Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie do hydraulika - Zaworek na wężu prysznicowym

18 Sty 2013 22:36 2847 12
  • Poziom 14  
    Pytanie do hydraulika - Zaworek na wężu prysznicowym
    Witam.
    Zamontowałem zaworek jak na zdjęciu.
    Wyreguluję wodę do żądanej temperatury, zakręcam zaworek na wężu, po jakimś czasie odkręcam zaworek i leci zimna woda, bardzo długo trzeba czekać zanim zacznie lecieć trochę ciepła, ale nie osiąga ona takiej temp, jaką sobie wyregulowałem na początku.
    Zimna jest też część baterii od głowicy ciepłej wody. Nie rozumie dlaczego tak się dzieje i czy jakoś temu można zaradzić.
    Myślałem, że wyreguluję sobie wodę zakręcę zaworek, a po odkręceniu poleci "taka sama", nie licząc tej która ewentualnie ostygnie w wężu.
    Pozdrawiam.
    Jacek1.
  • Poziom 40  
    Bo Ci zimna woda idzie w rurę z ciepłą.
    Nie masz równego ciśnienia ciepłej i zimnej wody
    Pomysł jest całkiem do dupy.
    A ten temat powinieneś założyć w na wesoło
    Nie zaufał bym też zaworowi przełączającemu w tej baterii bo tylko on jest miedzy Tobą a rachunkiem za wodę i oby tylko rachunkiem.
  • Poziom 38  
    Do takich zastosowań wymyślono baterie termostatyczne :idea: .
  • Poziom 14  
    Faktyczne okazał się do d..y, tyle że po jego odkręceniu zimna woda już nie "przepycha ciepłej" i temp. powinna szybko wrócić do tej wcześniej nastawionej - tak mi się wydaje.
    Tommy82 jak rozumieć Twoje ostatnie zdanie?

Znalazłem coś takiego Link
    Czy po założeniu na ciepłej wodzie zadziała wg zamysłu i czy taki zawór się nadaje - ciśnienie robocze 10 bar.
  • Poziom 40  
    Nie będzie przepychać ale masz ileś litrów zimnej wody wpompowane do ciepłej i leci ci zimna z zimnej i zimna z ciepłej.

->jak rozumieć Twoje ostatnie zdanie?

A tak ze w tej konfiguracji jak puści Ci zaworek w wajsze lewo prawo to Ci zacznie woda do wanny lecieć i wszystko jest w porządku do puki nie masz w wannie korka ;)
    Ten przełącznik kran/wylewka nie jest do zakręcania wody i może zrobić niespodzinkę.
  • Poziom 18  
    Qbuś napisał:
    Do takich zastosowań wymyślono baterie termostatyczne :idea: .
    Niestety niektóre baterie termostatyczne też nie działają poprawnie przy różnych ciśnieniach ciepłej i zimnej wody. Wtedy również zdarza się, że woda z rury, w której jest większe ciśnienie przepływa do rury, w której jest mniejsze ciśnienie.
  • Poziom 14  
    Znalazłem coś takiego Link
    Czy po założeniu na ciepłej wodzie zadziała wg zamysłu i czy taki zawór się nadaje - ciśnienie robocze 10 bar.
  • Poziom 36  
    Możesz dać dwa zawory: szeregowo z ciepłą i zimną wodą, przed baterią. Wtedy tymi zaworami ustawisz sobie zadowalające proporcje, i zawory baterii zakręcasz co by zatrzymać wodę. Aby wodę "uruchomić" odkręcasz na maxa oba zawory baterii, zamiast jednego na wężu.
  • Poziom 38  
    Taka bateria (lub podobna), bez żadnych "przeróbek" załatwi twoje potrzeby Link
  • Poziom 33  
    Niech kolega nie kombinuje tylko kupi baterię termostatyczną dobrej jakości, mam takie tzn. prysznicową i mimo zmieniających się ciśnień w instalacji raz ustawiona temperatura na wylocie pozostaje nawet bez względu na zmienne temp. wody zimnej i ciepłej w pewnym zakresie.
    Poczytaj jaka jest zasada działania termostatów, niewielkie różnice ciśnień jakie występują w takiej instalacji nie mają nic do rzeczy, jak jest za niska temp. względem ustawionej na wylocie to termostat się mocniej otwiera, jak za ciepła zamyka i to wszystko.
  • Poziom 39  
    Koledzy - wszystkie te rady zadziałają pod warunkiem odpowiedniej rotacji wody ciepłej w instalacji; jeżeli jej nie ma lub jest niewłaściwa woda stygnie w dolocie ciepłej i zamin nie wypłynie ten "zapas chłodnej wody ciepłej" to wszsytkie termostaty świata nie dadzą sobie z tym problemem rady...
    Pozdr.J.
  • Poziom 14  
    Bardzo dziękuję za porady i pomoc, jednak szkoda mi zmieniać tej baterii na inną, bo kosztowała mnie ok. 300zł. Może więc kupię zaworki zwrotne, założę tuż przed baterią i zobaczę czy poskutkuje.
    Pozdrawiam

Jacek1l
  • Poziom 40  
    Szlag trafi Ci przełączanie wylewka/prysznic i coś zalejesz.
    Tego nikt nie projektował.Tylko tym odkręcasz/zakręcasz wodę.
    A mnie w takiej baterii właśnie to sie rozciekło jako pierwsze.