Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Benz SOUND 4024 - Radio nie włącza się

18 Jan 2013 20:41 2862 4
  • Level 9  
    Witam,
    kupiłem Mercedesa Atego a w nim jest zainstalowane oryginalne radio Mercedes Benz 4024. Problem jest taki że nie mogę go włączyć. Mam do niego kartę z kodem, ale na wyświetlaczu nic się nie pojawia. Dodam że auto stało prawie rok na parkingu i padły akumulatory. Były właściciel zapewnia że radio na 100% działało. Zauważyłem, że po przekręceniu stacyjki w pozycję "zapłon" to na radiu przy potencjometrze w lewym dolnym rogu radia zapala się dioda - wnioskuję z tego że prąd dochodzi.
    Proszę o podpowiedź co muszę zrobić w tej sytuacji.
    Pozdrawiam serdecznie
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 41  
    burmistrz011 wrote:
    co muszę zrobić w tej sytuacji.

Sprawdzić zasilanie,zrobić reset zasilania.
  • Level 9  
    Nigdy nie miałem do czynienia z takim radiem. Czyli muszę wyjąć radio z kieszeni, odłączyć kostkę na parę minut i podłączyć z powrotem tak??? Powinno pomóc?
  • Level 17  
    No i sprawdź czy dochodzą dwa napięcia stałe i po stacyjce. Miałem kilka przypadków, że jak auto stało długo i akumulator padł do zera to uszkadzał się wsad pamięci, a z tym to już sobie nie poradzisz. Więc wyjmij radio, zresetuj, sprawdź napięcia i jak nie pomoże, to tylko serwis, albo drugie radio.
  • Level 9  
    Witam,
    temat rozwiązany. Okazało się że bezpiecznik za radiem był przepalony. Dzięki za podpowiedzi i chęć pomocy.

Pozdrawiam serdecznie :)