Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

POMOCY!Opel astra raz odpala bez problemu, a raz nie...

bene 11 Feb 2005 21:51 10102 15
    bene
    Level 11  
    Nawet podczas mrozów odpala mi bez problemów, a np. dzisiaj po dłuższej jeździe zostawiłem go na chwilę, wracam kręcę i nic, kręcę drugi raz tez nic, doadałem gazu (jak to się robiło w skodach 105 itp.) i zapalił, musiałem trzymać chwilę na gazie bo czułem, że spada z obrotów i zaraz zgaśnie, po minucie już było wszystko ok (obroty itd). Podczas jazdy miałem dwa przypadki że mi zgasł sam od siebie lecz po chwili znów zapalił. O co chodzi? Silnik C14NZ 1993 r jednopunktowy wtrysk
  • Helpful post
    Mariusz Z.
    Level 19  
    Na dzień dobry sprawdziłbym silnik krokowy.
    palala
    Level 24  
    z gazem ?

jeżeli tak, a instalacja nie jest z "wtryskiem" gazu , to normalka - dostaje za bogatą mieszanke - i dlatego.

opisz coś więcej, czy to jednostkowy przypadek, itp.

pozdrawiam
    bene
    Level 11  
    nie bez gazu, myślę, że przedmówca chyba będzie mial rację bo sprawdzałem kod błedów i wyskoczył mi (silnik krokowy, niewłaściwa liczba kroków)
    sq8jx
    Level 13  
    Proponuje sprawdzic czujnik temp. jak pracuje w pelnym zakresie.
    tomekb
    Level 25  
    witam
    "zdechł" czujnik położenia przepustnicy
    to o czym piszą Koledzy powyżej
    na poczatek proponuje przemycie czujnika
    jezeli nie pomoze zostaje tylko wymiana
    pozdro
    T
    kabulio
    Level 13  
    W tym silniku możesz prosto odczytać kody błyskowe. Sprawdż też czujnik temperatury cieczy chłodzącej oraz palec rożdzielacza.
  • Helpful post
    GRZEGORZ OST
    Level 17  
    Po pierwsze koledzy powyżej (zresztą moim zdaniem piszą słusznie) piszą o silniku krokowym a nie o czujniku położenia przepustnicy!
    Po drugie na jałowych obrotach przepustnica nie ma nic do rzeczy jest cały czas zamknięta a jej role przejmuje silnik krokowy.
    Po trzecie bene z czytał kody usterek i było jasno i na temat napisane co poleciało.
    W 80% tego typu uszkodzeń można uratować krokowca czyszcząc go.
    Najlepiej wrzucić go na nockę do WD40 potem wyczyścić, przedmuchać zamontować i śmigać.
    bene
    Level 11  
    Temperatura nie dochodzi mi nigdy do 90 stopni, zawsze przystaje równo na białej kresce, poniżej 90 czy to przez czujnik, czy cos innego?
  • Helpful post
    Heki
    Level 12  
    hej bene u mnie jest identycznie, jeżdze tak już trzy lata i nic, więc się nie przejmuj. :)
    robell28
    Level 12  
    a może termostat mi taki od Vermetu(italy) pada co roku i zanim mi sie nagrzeje to akurat gasze silnik! a jeżdzisz na gazie czy na benzynie? jak na gazie to sobie taki szlauch przed filtrem powietrza sciągnij bo czasem ped powietrza (jak sciągniesz noge zgazu) "zgasi" motor. nara
    piokie
    Level 18  
    Silnik krokowy w starszych modelach (przeważnie jeden wtrysk) to steruje poprzez dzwignie przepustnicą. gdy zimny silnik krokowy otwiera przepustnice. Natomiast gdy silnik krokowy działa na baypassie (w ukł. powietrza) przeważnie w silnikach wielopunktowym wtryskiem nazywa sie regulatorem biegu jałowego.
    Jesli chodzi o opelka to prawdopodobie za bogata miesznka (przyjmuje ze aparat zapłonowy jest dobry, słyszałem ze w tych modelach usterkowość ukł jest duza) to czujnik temp cieczy lub powietrza i czujnik połozenia przepustnicy.
    Jak nie mozesz zapalić podnieś klape poproś kogoś by przekręcił kluczyk a ty zobacz jak zachowuje sie silnik krokowy, jak duzo sie wysuwa.
    Ja stawiam na aparat zapłonowy lub czujnik połozenia przepustnicy.
    KrystianL
    Level 11  
    Sprawdź proszę filtr paliwa. Ja kiedyś miałem to samo. 3 mechaników odwiedziłem. nawet byuł na badaniu komputerowym i nic.
    koszt wymiany nie jest duży

Pozdrawiam
    Krystian
    sledzik1102
    Level 11  
    kabulio wrote:
    Sprawdż też czujnik temperatury cieczy chłodzącej .

jak sprawdzić ten czujnik ???
    zbig10101
    Level 14  
    w Oplu są 2 czujniki:
    jeden do tablicy
    drugi do komputera.
    Można go sprawdzi mierząc omomierzem.
    W naczyniu pogrzac ciecz i tak
    20' C - 2950 ohm
    40' C - 1450 ohm
    70' C - 500 ohm
    100 ' C - 320 ohm
    hedonity
    Level 12  
    Okazało się - ani pompa spalona ani mapy w komputerze się nie rozjechały. Pękły przewody wyprowadzajace paliwo pomiędzy pompą a deklem w zbiorniku paliwa ...