Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zelmer 919.0 st aquawel - naprawa gwarancyjna

19 Sty 2013 11:31 7926 12
 • Poziom 16  
  Witam

  Posiadam odkurzacz piorący zelmer 919.0 st aquawel użytkowałem go 7 m-c od dłuższego czasu zaczął bardzo głośno pracować dodaje iż wszystkie filtry itp czyszczone na bieżąco i wymieniane użytkowanie zgodnie z przeznaczenie to znaczy że nie wciągałem wody itp nie mając założonego pojemnika na wodę i akcesoriów do prania dywanów .Oddałem do serwisu na gwarancji .
  W serwisie okazało się, że zabrudziłem ( wciągnięta woda oraz kurz do układu ssącego ) , trochę nie bardzo to rozumiem jak by nie było przecież odkurza się kurz odkurzacz nie kosztował mało proszę o wasze opinie czy idzie z tego wybrnąć , ewentualnie rzecznik praw i konsumentów .Odkurzacz ma 4 lata gwarancji
  pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Woda i kurz z w silniku nie bierze się znikąd. Wydaje mi się że trudno będzie w tym temacie polemizować z serwisem.
  Może po prostu ktoś z domowników (jeśli są) użył niezgodnie z przeznaczeniem i się nie przyznaje :)
 • Poziom 16  
  Rozumiem czyli sprawa jest przesądzona , tylko pytanie dlaczego ta woda się tam dostała odkurzacz za tyle kasy i nie ma zabezpieczeń , pytanie z innej beczki mam rozumieć że jest uszkodzony silnik tak wnioskując po opisie technika .Ile kosztuje naprawa takiego silnika nie chce oddawać do tego serwisu wybiorę inna alternatywę .
 • Poziom 39  
  milakowie napisał:
  tylko pytanie dlaczego ta woda się tam dostała odkurzacz za tyle kasy i nie ma zabezpieczeń
  Każdy odkurzacz nieprzeznaczony do pracy z wodą zniszczy się jeśli go tak potraktujesz. Tak samo stanie się jeśli będzie źle założony worek - zatrze się silnik.
  Nie ma czegoś takiego jak zabezpieczenie przed tym.
 • Poziom 16  
  OK rozumiem pytanie tego ci się dowiedziałem silnik w tym odkurzaczu jest jako całość ( agregat ssący ) , interesuje mnie koszt naprawy .
 • Poziom 16  
  dziękuje zamykam temat
 • Poziom 2  
  Ja miałem podobny problem.Zdecydowanie odradzam kupno. Odkurzacz który kupiłem posiadał niby 4 letnią gwarancję. Jednak po 5 krotnym użyciu (2 uprane samochody i 3 razy odkurzony dom) zaczął głośno chodzić i było czuć zapach spalenizny. Oddałem więc na gwarancję i po trzech tyg dostałem odmowę naprawy bo niby odkurzacz był zabrudzony. Tak więc zastanuwcie sie dwa razy zaczym kupicie.
 • Poziom 16  
  Zgłosiłem sprawę do Rzecznika Praw i Konsumentów napisze jaki będzie finał.
 • Poziom 2  
  Miałem podobny problem.Odkurzacz zaczął bardzo głośno pracować,a po dwóch miesiącach silnik przestał działać.W nerwach kopnąłem go i silnik znowu się odezwał na chwilę.Wyjąłem silnik-OBUDOWA SILNIKA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH ELEMENTÓW Z TWORZYWA SKLEJONYCH W CZTERECH PUNKTACH (KLEJ OCZYWIŚCIE PUŚCIŁ). Wystarczy ścisnąć silnik tak,aby obydwie części obudowy silnika mocno przylegały do siebie i odkurzacz chodzi jak nowy.Pod uszczelkę wlotu powietrza do silnika podłożyłem pierścień o grubości około 1,5 mm ,a przy wylocie około 3 mm.
 • Poziom 2  
  Niestety,wczoraj odkurzacz znowu przestał działać.Połączenie szczotek ze stojanem-dwie niesprężyste blaszki -tandeta.Lutownica i kawałek przewodu potrafią jednak zdziałać cuda.Odkurzacz znowu działa jak nowy.
  Dla porównania-siostra używa identycznego ZELMERA o rok dłużej i bardziej intensywnie i nie ma żadnych problemów.
 • Poziom 2  
  W tym modelu zawsze w takim przypadku jest wykonywane zdjęcie i wysyłane do producenta. Co więcek nie naprawia się agregatów ssącym w tych odkurzaczach, tylko wymienia w całości. Jest lista modeli podana przez Zelmer , gdzie należy naprawić silnik. Przyczyną takiego uszkodzenia jest np nalanie zwykłego płynu do mycia naczyń.
 • Poziom 11  
  Mój po 3 latach normalnego użytkowania padł. Najpierw głośno zaczął chodzić , po czym nie odzywa się wcale. Raz był prany dywan i to w pierwszym roku. Co ciekawe serwis na dzień dobry mówi że jak będzie brud lub woda to nie uznaje gwarancji - no i tak się stało ( tak jakby z góry odrzucali wszystkie naprawy) . Przecież nie sypałem do odkurzacza specjalnie brudu - widać kiepska konstrukcja skoro można go zalać czy zabrudzić. 900 zł wywalonych w błoto .