Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda fabia 1.4 8v mpi AZE - Rozrząd-czy istnieje inne ustawienie?

18 Sty 2013 23:57 16629 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem z ustawieniem jakże na pozór prostego rozrządu w w/w Fabii.
    Otóż w wszystkich znalezionych źródłach istnieją informację , ze ma być 12 ogniw pomiędzy znakiem na kole wału a znakiem na kole wałka.Problem polega na tym ze przy takim ustawieniu silnik nie odpala
    Ustawienie kołyski na zaworach 4 cylindra nie pokrywa się z GMP co dziwne tłok jest mniej więcej w połowie pomiędzy GMP a DMP.
    Analogicznie ustawiając tłok w GMP i wałek na kołysce na 4 cyl. wychodzi 15,5 ogniwa pomiędzy cechami.Jak sądzicie czy przy takim ustawieniu silnik będzie chodził jak należy?
  • Poziom 9  
    Powinien ale ja napisałem wyżej jest inaczej niż powinno być.
  • Poziom 13  
    ten "rysunek jest "lustrzanym odbiciem" -12 oczek mierzy się po prawej stronie kółek
  • Poziom 23  
    andrzej195211 napisał:
    ten "rysunek jest "lustrzanym odbiciem" -12 oczek mierzy się po prawej stronie kółek

Niby dlaczego?Poczawszy od 1000MB rozrzad w tych OHV- kach ustawialo sie zawsze tak samo czyli 12 sworzni od "gory" czyli tak jak w Pdfie.
  • Poziom 9  
    No i jestem w kropce.Gdyby liczyć z prawej strony kółek to wychodzi różnica jednego ogniwa bo łańcuszek ma 24 ogniwa.
    Jak rozbierałem to liczyłem i było ustawione na te 15,5 ale łańcuszek miał bardzo duży luz i silnik klekotał niemiłosiernie.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Ma być 12 sworzni, nie ogniw. Liczysz pomiędzy znacznikami na kołach zębatych. Tego się nie da źle złożyć, nie wejdą koła na kliny.
  • Poziom 9  
    Pomimo, że na rysunku jest ewidentnie 12 ogniw(oczek) to ustawiłem na 12 sworzni i wygląda , że ma tak być bo w okolicy GMP 1/4tłoka jest kołyska na 4 cylindrze.
    Teraz zostaje poskładać i próba.
  • Poziom 9  
    Właśnie miałem napisać dla potomnych o efektach.Wszystko działa autko wyjechało z warsztatu o własnych siłach więc 12 SWORZNI jest formą poprawną :D.
    Dziękuje wszystkim za pomoc lub chęć pomocy.
    Pozdrawiam