Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eolo Star 23kW - za niska temperatura wody

18 Sty 2013 19:15 1596 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Piec pracuje z trzema kranami: 1 kuchnia i 2 łazienka. W kuchni po odkręceniu ciepłej wody na max. temperatura w piecu jest ok. 55-57 st.C, to samo w łazience (jeden kran) woda osiąga tylko temp. 42-45 st.C, jeżeli zakręcę o 1/4 kran woda nagrzewa się do temp. 55-60 st.C.
    Pewnie kwestia regulacji. Proszę o podpowiedzi.
  • Poziom 13  
    Dokładnie, masz ustawiony zbyt duży przepływ przez podgrzewacz - śruba na przyłączu zimnej wody :)
  • Poziom 9  
    Nie bardzo łapię, co ma do tego za duży przepływ wody, że niby podgrzewacz nie nadąży jej podgrzać...?
    W kuchni odkręcam jeden kran i jest ok. 55-57st.C (są to wskazania na piecu, woda jest gorąca)
    W łazience odkręcam jeden kran i jest ok. 42-45st.C ( tu, woda jest letnia )
    Skąd ta różnica?

Dodano po 26 [minuty]:

Może dodam, że jest to mieszkanie w bloku i (nie jestem pewny na 100%) ale stało się tak po co rocznym przeglądzie serwisanta, wcześniej było wszystko OK.
    Jest w tym piecu regulacja mocy minimalnej i mocy maksymalnej. Jest to plastikowa śrubka w mosiężnej nakrętce, myślę, że to, o tą regulację chodzi, ale nie wiem którą, ile i w którą stronę przekręcić. A serwisant chwilowo nie dostępny...
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Paulo3535
    ,,Jest w tym piecu regulacja mocy minimalnej i mocy maksymalnej. Jest to plastikowa śrubka w mosiężnej nakrętce, myślę, że to, o tą regulację chodzi, ale nie wiem którą, ile i w którą stronę przekręcić. A serwisant chwilowo nie dostępny... "

W łazience jest widocznie większy przepływ wody, i tak jak przypuszczasz, palnik nie daje odpowiedniej ilości ciepła potrzebnego do podgrzania zbyt dużego strumienia wody.
    Może też być już kamień kotłowy w wymienniku ciepła i on ogranicza wymianę ciepła. Diagnozę stawia się po pomiarach temperatur w odpowiednich punktach na wymiennikach.
    Regulację palnika robi się z użyciem manometru , z podstawową wiedzą z zakresu zasady działania i regulacji palników gazowych. Pomijam ustawienie właściwych parametrów spalania, ale lepiej sam własnoręcznie nie wysadzaj się w powietrze. Ani sąsiadów z bloku.
    Sprawdż, czy serwisant ma autoryzację na dany model maszyny.
    pozdrawiam