Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corca B X12SZ - Cewka w silniku X12SZ Opel Corsa B

18 Sty 2013 14:00 2760 3
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z moją Corsą B mam w niej silnik X12SZ z cewką od corsy X14SZ. nie powiem ciekawa modernizacja ale do rzeczy. 2 dni temu pojawiły mi się następujące objawy dławienie się samochodu na niższych obrotach nierówna praca paląca się kontrolka Check Engine oczywiście po chwili poczułem smród spalonej elektryki po czym samochód zgasł i już nie zapalił. Okazało się że padła cewka. Ok wymieniłem było dobrze samochód przejechał z 20 km po czym postawiłem go pod domem. dziś wsiadam odpalam i znowu to samo objawy identyczne padła cewka. Może mi podpowiecie co może być. Ja podejrzewam układ elektryczny że coś w nim przestało grać tak jak powinno. Ale może ktoś miał z was podobny problem.
  • Poziom 12  
    wymień świece i przewody zanim kupisz cewkę. Polecam renomowanych producentów
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Różnice są bardzo proste układ elektryczny został zamontowany z silnika 1.4 Innymi słowy cały układ elektryczny silnika cewka a raczej tzw cewka zespolona np moja corsa nie posiada czegoś takiego jak rozdzielacz z palcem. Jest tylko i wyłącznie zespolona cewka podłączona bezpośrednio pod komputer. Kable i świece nówki.