Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić polaryzacje poziomą(H) na konwerterze Quad w Polsacie Cyfrowym

19 Sty 2013 12:58 3582 3
  • Poziom 1  
    Witam,
    Wystąpił u mnie problem z odbiorem kanałów na polaryzacji poziomej(H) po zmianie konwertera z podwójnego twin (na którym działały mi bez problemu dwa dekodery: Polsat i Tv na kartę) na konwerter quad firmy Skysat LX sat 303 na którym mam: 3 tunery Polsatu i TV na kartę. Na początku myślałem, że to wina konwertera i wymieniłem go na gwarancji. Nowy konwerter odbiera mi wszystkie kanały na polaryzacji pionowej (moc sygnału prawie 100% i jakość jest w granicach 70%) a na polaryzacji poziomej moc i jakość jest słaba. Co robić?? Trzeba może wyłączyć LNB?? Bo tez próbowałem ale to nic nie daje. Talerzem nie wiem czy kręcić bo na starym konwerterze (podwójnym) wszystko działa... Nadmieniam, że próbowałem już obracać konwerter zarówno zgodnie z ruchem wskazówek zegara jak i w drugą stronę. Próbowałem nawet na tym uchwycie dać i w tylne jak i przednie położenie... już nie mam pomysłów... Chyba, że zostaje kręcenie talerzem(tylko pojawia się pytanie czy jest sens kręcić skoro na podwójnym konwerterze działa wszystko ok??) proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Ewentualnie próbować skręcić konwerter w uchwycie.
  • Moderator na urlopie...
    Jingiel napisał:
    Ewentualnie próbować skręcić konwerter w uchwycie.
    Czytasz to co piszą?
    maxkurier napisał:
    próbowałem już obracać konwerter zarówno zgodnie z ruchem wskazówek zegara jak i w drugą stronę