Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel OneTouch Evo 7 - Konfiguracja internetu

18 Sty 2013 22:14 20697 18
  • Poziom 7  
    Mam ten oto tablet Alcatel OneTouch Evo, a do niego dołączona jest karta sieciowa, do której wkładam kartę SIM. I teraz pojawia się pytanie, jak skonfigurować mobilne połączenie z internetem, bo nie mam pojęcia jak się z nim połączyć.
  • Poziom 8  
    Musisz wpisać APN w ustawieniach androida.

Jaki dostawca internetu ?
  • Poziom 1  
    Sieć to Orange Free z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 10  
    w ustawieniach:
    "Więcej..." > Sieci komórkowe > Punkty dostępowe:
    Ustaw Nowy APN

Nazwa: Internet GPRS
    APN: internet
    Port: 8080
    Nazwa użytkownika: internet
    Hasło: internet
    Serwer: 194.204.159.001
    MCC: 260
    MNC: 03
    Typ APN: default
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam pytanie, mianowicie po wprowadzeniu ustawień w nowym APN nie mam pojęcia jak aktywować te ustawienia ? klikając z boku ustawienia się resetują (nie zapamiętują).
  • Poziom 10  
    Nie pamietam jak mi się udało, ale też miałem problemy. Chyba udało mi się jak kliknołem w dolny prawy róg. Tam gdzie jest główne menu.
  • Poziom 8  
    mam ten sam problem, zrobiłam już wszystko tak jak jest napisane wyżej, ale dalej nic, bo ten APN nie chce się wgl zapisać...
    pomóżcie.! z góry dzięki :)
  • Poziom 1  
    Cześć, po konfiguracji APN zapisujemy poprzez naciśnięcie "zakręconej strzałki" lewy dolny róg
  • Poziom 8  
    a teraz mam koljny problem, bo zapisałam to i dalej nic... nie mam pojęcia co robić... :(
  • Poziom 8  
    a transmisje danych masz aktywną
    Menu -> Ustawienia -> Komunikacja -> Więcej ustaw. -> Sieci telefonii komórkowej -> Transmisja danych po sieci ->Zaznacz
  • Poziom 15  
    Odświeżam temat ponieważ miałem okazję powalczyć z Touchpadem EVO 7 z kartą SIM z Orange i nie zadziałało dopóki nie ustawiłem wszystkich ustawień w punkcie dostępowym w ten sposób ( na wszelki wypadek podaję też wielkie i małe litery):

w ustawieniach:
    "Więcej..." > Sieci komórkowe > Punkty dostępowe:
    Ustaw Nowy APN ( ja mogłem tylko edytować istniejący punkt )

Nazwa: Internet GPRS
    APN: internet
    Proxy: nie ustawiono lub brak
    Port: nie ustawiono lub brak
    Nazwa użytkownika: internet
    Hasło: internet
    Serwer: nie ustawiono lub brak
    MMSC: nie ustawiono lub brak
    Proxy dla MMS: nie ustawiono lub brak
    Port MMS: nie ustawiono lub brak
    MCC: 260
    MNC: 03
    Typ uwierzytelniania: nie ustawiono lub brak
    Typ APN: default,supl
    Protokół APN: IPv4
    Nośnik: nie określono

Zapisujemy wychodząc kilka razy strzałką w lewym dolnym rogu.
    Do tej pory wykrywało sieć ale napis był "brak internetu" a po wprowadzeniu tej konfiguracji od razu wskoczył zasięg z literką E ( EDGE ) i internet działa.
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam takie pytanie , czy można z tego tableta Alcatel One Touch Evo7 udostępnić internet na inne urządzenia kablem bądź przez wifi??
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    No niby jest tam taka opcja. W ustawieniach WiFi jest ustawienie touchpada jako punkt dostępowy.
  • Poziom 2  
    a próbował ktoś może udostępnić internet i może powiedzieć jak to działa ??
  • Poziom 9  
    ma ktoś konfiguracje do karty z sieci T mobile?
  • Poziom 10  
    Witam czy ktoś wie może jak w tym modelu zrobić Hard Reset
  • Poziom 11  
    a u mnie jest następujący problem. Internet działał aż do wczoraj. Padła bateria i po naładowaniu przestał działać internet. resetuje, wyciągam modem i wkładam spowrotem... i nic. Dodam że straciłą się opcja "sieci komórkowe" nie ma jej wogóle... O co chodzi???