Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rosyjskie diody w mostku gretza.

19 Sty 2013 11:56 1545 6
  • Poziom 17  
    Witam.

Posiadam 4 rosyjski diody w metalowej obudowie przykręcane do radiatora.
    2 szt o oznaczeniu: -
    2Д202B
    9107 - nieznane pochodzenie

2 sztuki o oznaczeniu:
    KЦ202K
    9008 - wymontowane z uszkodzonego prostownika

Czy te diody mogą pracować razem w mostku gretza ? Ten mostek chciałbym wykorzystać do zasilacza.
  • Poziom 19  
    Witam. Możesz, oczywiście, to są z tego co wyczytałem diody impulsowe, ale zależy jak duży prąd ma przez nie płynąć. Do czego ten zasilacz?
  • Poziom 17  
    Myślę zbudować taki pomocniczy zasilacz regulowany prąd do ok 3 - 4 amper nawet chyba tyle nie wydrę z transformatora. A jaki prąd może maksy dawać mostek na tych diodach ?? Diody są dość duże metalowe z wypuszczonym gwintem.

Aha i chodzi mi o to że te diody zastosuje w jednym mostku czyli będzie mostek zbudowany na dwóch diodach innych i dwóch innych. Czy mogę to tak połączyć ?
  • Poziom 19  
    Najpewniej będzie, jeśli sobie załatwisz mostek scalony na te 5-10A. Po co kombinować.
  • Poziom 17  
    Wiem że tak byłoby najlepiej ale pytanie jest z ciekawości. Diody leżą więc postanowiłem zapytać i zdecydować czy można je wykorzystać czy umieścić je w koszu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież w sieci bez trudu można znaleźć karty katalogowe tych podzespołów. A tam znajdziesz wszystkie parametry.
  • Poziom 17  
    Wychodzi na to że jest tak:

2Д202B : 1N1613

KД202K : 1N1615A - w tym momencie nie jestem pewny czo to jest oznaczanie KД202K czy KЦ202K bardzo źle widać. Natomiast o KЦ202K w sieci niema nic natomiast o KД202K jest napisane że odpowiednik to 1N1615A.