Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Siwamat 9100 - nie startuje prania

18 Sty 2013 20:22 2886 9
  • Poziom 7  
    Cześć,

podczas jednego z prań pralka była chyba za bardzo obciążona. Zdaje się, że w momencie, gdy miała wirować to się zatrzymała. Teraz gdy chcę ją uruchomić to migają 3 diody informujące o etapie prania, te pod Ablauf przy Waschen, Spulen, Schleudern/Abpumpen:
    Moderowany przez mrhari:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

Możecie coś poradzić co z tym robić?
    Próbowałem też znaleźć instrukcję do niej, żeby zobaczyć co oznacza to miganie trzech diód, ale niestety nigdzie nie widzę. Może ktoś ma?

Numerki z pralki:
    E-nr: WP91001/05
    FD: 7906 01368

Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Dzięki za tak szybką odpowiedź.
    Nie przypuszczam, że jestem w stanie sam sprawdzić czy to te szczotki i je wymmienić. Ale gdyby się okazało, że to jednak to, kosztowna taka wymiana? Tak mniej więcej.

Edycja:
    Chociaż nie sądziłem, że to może być tak proste jak na tym filmiku:
    Link

Tylko czy w 14-letnich pralkach też jest tak łatwo.

I co do samej diagnozy. Duże ciężar prania może mieć wpływ na te szczotki, że to tak teraz wyszło? Czy sugerujesz się tym miganiem diod?
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Dużo:) Trzeba będzie ojca zatrudnić. Jakaś porada jeszcze gdzie szukać takich szczotek? Panuje w tym jakiś uniwersalizm czy muszę rozebrać pralkę i obadać co to za silnik tam siedzi?

Aha, jeszcze jedna rzecz, która może pomóc. Od dłuższego czasu słychać było pewien dźwięk, gdy ruszał się bęben. Ten dźwięk kojarzył mi się z dźwiękiem, który wydawałoby coś małego metalowego n.p. śrubeczka, która leży na czymś innym metalowym i to drga. Taki bardzo delikatny, przerywany stukot.
  • Specjalista AGD
    Pawel M. napisał:
    Dużo:) Trzeba będzie ojca zatrudnić.

A ojciec się coś zna na tym? Jest specjalistą od silników?
    Pawel M. napisał:
    czy muszę rozebrać pralkę i obadać co to za silnik tam siedzi?

Oczywiście. Pamiętaj, że ta pralka zasługuje na fachową naprawę, bo wówczas zaprocentuje to jej dalszą kilkuletnią pracą. Sama wymiana (amatorska) szczotek, może nie wystarczyć.
  • Poziom 7  
    No dobra. Po tej odpowiedzi stwierdzam, że jednak trzeba znaleźć porządny serwis we Wrocławiu. Pralka nie jest moja, ale niech właściciel mieszkania cieszy się nią długo. Tym bardziej, że sam ją znalazłem do tego mieszkania.

A po tym moim opisie też nares uważasz, że to szczotki? Chcę wiedzieć, bo jak dla mnie to przeciążenie ją mogło załatwić. Dlatego chciałem zapytać jak to jest, jak silnik nie daje rady to pierwsze co można szczotki podejrzewać?
  • Poziom 7  
    Na moje oko to to jednak wygląda tak jakby nie mogła sobie pobrać wody. Bo przecież teraz nawet jak silnik nie daje rady teraz, to i tak przy włączaniu powinna chyba pobrać chociaż wodę, prawda?
    Sprawdziłem wąż ten od dostarczania wody i leje się przez niego woda. Sprawdziłem wężyk od hydrostatu, tyle że ciężki był dostęp od strony hydrostatu, więc wyjąłem go tylko od drugiej strony. Wymacałem go, żeby sprawdzić czy jakiś kamień z niego wyleci czy coś, ale nic nie było czuć. Dmuchnąłem w niego delikatnie to słychać było jak się tam jakiś przekaźnik w hydrostacie przełącza.
    Niestety do tej pory nie znalazłem przyczyny. Będę chyba jeszcze musiał jakoś obadać to co jest od miejsca gdzie woda wlatuje do pralki, bo tam jakoś szczegółowo się nie przyjrzałem.

I jeszcze na dodatek. Jak podłączyłem ją znowu to przez chwilkę zaszumiało, tak jakby chciała pobrać wodę, taki głośny szum jak zwykle na początku, tylko że trwał może sekundę i znowu zaczęły mrugać diody.

Jakieś nowe sugestie?
  • Poziom 1  
    Witam.
    U mnie diody j.w. zaczęły świecić po wyjęciu filtra. Najpierw nie wirowała, myślałam,że w filtrze coś siedzi ale był czysty. Załadowałam więc pranie i... niespodzianka- myśli. Po chwili wszystkie diody zaczynają mrugać. Pomocy......
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Cześć Jola.
    U mnie faktycznie był problem ze szczotkami w silniku. W momencie gdy dajesz Start posłuchaj czy pralka rusza bębnem. Coś takiego powinno się dziać jeszcze przed pobieraniem wody. Jest to jakieś pozycjonowanie bębna/układanie prania. Albo jeszcze lepiej odkręć boczną część obudowy i wtedy popatrz czy silnik daje radę z tym bębnem. Przysłuchaj się jeszcze uważnie czy czasem nie słychać takiego leciutkiego "tyrkania" czy jak zwał tak zwał :) Złożenie tych trzech objawów (mruganie 3 ledów, brak ruchów bębna i jakieś lekkie stuki) dało u mnie diagnozę: wymiana szczotek.