te programiki. Oto co znalazłem:
    Klient:
    - czasami pytanie/odpowiedzi się nie wyświetlają
    - brak właściwego sprawdzenia danych
    - po przejściu jednego testu, wybraniu "Powrót do początku" i wpisaniu błędnego hosta program szaleje
    - jest "IP", nazwa hosta też działa :P
    - maksymalizacja do wyłączenia (?)

Serwer:
    - po wybraniu drugiego pliku pytania się sumują
    - po wybraniu "Start serwera", gdy nie wybrano pliku można go wybrać, ale serwer nie startuje, co jest niezgodne z nazwą opcji
    - "Wybierz port", albo lepiej "Zmień port" w menu wystarczy, "Domyślny 2222" jest mylące
    - brak blokady zmiany portu, gdy serwer jest uruchomiony
    - brak opcji zatrzymania serwera
    - SplitPane do dodania
    - podajesz IP serwera, ale czy nasłuchujesz tylko na nim?
  • Poziom 13  
    Dziękuje za zainteresowanie i spojrzenie wolnym okiem :) Spróbuję poprawić błędy które wypisałeś :) A to, że czasami pytania się nie wyświetlają to nie wiem o co chodzi bo ten błąd występuje tylko podczas połączenia z localhost a po sieci jest okej :)

A propos opcji zatrzymania serwera... Klasa realizująca połączenie to:

Kod: java
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wywołuję połączenie poprzez
    Kod: java
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Jak mam zatrzymać serwer ? Próbuję ale zawsze wywala wyjątek...
  • Poziom 17  
    A na jednym komputerze nie da rady wpisując 127.0.0.1 jako adres serwera ?

Pisałem kiedyś dawno prostą grę sieciową (LAN) i tak ją testowałem właśnie...
  • Poziom 13  
    Da radę tylko nie wiem czemu ale czasem nie wyświetlają się pytania w programie klienta... i nawet wystarczy wpisać zamiast IP "localhost"