Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka AWE 6315/P - Pralka whirpool AWE 6315/P Straszny hałas przy wirowaniu

jerzy-mechpoj 18 Sty 2013 17:11 3699 4
  • #1 18 Sty 2013 17:11
    jerzy-mechpoj
    Poziom 8  

Szukam sposobu na ustawienie lub wyregulowanie bębna pralki , sprawdziłem teleskopy i sprężyny są ok. o ile mogłem to ręcznie i wzrokowo sprawdzić.
    W czasie wirowania (800 obrotów) strasznie się tłucze ta jakby nie poukładała prania.
    Jerzy

1 4
  • #2 18 Sty 2013 18:05
    karol5608
    Poziom 28  

A nie jest to przypadkiem uszkodzenie łożysk lub pęknięty krzyżak? Trzeba sprawdzić luz bębna.

0
  • #3 21 Sty 2013 14:37
    jerzy-mechpoj
    Poziom 8  

Dzięki za pomoc ale krzyżak i łożyska są ok. sprawdzałem to wcześniej. Chodzi mi o sposób i regulację ustawienia bębna .
    Jerzy

0
  • #4 21 Sty 2013 18:58
    karol5608
    Poziom 28  

Pierwszy raz słyszę o "ustawianiu bębna". Chyba że coś źle rozumiem. Może obciążnik jest poluzowany?

3
  • #5 14 Maj 2013 13:43
    Walduli
    Poziom 9  

Witam
    jerzy-mechpoj udało Ci się opanować problem? Mam coś bardzo podobnego. wymieniłem łożyska ale nic to nie pomogło. Amortyzatory na razie tylko sprawdzałem i porównywałem z nowymi w serwisie. Szczerze mówiąc to nie widziałem zbytniej różnicy pomiędzy moimi a nowymi a nie chciałbym w ciemno wydawać kasy na nowe.

U mnie przy wirowaniu wydaje się że pralka zaraz wyjdzie z łazienki, tłucze nią nieprzeciętnie.

Proszę o podpowiedzi co może być przyczyną takiej dolegliwości.

Dodano po 12 [minuty]:

Tu mozna zobaczyc krótki film zrobiony telefonem, wprawdzie obraz obrócony o 90* ale widać co i jak.

0