Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire V3-771G - Po restarcie systemu widać tylko czarny ekran i kursor

18 Sty 2013 22:02 5496 6
  • Poziom 7  
    Witam!
    Mam pewien problem. W trakcie gry rozładowała mi się bateria, po podłączeniu do zasilania byłem zmuszony zrestartować laptopa. Wszystko przebiegało bez problemu aż do momentu gdy po zalogowaniu wyskakuje czarny ekran i kursor, tak się dzieje za każdym razem gdy restartuje system. Działa jedynie tryb awaryjny. Ktoś wie co z tym fantem poczynić? Prosiłbym o szybką pomoc, dziękuje.

Acer Aspire V3-771G Windows 7 64x
    Intel Core i7-3630QM 2.4GHz with Turbo Boots up to 3.4GHz
    NVIDIA GeForce GT650M 2GB DDR3
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    spróbuj opcji cltr+alt+delete i wpisz w nowe zadanie pulpit lub explorer.exe, pracuje teraz na windows xp, ale połapiesz się co i jak, gdyby pokazał się pulpit wszystko było by ok, i po ponownym restarcie działo by się to samo radził bym ci przeskanowanie komputera w trybie awaryjnym programem sdfix , ponieważ możliwe, że pojawił ci się jakiś szkodnik, lub w takim przypadku może też brak jakiegoś pliku odpowiedzialnego za załadowanie pulpitu.

Spróbuj na razie tak jak ci radziłem potem będziemy dalej myśleć.
  • Poziom 7  
    za pierwszym razem gdy chciałem wpisać w nowym zadaniu explorer.exe zawieszał się menadźer zadań, za drugim razem nie zadziałało więc włączyłem tryb awaryjny przeskanowałem system poleconym przez Ciebie programem który nic nie wykrył. Spróbowałem kolejny raz tricku z użyciem ctrl+alt+delete i o dziwo zaskoczyło, pokazał sie pulpit. Uruchomiłem system ponownie by sprawdzić czy to nie jednorazowy kaprys laptopa i jak na razie działa poprawnie oby na stałe. Dziekuję za pomoc, obym nie musiał wracać do tego tematu. Pozdrawia!
  • Poziom 2  
    Witam mam ten sam problem ale ctrl+alt+delete nie działa
  • Poziom 14  
    Skoro wchodzi tryb awaryjny, a windows nie wchodzi, to równie dobrze może wskazywać, że coś siedzi w systemie, co to powoduje, a w trybie awaryjnym nie chodzi, ponieważ tam są ładowane tylko podstawowe sterowniki bez reszty. Dzięki temu część potencjalnie obecnych chwastów nie ma jak funkcjonować.

Może w takim przypadku warto skorzystać z jakiegoś rescue CD czyli, bootowalnego antywirusa jakiejś z firm, AVG, AVIRA, Kaspersky, tudzież innej. Dziś każda szanująca się firma produkująca antywirusy na takowe narzędzia bootowalne na swojej stronie. Wystarczy ściągnąć i wypalić image na płytę, następnie zbootować z takiego narzędzia kompa, zaktualizować szczepionki i sprawdzić, czy to przyniesie jakieś zmiany. Większość tego typu oprogramowania jest darmowa.
  • Poziom 2  
    a za pomniałem napisać tryb awaryjny również nie działą
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    TVik napisał:
    Może w takim przypadku warto skorzystać z jakiegoś rescue CD czyli, bootowalnego antywirusa jakiejś z firm, AVG, AVIRA, Kaspersky, tudzież innej.