Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault/scenicII/1,6 - Drżenie pedałów, buczenie powyżej 3tys obrotów

18 Sty 2013 17:07 4560 6
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam problem z moją renówką (renaulkt scenic II 1,6 16 z 2006 roku.) podczas jazdy drży pedał gazu (czuć jakby mrówki na stopie) i przy ponad 3tys jest buczenie takie jak z dziurawego tłumika. problem zaczął się po montażu instalacji gazowej ale gazownicy wyparli się że to nie związane z gazem. No chyba że coś uszkodzili przy montażu? A może to przypadek?
    Tłumiki są dobre.
    Podobno tak się dzieje przy zużytych poduszkach pod silnikiem po sprawdzeniu przez mechanikę wymieniłem całą trójkę.
    Problem nie ustąpił
    Teraz ktoś mi podpowiedział że mam sprawdzić czy pedał drży podczas wciskania sprzęgła podczas jazdy, w chwili jak sprzęgło łapie pedał przestaje drgać.
    Może wy pomożecie? Co to może być?
  • Poziom 13  
    Witam silnik może buczeć przy jeździe na gazie gdy ma za ubogą mieszankę spowodowane może to być złym dopasowaniem dysz wtryskiwaczy gazowych lub złym doborem wtryskiwaczy gazowych.Z tym buczeniem razem w parze będzie też mułowaty.Drżenie pedału gazu może być spowodowane zamontowaniem parownika czy reduktora gazu na płycie grodziowej między silnikiem a kabiną.
  • Poziom 8  
    Dzięki za informację, muszę to sprawdzić.
  • Poziom 29  
    Sprawdź układ dolotowy, źle zmontowany też potrafi "buczeć".
  • Poziom 11  
    Uszkodzona poduszka silnika od strony rozrządu.
  • Poziom 8  
    michal72 napisał:
    Uszkodzona poduszka silnika od strony rozrządu.

Wymieniłem już wszystkie trzy poduszki
  • Poziom 11  
    Sprawdź koło pasowe na wale korbowym.