Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP m6 - 1030sw - Przełączanie kart graf. 7670m vs HD4000. Jak na stałe włączyć R

sgaczynski 18 Sty 2013 20:15 14199 45
  • #1 18 Sty 2013 20:15
    sgaczynski
    Poziom 9  

Witam
    Jeśli powielam temat etc z góry przepraszam.

Parametry HP m6-1-3-sw

I53210m
    Intel 4000+Radeon7670m.
    8Gb RAM
    Dysk 1TB.
    Problem z wydajnością karty (przełączaniem).
    Mianowicie :
    Aktualizacja Biosu w celu wyłączenia trybu przełączania kart i ustawienia FIXED. nie udana - brak takiej opcji w system configuration.
    Aktualizacja sterowników Radeon oraz Intel - dokonana.
    Windows 7 64bit aktualizacja max na dzień dzisiejszy.
    Ustawienia w ccc na wysoką jakość - ustawione.
    Ustawienia plan zasilania - wysoka wydajność
    Directx - najnowsze.
    Problem z grami etc. Podczas gier (grałem 10-15minut) klikałem windows i sprawdzałem, która karta jest wykorzystywana. ZAWSZE intel 4000 nawet w programie HWiNFO.
    Czy ma ktoś możliwość opcję mi pomóóc i wytłumaczyć jak włączyć na stałe aby była wykorzystywana karta Radeon. W poprzednich kartach można było w biosie to zmienić. Teraz nie ma takiej opcji :(
    Z góry dzięki za pomoc.

0 29
  • Relpol
  • #2 19 Sty 2013 13:48
    rafalinda
    Poziom 24  

Mam takie pytanie, skąd instalowałeś sterowniki do karty 7670m? z strony HP czy też AMD?
    Zobacz w CCC czy nie masz profili aplikacji. Być może musisz dodać wyjątek by dana aplikacja *.exe korzystała z karty dedykowanej.

0
  • #3 19 Sty 2013 15:30
    sgaczynski
    Poziom 9  

Witam
    Pobrałem sterowniki z hp support.
    Bawiłem się też z AMD.
    Bez większych sukcesów niestety.
    Mam ustawione w przełączaniu ccc te aplikacje na wysoka wydajność.
    Dzisiaj zainstalowałem AMD Monitor w celu sprawdzenia czy ta karta jest używana.
    Podczas zwykłej pracy 0% użycia AMD.
    Podczas gry np. Ghost Recon wyskakuje mi użycie karty AMD 80%.
    W związku z tym ok karta używana. Lecz np. Hitman Rozgrzeszenie czy na min czy na max. Tak samo się zacina. Sims 3 podobnie. Nie rozumie tego

0
  • Relpol
  • #4 19 Sty 2013 16:07
    rafalinda
    Poziom 24  

Rozumiem z pierwszego postu, że nie masz w biosie do wyboru trybu stałego i dynamicznego?
    Czyli odbywa się to automatycznie (dynamicznie), bo działają Ci dwie karty.
    Ta kwestia jest już jasna. Czyli jak rozumiem Ghost Reacon chodzi normalnie?
    Natomiast inne gry jakby korzystały z układu Intela?
    Plan zasilania ustawiony na wysoka wydajność? Ikona baterii.

0
  • #5 20 Sty 2013 11:19
    sgaczynski
    Poziom 9  

Witam
    Plan zasilania ustawiony na wysoką wydajność w opcjach zaawan.
    też ustawione kiedy intel kiedy Radeon etc.
    W Biosie nie ma opcji wybory trybu :(.
    Jeśli nie będę odp tzn. że wyjechałem i będę pisał od czasu do czsu z góry THX za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #6 20 Sty 2013 12:57
    rafalinda
    Poziom 24  

Dziwna sytuacja, że sterownik z supportu HP, nie funkcjonuje tak jak powinien.
    Ale cóż mniejsza o to, jest on już w starej wersji, więc instalacja nowego nie zaszkodzi.

Zobacz ten post, gdyż nie chce mi się zbytnio tłumaczyć co i jak, a część rzeczy zawarta jest co chce przekazać.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11759459#11759459

w skrócie: uninstal CCC z panelu>czyszczenie ręczne>instalacja 12.10 bądź 13.1 unifl.

Driver 12.10 wydaje się być dosyć uniwersalny i dział bezproblemowo na większości laptopów, gdzie go instalowałem.
    Wersji 13.1 nie miałem okazji testować na innych sprzętach.
    Możesz spróbować zainstalować najnowszą wersję 13.1, ja w swoim komputerze korzystam i funkcjonuje bardzo dobrze.
    Jeśli będą problemy z sterownikiem 13.1 to uninstal/czyszczenie i instalacja 12.10.

0
  • #7 23 Sty 2013 01:28
    grzesieklistek
    Poziom 9  

Witajcie
    coś czuje, że kolega tego nie ogarnął jeszcze tak jak i ja z tym że ja mam model HP Envy m6 1120ew (i5 2500k 3210) karty Intel HD 4000 i AMD RADEON 7670M (2048mb) i jestem załamany, że na ten syf wybuliłem ponad 3 kawałki... chłam do potęgi i tyle.
    Próbowałem instalować każdy z tych sterowników.
    12.10 12.11 13.1 każdy po odinstalowaniu tego wraz z systemem win8 zainstalował się niestety kart radeona wykrywał jako 7600M i szwankował catalyst.
    Dziwna sprawa ale nie chce mi nawet zainstalować sterownika INTELA ze strony HP... masakra. Odesłałem do serwisu to mi system od nowa wgrali hehe i że wszystkie komponenty sprawdzili... załamka.
    Nie mogę zaktualizować sterowników ani intela ani radeona no i mam z sierpnia 2012.
    HP suport pokazuje mi dwie kart i łączną pamięć graficzną 8000mb
    Indeks wydajności systemu win8 pokazuje tylko karte Intela z dedykowana pamięcią 2000mb a łączna pamięć już tylko 6000mb

według serwisu wszystko gra i buczy.
    indeks wydajności
    grafika aero pulpitu 5,3
    grafika w grach 6,5

a teraz prawdziwy hicior :)
    test 3dmark 11 - całe 1200 PKT
    test 3dmark 06 - całe 8800 PKT

załamka pełna gębą.
    Miał człowiek nauczke na jednym HP to dalej wlazł w to samo g...o :)

echh musze odesłc im to bo aż samemu nie chce mi się wierzyć, że to taki badziew :)

MI AMD system monitor też pokazuje na grach że idzie karta grafiki nawet na 100% ale wydaje mi się, że mimo wszystko to nie tak idzie jak powinno i te dwie zintegrowane ze sobą karty powodują te % i wcale niekoniecznie ta radeona pracuje :)

PS. Gdyby ktoś miał podobne do naszych kompiutery mógłby napisać swoje parametry choćby z win 8 jak u niego z grafika w testach.

0
  • #8 23 Sty 2013 01:34
    Kasek21
    Poziom 43  

grzesieklistek napisał:
    a teraz prawdziwy hicior :)
    test 3dmark 11 - całe 1200 PKT
    test 3dmark 06 - całe 8800 PKT
    załamka pełna gębą.

Wyniki są całkowicie normalne.

0
  • #9 23 Sty 2013 10:05
    rafalinda
    Poziom 24  

Tak jak Kasek21 pisze, wyniki są w normie. Coś na potwierdzenie http://www.notebookcheck.pl/AMD-Radeon-HD-7670M.69570.0.html
    Nie wiem czego się spodziewałeś...
    Było zrobić obeznanie jaki układ GPU siedzi w laptopie, a następnie dokonać zakupu.
    Bo wydana kwota i procesor to nie wszystko, a teraz pretensje, że badziewie, niskie wyniki.
    Karta jest średniej półki i pozwala pograć w nowsze tytuły na średnio/niższych, czasem wyższych ustawianiach.
    Jeśli program pokazuje, ze korzysta z karty AMD to znaczy, że korzysta.
    Sterownik leshcata, nie musi funkcjonować dobrze na tym komputerze.
    Od tego jest HP by zapewniło wsparcie do sprzętu, zwykle tak jest że producenci zapominają o tym.
    Driver, który podałem, jest w najnowszych wersjach dla kart ATI + HD3000, HD4000.
    Instalując 13.1 powinieneś wybrać tą drugą opcję sterownika Intela 15.28.12.64.2932, gdyż ona jest dla serii kart 2/3/4 generacji.
    Jeśli nie chodzi to albo źle wyczyściłeś komputer z poprzedniego, albo nie działa.
    Jak dla mnie temat wyczerpany, a jak gry się tną to zmniejszaj ustawienia grafiki w grze.

0
  • #10 23 Sty 2013 11:13
    grzesieklistek
    Poziom 9  

Dzień dobry :)
    no nie wiem gdzie panowie i w czym tutaj widzą normalność, bo ja musze mieć słaby wzrok :)
    dla porównania według testów ze stronki jaka została podana wyżej:
    Diablo III
    Low 61.1 fps
    Med 44.6 fps
    High 38.2 fps
    u mnie
    na High 20 do max 30fps, na ogół w wlce 20/23 fps :)

co do sterownika AMD
    to wykrywają nowszy programy drivereasy ale go nie zainstalują, sam po wyczyszczeniu mogę ainstalować te stery ale karte wtedy wykrywają jako 7600M i nie działa w cataliscie przełączanie grafik ręcznie (choć system i tak przerzuca je)

co do sterownika INTELA
    nie wiem, czy napisałem ale... pobieram go właśnie ze strony HP i nie chce go zainstalować informując, że sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań dla tego sterownika... to skąd niby mam go ściągnąć jeśli nie z HP ze strony wsparcia dla mojego modelu komputerka :)

testy kolega napisał, że w normie - to żart raczej :)
    dla porównania
    mój wynik:
    HP 7670M 2048
    i inny przykład
    inny 1024mb
    inny 1024
    prawie taki sam z tym, że dysk o połowe mniejszy no i karta 1024mb
    Link

no nie jestem fachowcem ale na logike parametry komputera mimo wszystko powinny być lepsze niż tego ostatniego, szukam po prostu poparcia, że coś z tym jest nie tak, żeby mieć argument dla serwisu, nie chodzi tutaj o samą kase tylko szlag mnie trafia, że sprzedałem dv6 hp z kartą 6490m (1024) i3 a wychodzi, że on był o niebo lepszy stąd moe zdziwienie.]Link[/url]

0
  • #11 23 Sty 2013 16:52
    rafalinda
    Poziom 24  

Weź pod uwagę takie czynniki jak procesy uruchomione w trakcie testu.
    Otrzymałeś komputer od producenta, gdzie często jest po instalowana masa śmieci.
    To też ma ogromne znaczenie, moja rada najpierw zgraj sobie recovery na nośnik zewnętrzny i dokonaj czystej instalacji windowsa.
    Pisałeś coś o szwankowaniu catalysta? co miałeś na myśli? nie uruchamiał się?
    Że karta jest wykrywana w menadżerze urządzeń 7600m / XXXX series to o niczym nie świadczy i tym się nie sugeruj.
    Odpowiedni porządek na komputerze + najnowsze sterowniki, powinny pozwolić Ci osiągnąć te 38FPS w diablo na high.

0
  • Pomocny post
    #12 23 Sty 2013 17:02
    grzesieklistek
    Poziom 9  

Problem z catalystem jest taki ze mogę nacisnąć ppnmsp i wejść we właściwości amd catalyst ale w drugi pasek czyli konfiguracja przelaczania grafiki już niestety nie. Tak myślę że wgranie najnowszych sterow by coś dało niestety tak jak pisałem wcześniej nawet te że strony hp nie pasują bo system nie spełnia wymagań...

0
  • #13 23 Sty 2013 19:47
    rafalinda
    Poziom 24  

Już śpieszę z odpowiedziami, które Cię nurtują.
    Co do instalacji samego sterownika od Intela to by się zainstalował jakbyś nie miał karty AMD, tylko samą kartę INTEL HD 3000 bądź 4000.
    Ty pobierasz sterownik AMD gdzie on jest przystosowany do technologi Switchable Graphics.
    Owy sterownik AMD ma stery do ATI jak + specjalnie przygotowane do Intel HD.
    Ja proponuję byś:
    Z panel sterowania odinstalował sterowniki od AMD/Intela, programem driver fusion wyczyścił pozostałości po sterowniku (zrób to w trybie awaryjnym).
    Jak odpalić tryb awaryjny w Windows 8, poczytaj sobie w googlach znajdziesz tam parę ładnych opisów jak to zrobić.
    Pobierz driver leshcata 12.10 (działa prawie na każdej maszynie, na której instalowałem).
    Napisz o efektach... jeśli CCC nie będzie chciał się uruchomić to się naprawi.
    Sposobów naprawy tego jest kilka, ale to opiszę gdy ten problem u Ciebie będzie miał miejsce.

0
  • #14 23 Sty 2013 20:52
    grzesieklistek
    Poziom 9  

Dziękuje za podpowiedzi i zbieram juz materiały do zrobienia całej operacji :)

jednak troche musze sie podroczyć co do samego sterownika INTELA karty graficznej, piszesz że zainstalowałby się gdyby... podaje Link do strony mojego produktu i sterowników do tego konkretnego modelu (nie ma wersji bez radeona) i są do zainstalowania dwa sterowniki zarówno do INTELA jak i do AMD, system sam w sobie w menadżerze równiez widzi dwie karty i wiem, że są połączone pewnie wieloma niteczkami, bo jedna bez drugiej nie dziłą - próbowałem to odinstalowywać juz setki razy i na różne sposoby :(

Stronka HP z moim KOMP

0
  • #15 23 Sty 2013 21:14
    rafalinda
    Poziom 24  

Nie wiem jaką politykę stosuje HP, ale wydaje mi się że jest taka sama jak u innych producentów.
    Być może wymaga instalacji dwóch driverów, dla AMD i Intela oddzielnie, ale szczerze nie miałem z taką sytuacją styczności.
    Intel High-Definition (HD) Graphics Driver Wersja:9.17.10.2857 <--- chodziło mi o ten sterownik Intela i tego zapewne nie możesz zainstalować, tak?
    AMD High-Definition (HD) Graphics Driver Wersja:8.982.6.0 <--- tutaj mi chodziło że sterownik AMD ma już w sobie też driver Intela.
    Czyli uproszczając instalujesz tylko ten drugi od AMD bo ma w sobie driver AMD/Intel.
    Ten pierwszy w przypadku gdy mamy tylko wersję laptopa z samym układem Intela.

0
  • #16 23 Sty 2013 21:26
    grzesieklistek
    Poziom 9  

no i tu sie zgadzam :)
    tak powinno właśnie byc jak piszesz tyle, że technik z serwisu się dziwi, że nie mozna go zainstalowac wnioskuje więc że skoro jest na stronie i technik się dziwi to cos jest nie halo tym bardziej że envy m6 nie wychodzą z samą grafika INTELA, nie mogę zainstalować tego
    Intel High-Definition (HD) Graphics Driver Wersja:9.17.10.2857
    ten drugi idzie i choć jest tam data z września to defacto jest to sterownik z 1 sierpnia. Ciekawostką jest, że po odinstalowaniu sterowników od amd i intela dało się zainstalować ten 12.10 lub 12.11 13.1 ale po wejściu w menadżera urządzeń wykrywał tak jak zawsze dwie karty ale z różnymi jednak sterownikami
    INTELA z tym z 1 sierpnia co wcześniej był przypisany (i do intela i do amd 8.982.6.0)
    natomiast RADEON AMD widziany jako HD 7600M miał już sterownik o numerach ze sterowników (12.10 lub 12.11 13.1 - przepraszam nr nie zanotowalem)
    tak więc chodziło to na różnych sterownikach

0
  • #17 23 Sty 2013 21:41
    rafalinda
    Poziom 24  

Jak dla mnie ten model powinien odpalić na tych driverach od leshcat-a.
    Gdyby miał nie opalić, sypnął by błędem przy uruchamianiu komputera.
    Kwestią jest tutaj pozbycie się pozostałości po starych sterownikach.
    Co do daty... czasami jest podawana data wgrania na serwer sterownika, a nie data pochodzenia, albo tylko zaktualizowanie jednego drivera np. Intela bez AMD.
    Jak pisałem nie przejmuj się, że wykrywa Ci kartę jako 7600M.
    W sterowniku brandowanym od HP nazwa karty jest przypisywana bezpośrednio, natomiast w Unifl są wykorzystywane rodzajowe nazwy kart dla całej serii kart 7xxx 6xxx 5xxx

0
  • #18 23 Sty 2013 21:47
    grzesieklistek
    Poziom 9  

dzieki bardzo, awaryjny w win8 juz mam ogarniety jako ten do wyboru, wywalam wsio pod nim i dam znac czy pojdzie ccc

załamka :(
    wywaliłem ccc po win8 - odinstalowałem w menadzerze obie karty, przeszedłem na tryb awaryjny i programem driver fusion wyczysciłem wszystko co pozostało, zainstalowałem kazdy ze sterowników 12.10 itd za każdym razem po instalacji błąd w dzienniku

Sterownik ekranu AMD
    Stan końcowy: Niepowodzenie
    Wersja elementu: 9.012.0.0000
    Rozmiar: 90 MB

kilka razy próbowałem - co dziwna za chyba 3 razem mimo usunięcia wszystkiego wskoczyłem w menadzera zeby wyszukał zmian w sprzecie a ten hop siup z miejsca znalazł HD4000 i HD7670M i zainstalował... tak jakby za słabo było wyczyszczone ... czy coś xle sklepałem :) ?

0
  • #19 24 Sty 2013 10:51
    rafalinda
    Poziom 24  

Pewnie, że źle zrobiłeś... mam takie pytanie, po co usuwałeś ręcznie karty z menadżera urządzeń? nic na ten temat nie pisałem...
    Jeśli usuwałeś sterownik VGA Windowsa 8 z menadżera to mogłeś uszkodzić sobie trwale instalację nowych sterowników do karty.
    Żadne nowe sterowniki tutaj w tej chwili nie wejdą. Gdybyś coś zrobił takiego na win7 nic by się nie stało.
    Dodatkowo usuwanie karty z menadżera w win7 jest wymagane by pozbyć się pozostałości, w win8 nie wolno tego robić i pod tym względem 8 jest dziwna.
    Widzę masz namieszane już w tym systemie, więc zrób przywracanie systemu przed całą tą zabawą z sterownikami, a najlepiej wykonaj przywracanie z recovery.

http://www.mediafire.com/?0jdko53gk5npzo0
    Tutaj inne narzędzie do całkowitego czyszczenia, jeśli driver fusion nie pomaga.

Cytat:
    Sterownik ekranu AMD
    Stan końcowy: Niepowodzenie
    Wersja elementu: 9.012.0.0000
    Rozmiar: 90 MB

Cytat:
    Ja proponuję byś:
    Z panel sterowania odinstalował sterowniki od AMD/Intela, programem driver fusion wyczyścił pozostałości po sterowniku (zrób to w trybie awaryjnym).
    Jak odpalić tryb awaryjny w Windows 8, poczytaj sobie w googlach znajdziesz tam parę ładnych opisów jak to zrobić.
    Pobierz driver leshcata 12.10 (działa prawie na każdej maszynie, na której instalowałem).
    Napisz o efektach... jeśli CCC nie będzie chciał się uruchomić to się naprawi.

Dlaczego nie wykonujesz moich poleceń? nie instaluj tych 13.1 tylko 12.10!
    W instalatorze wybierz sterownik Intela (modern!).

0
  • #20 24 Sty 2013 22:10
    grzesieklistek
    Poziom 9  

zrobiłem wszystko po kolei jak pisałes, w awaryjnym wywaliłem wsio do zera ale po ponownym uruchomieniu win8 normalnie przed zainstalowaniem 12.10 zajrzałem do medadzera a tam kuku dalej są intel 4000 i hd7670 no to dlatego je usunąłem. Nic to jednak nie dało. Przesiedziałem jeszcze z pół nocki nad tym, czyściłem ile się dało i wiele razy :) no i udało się...
    zainstalowałem jakimś cudem sterowniki ale tylko 12.11 dobrze działa mimo, że wykrywa jak wcześniej hd7600m ale spoko, udało się ale po ręcznym odinstalowaniu i wycyszczeniu programem ale w win8 (nie awaryjnym) wtedy pokazało mi jako karte intela nie 4000 tylko WDM 1.2 jakoś tak (ten podstawowy microsoftowy ster zdaje się) uruchomiłem program driverscaner i znalazł uaktualnienie do 9.17.10.2857 czyli ten który wcześniej była jako niezgodny, no i byłem pewny że jak wcześniej znajdzie, ściągnie go i wyskoczy błąd... a tutaj cud, załapał i zainstlował go :) i działa również CCC. Niestety czeka mnie i tak instalacja od nowa :) bo tak szastałem tymi sterownikami... poodinstalowywałem te wszystkie śmieci HP. No i osiągi w D3 poszły troche lepiej mimo że 3dmark niewiele wzrósł, pal licho z tym się pogodziłem, to już raczej kwestia ambicji - by to zrobić :) a dlaczego instaluje od nowa, przestał działać mi czytnik lini :( mimo że oprogramowanie od nowa dałem i sterownik to nie działa więc musze to zrobić bo faktycznie harmider niezły mm juz pewnie :)
    dzięki za pomoc - miło że są tacy ludzie którzy mają ochote pomóc za samo dzieki.

0
  • #21 25 Sty 2013 00:07
    rafalinda
    Poziom 24  

Cieszy mnie to, że sobie poradziłeś, po wielu bataliach jakie stoczyłeś usuwając i instalując sterowniki.
    Ogólnie najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie czystego Windowsa 8, bez zbędnych dodatków od HP.
    Powiem tylko, że jak już funkcjonuje sterownik to nie ma o co zbytnio się martwić.
    Możesz teraz dokonywać aktualizacji sterownika już bez czyszczenia i odinstalowywania, no chyba że w opisie sterownika jest to wymagane.
    13.1 v2.1 obecnie najnowszy sterownik, pamiętaj byś zawsze wybierał sterownik modern dla kart Intela 2/3/4 generacji.

grzesieklistek napisał:
    wtedy pokazało mi jako karte intela nie 4000 tylko WDM 1.2 jakoś tak (ten podstawowy microsoftowy ster zdaje się)

Zgadza się, jest to standardowy sterownik od MS. Właśnie o taki miał być efekt prawidłowego wyczyszczenia pozostałości po sterowniku.
    Mimo, że benchamrk niewiele wzrósł, wzrost wydajności w nowszych grach jest zauważalny, bo sterowniki są pod takowe gry optymalizowane.
    Zawsze możesz się zainteresować takim czymś jak overdrive :) tylko pamiętając by zachować odpowiednie temp.
    Ja osobiście nie jestem za OC w laptopach, bo zwykle kończy się to dla GPU późniejszą bądź wcześniejszą śmiercią.

0
  • #22 25 Sty 2013 00:18
    grzesieklistek
    Poziom 9  

właśnie dziwne, że tylko ten 12.11 chodzi, może to beta to nawrzucane nie wiadomo co i idzie jakoś :)
    co do podkręcania to pewnie si da ale już nie będę kombinował, powód?
    Próbowałem hehe
    za każdym razem po instalacji programu do podkręcenia kazało mi zrestartować kompa więc czyniłem to, po czym komp uruchamiał się i na niebieskim dle informował, że system napotkał błędy i musi się włączyć jeszcze raz, przy koejnym włączeniu to samiutko, przy kolejnym restarcie wchodził już w tryb recovery i przywracać musiałem system sprzed instalacji tego programu, a niby to ten firmowy AMD, odpuściłem sobie, teraz jestem już po reinstalce win8 instaluje D3 żeby sprawdzić pod ta gierką fps na strych sterownikach (tak dla pewności) i pewnie będę wrzucał nowe te 9.17 i 12.11 no i chyba temat zamkniemy :) ale pomoc była naprawdę godna z kolegi strony. Dziękuje.

acha tam w tych 12.10 itd. jest wykazik laptopów do których to jest są dv6 i envy 14,15,16 mojego envy m6 nie ma stąd pene komplikacje :)

0
  • #23 25 Sty 2013 00:30
    rafalinda
    Poziom 24  

Oczywiście, ogólnie są wersje sterowników które np. mogą nie działać np. z Twoim envy.
    Należy, wiec testować i jeszcze raz testować. To HP dało ciała, ze nie wypuszcza nowszych driverów, zresztą inni producenci robią to samo...
    Co do samego overdrive musisz zainstalować MSI afterburner, następnie wejść w unifltools, który jest w paczce instalacyjnej 12.11.
    I wybrać na klawiaturze [O], gdzie zostanie zaaplikowany sterownik do OC i prawdopodobnie nie będzie już wywalało błędami.

HP m6 - 1030sw - Przełączanie kart graf. 7670m vs HD4000. Jak na stałe włączyć R

0
  • #24 06 Lut 2013 14:04
    maciek1221
    Poziom 18  

Witam
    Jako, że temat jeszcze świeży, a problem mam podobny, więc się dołączę.
    Mój laptop to samsung np350v5c-s07pl, zintegrowana karta graficzna intel hd3000 a dedykowana to radeon 7670 2gb. Laptop ma procesor i3 i 4gb pamięci. Mam problem tak jak kolega - z wydajnością. Odpalam przykładowo NFS Most Wanted (wersja z 2006r bodajże) i gra się ścina, np na zakrętach czy w momentach wystąpienia dymu. Call of duty 2(równie ''dojrzała'' gra) na maksymalnych detalach to już pokaz slajdów. Fifa 13 chodzi zazwyczaj dobrze, czasami muszę restartować komputer i dopiero wtedy się nie zacina, a czasami przy długich podaniach potrafi zaciąć.
    Zdaję sobie sprawę, że laptop nie jest do gier, ale wg testów, fifa13 jest grywalna na ultra, no a już o grach sprzed 5 lat nie wspomnę.. Dzwoniłem do serwisu, doradzili mi zaznaczyć w opcjach CCC wysoką wydajność dla konkretnych aplikacji -.-..
    Oczywiście wszystko jest ustawione na wysoką wydajność(bateria,ccc itp). Instalowałem sterowniki od amd, od samsnga i od leshcata, nic się nie zmienia. Jeszcze taki szczegół - kiedy baterię ustawię na wysoką wydajność - tnie się, jak chodzi na zrównoważonym - dużo lepiej.
    Jakieś rady? Sformatowałbym system, ale nie wiem czy jest sens.. Proszę o jakieś rady..

Edit:
    System to windows 7, czysty, ten od samsunga wyciąłem pierwszego dnia ;P

Edit 2:
    Znalazłem coś takiego: http://forum.pclab.pl/topic/506516-AMDATI-Powerplay-a-wydajno%C5%9B%C4%87/ Czy to może rozwiązać problem?

0
  • #26 07 Lut 2013 01:20
    davidoffzmc
    Poziom 8  

Mój panel CCC wygląda dziwnie, nie mam tutaj żadnych opcji w zasadzie, nie mówiąc o profilach. Wrzucam screena http://screenshooter.net/8635376/cfgujjq

oczywiscie mam ten sam problem co kolega, który opisał swój, podczas testu w GTA4 widnaiała grafika zintegrowana. Sprzęt ten sam, ale jakiś CCC mam okrojony?

0
  • #27 07 Lut 2013 11:50
    maciek1221
    Poziom 18  

Niestety, u mnie zaaktualizowanie biosu i ściągnięcie sterowników z SW nic nie dało. Dalej mam ten sam problem, gra ustawiona na wysoką wydajność, bateria tak samo a dalej się tnie, mówimy o grze z 2006 roku i innych.

0
  • #28 07 Lut 2013 11:58
    davidoffzmc
    Poziom 8  

Ja napisalem do HP, znalazłem na youtube nawet, ze wystarczy zainstalowac sterowniki HP, uaktualnienie biosa, ktore HP wypuscil i mozna w biosie zmienic switchable na fixed i git. Ja zainstawlowalem najpierw sterownik biosa, pozniej grafiki, czy to moze miec wplywa na to, ze w biosie dalej nie mam mozliwosci zmiany switchable na fixed?

0
  • #29 07 Lut 2013 15:39
    rafalinda
    Poziom 24  

@maciek1221
    Odnośnie Twojego problemu to ciężko mi się wypowiadać, gdyż tak naprawdę nie miałem do czynienia z tym Samsungiem.
    Nie wiem jaką technologię on zastosował w tym sprzęcie, ale wiem jedno.
    Sterowniki od leshcat-a nie wspierają jej. Pomocy należy szukać u samego producenta laptopa, ew. AMD.
    Miałem znajomego co mnie się radził w tej kwestii, bo również miał owy model.
    Pomogło u niego ponowne zainstalowanie sterownika od grafiki z strony Samsunga i dodanie wyjątków (aplikacji *.exe)

@davidoffzmc
    A o jakim HP mowa? nie wszyscy tutaj są wróżkami...

I tak na przyszłość...
    Jeśli macie problemy, to proponuje założyć oddzielny temat, a nie podpinać pod taki, który został zakończony jakiś czas temu.

0
  • #30 07 Lut 2013 16:12
    maciek1221
    Poziom 18  

Zakładałem nowy temat już 2 tygodnie temu ale nikt sie nie wypowiedział, podbiłem go i dalej zero odpowiedzi, dlatego podpiąłem się tutaj. Mam te sterowniki od samsunga na chwilę obecną.. Mówiąc o wyjątkach masz na myśli przypisanie im wysokiej wydajności w CCC? To też jest zrobione i ewidentnie nie ma tej wysokiej wydajności.. Skoro widzę na YT,że karta radzi sobie z Battlefieldem 3 a nie może sobie poradzić z grą sprzed 6lat to coś nie gra. Nie mam już pojęcia co robić.. Czy format coś tutaj może zmienić? Jako solucje od samsunga dostałem właśnie radę, aby postawić system od nowa z recovery, ale szkoda mi systemu jeżeli to ma nic nie pomóc..

0
  Szukaj w 5mln produktów