Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo - Ciekawostka.

18 Sty 2013 19:54 5928 37
  • Admin grupy Samochody
    Myślałem że już tego nigdy nie zobaczę. :D Ford Mondeo - Ciekawostka.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    T5 napisał:
    Myślałem że już tego nigdy nie zobaczę. :D Ford Mondeo - Ciekawostka.
    A pamiętasz gdzie odłożyłeś tawotnicę ?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Ostatnio kupowałem sworznie wahacza i końcówki drążków do Nissana Quest'a i tylko takie były :D także jak widać nadal są w użyciu;)
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    No to teraz dylemat, czego tam "napsiukać". Kiedyś był smar, z napisem na puszce "do podwozi samochodowych".
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Motronic napisał:
    Aż łezka pociekła. T5, no przecież jeszcze malczan się trafi ze smarowaniem zwrotnic.

A widziałeś kiedyś kogokolwiek kto je smarował w ciągu eksploatacji? Bo ja nie. Smarowało się przy składaniu z nowym zestawem naprawczym.
  • Admin grupy Samochody
    U mnie zostało kilka maluszków i naprawiają sami. Stare dobre czasy....
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Motronic napisał:

A rozwiertak z prowadnicami to do tej pory mam.

Ja chyba już nie mam - a miałem nastawny. Za to mam towotnicę w którą wchodzi z 15kg smaru.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Motronic napisał:

Dobra była na starego 125p, gdzie było 13 punktów smarowniczych. Każdy sworzeń, każdy krzyżak...

To na bardzo starego. FSO1500 już nie miał. Chyba nawet krzyżaki już nie miały kalamitek.
    W tej akurat mam Ł43 do łożysk do kombajnów, mam jeszcze drugą, mniejszą wypełnioną grafitowanym - do zwrotnic, panew itp.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    No to jak taki ciekawy temat ja tez cos dodam :)
    Ford Mondeo - Ciekawostka.
    Co dziwnego w tym zdjęciu dodam ze często się to zdarza u mnie :P
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    A no trzyma sie sama :D

Dodano po 18 [sekundy]:

A no trzyma sie sama :D
    ps to nie angol to irol :P

Dodano po 43 [sekundy]:

robokop napisał:
    Śruby amortyzatorów?

a co z nimi nie tak :D
  • Admin grupy Samochody
    mateuszTYGRYS napisał:
    A no trzyma sie sama
    Nie tak dawno pogiełem zawias,tak maseczka nie chciała się otworzyć.(od razu widać że auto sprawne)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy Samochody
    Widziałem coś takiego w golfie 4.1.4 16V. Też była własnoręczna robota.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    T5 napisał:
    (od razu widać że auto sprawne)

na 100% dodam jeszcze jedną rzecz :
    Ford Mondeo - Ciekawostka. przekaznika od przeciwmgielnych brak bezpiecznika również miejsce w którym powinien być jest "pusto"
    Bezpieczniki wszystkie dobre te koło silnika jak również koło kierownicy :)
    Dodam ze włacznik jest i kontrolka świeci na desce(kontrola przeciwmgielny tył)
    Na plstikowej osłonce skrzynki bezpieczniow pokazuje ze niby jest koło aku jak równiez program podobny do auto daty...recę opadają albo człowiek musi seki kupić..
    Odpuściłem temat bo miałem za duzo roboty ;/
  • Moderator Samochody
    To jakiś prywaciarz w Polsce klepał, na początku stulecia, jak "elpidżi" rozsadziło oryginał, a instalacje sekwencyjne od 5 tys. zł się zaczynały.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Takie kolektory są sprzedawane na masówkę na allegro jako zamienniki plastików. Ostatnio taki widziałem w octavii 1.6.
  • Moderator Samochody
    Znajomy montuje kalamitki w wielowahaczowych VAG-ach, twierdzi że tym im wydłuża żywot nawet trzykrotnie.

Motronic napisał:
    Trzeba być naprawdę ambitnym człowiekiem, aby z rur i blachy pospawac sobie kolektor ssący.

Na allegro takie gotowe sprzedają. Zdesperowani zagazowani kupują jak któryś z kolei plastikowy się rozleci po wybuchu.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Ja widziałem w kangoo 1.2 z lpg na plastikowym kolektorze 4 zawory upustowe w razie "W".
    Oczywiście przyklejone poxsipolem.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Motronic napisał:
    robokop napisał:
    Za to mam towotnicę w którą wchodzi z 15kg smaru.

Dobra była na starego 125p, gdzie było 13 punktów smarowniczych. Każdy sworzeń, każdy krzyżak...

Szczęsliwi ci, co Żuka nie smarowali... I jemu podobnych.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Żuka?, wejdź pod starą ciężarówkę np. praga v3s + na wierzchu żuraw, od kalamitek mieni się w oczach i bez puchy smaru na tydzień nie podchodź :)
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Mnie rozwaliło całkowicie, jak klient miał w kolektorze ssącym zamontowany korek od wanny, z łańcuszkiem, żeby nie zginął, jak go wybuch gazu wywali :D
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Zakładałem nowe końcówki w dodge interpid z 1995 roku i miały kalamitki.Krzyżaki w Hiluxie też miały.Ja ze smarownicą obcykany bo ja wiejski mechanik.
  • Użytkownik obserwowany
    kalamitki w vagach tez czesto widze
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    carrot napisał:
    Mnie rozwaliło całkowicie, jak klient miał w kolektorze ssącym zamontowany korek od wanny, z łańcuszkiem, żeby nie zginął, jak go wybuch gazu wywali

Ja widziałem obcięte opakowanie po lekach, taki plastikowy pojemniczek z klapką z miękkiego plastiku, gdzie aby otworzyć trzeba było wyrwać dookoła pasek. Wklejone to było na silikon.