Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

livebox-win xp mini - nie wykrywa liveboxa i sieci wifi

zygfryd.W 18 Sty 2013 21:59 1545 0
    zygfryd.W
    Poziom 20  
    Witam, od kąt pamiętam takiego przypadku nie miałem, czuję że to wina tego systemu:/
    Mam na starym DELLu zainstalowany win xp mini SP3, zainstalowałem sterowniki do adaptera wi fi, wykrywa go i jest włączony bez problemu, niestety windows nie widzi żadnej sieci.
    Podczas instalowania przez kreator liveboxa, zatrzymuje się na polu wyboru sposobu połączenia, powinno ukazać się 2 opcję, kabel i wifi, zamiast tego jest czyste pole, próbowałem na 2 płytach i to samo.
    Router jest skonfigurowany idealnie, wykrywany jest przez inne urządzenia, obecnie wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia, MAC, oraz SSID jest widoczne. Android łączy się bez problemu.
    Z chęcią postawił bym na nim win 2000 ale nigdzie nie mogę wyszukać w sieci botowalnej CD bez potrzeby używania dyskietek, Win XP w oryginalnym rozmiarze niestety tak obciąża ten zabytkowy laptop że praktycznie stoi dlatego postanowiłem spróbować z okrojoną wersją.
    Licencję posiadam na XP jak i w oryginale na laptopie 2000.
    Proszę o pomoc z siecią a najlepiej o link do miejsca gdzie pobiorę oryginalnego win 2000 coś czuje że z nim problemów mieć nie będę mieć.

Ps zmiana systemu na oryginalny win 2000 nic nie pomogła.
    Podczas instalacji ręcznej mogę wyszukać swoje ssid sieci ale tylko w tym okienku czyli wi fi niby u mnie działa, zastanawia mnie jedno i wiem że nieraz się to zdarza po przytrzymaniu przycisku reg. na liveboxie powinna dioda zacząć mrugać szybko czy wolno?

i co najciekawsze w okienku w którym woła o wybranie nazwy sieci powinno wołać też o klucz ssid i wep a niema takich opcji do wpisania teraz wyczytałem że mam to wpisać ale niema gdzie, wcześniej zdarzyło się że nie miałem nawet opcji do wyboru rodzaju połączenia.
    Inny system, 2 różne instalatory i takie błędy? Ba nawet 2 adaptery wi fi testowałem.

PS2 win 2000 niema wsparcia dla wifi to wiedziałem ale dlaczego nie chciał mnie połączyć przez oprogramowanie liveboxa?
    Znalazłem program hopper 1,2 dzięki niemu udało mi sie połączyć z siecią niestety jest on w wersji 15 dniowej czy ktoś zna inne programy które nadroibą braki w systemie a jednocześnie są darmowe?