Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic - Jak podłączyć amplituner do dvd-Panasonic

zimowy-chlopak 19 Sty 2013 13:08 3669 8
  • #1 19 Sty 2013 13:08
    zimowy-chlopak
    Poziom 2  

Witam.Chcę podłączyć amplituner panasonica z DVD panasonica ale nie bardzo się znam na podłączeniach sprzętu wiec proszę o poradę:)

Mam taki amplituner :

oraz takie DVD:

Jak mam to podłączyć żeby głos z odtwarzanych płyt z DVD był na kolumnach(głośnikach) które są podłączone i wychodzą z amplitunera ???

Czytałem gdzieś żeby podłączyć przez wyjście coaxial ale ja takiego wyjścia nie mam w DVD ani też nie mam wyjścia optical w DVD.

Czy mogę to podłączyć poprzez czincze?? w sensie że 2 czincze (żółty i czerwony w DVD)jako audio out podłączyć do amplitunera , ale w które miejsce??

W amplitunerze gdzie są wyjścia opisane jako DVD/DVD(na końcu po prawej stronie) mam wejście na żółty IN oraz surround L biały i R czerwony i co z tym zrobić?? Czy tam podłączyć czincze idące od DVD?

Nie znam się wiec kompletnie nie wiem co i jak :)

0 8
  • #2 19 Sty 2013 14:20
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Kupujesz kabel chinch. Do gniazda "CD" podłączasz chinch`e i podłączasz je do wyjścia "AUDIO" w DVD.

0
  • #3 19 Sty 2013 14:24
    Pablo1964
    Moderator

zimowy-chlopak napisał:
    Czytałem gdzieś żeby podłączyć przez wyjście coaxial ale ja takiego wyjścia nie mam w DVD ani też nie mam wyjścia optical w DVD.

Obejrzyj zamieszczone przez siebie zdjęcia.

0
  • #4 19 Sty 2013 16:16
    Jingiel
    Poziom 21  

Przecież masz wyjście coaxial w DVD i takie samo wejście w amplitunerze. W czym problem?

0
  • #5 19 Sty 2013 18:18
    andrefff
    Poziom 36  

A po co jakiś dziwny coaxial, jak ma optyczne gniazda?

0
  • #6 19 Sty 2013 18:40
    Jingiel
    Poziom 21  

Dlatego, że jakość ta sama, a nie trzeba kabla optycznego, tylko wystarczy jeden chinch-chinch. Taki kabel łatwiej znaleźć w domu i nie trzeba wtedy kupować. Nie rozumiem w czym coaxial ma być dziwny?

-1
  • #7 19 Sty 2013 18:41
    Pablo1964
    Moderator

Przy porównywalnej cenie przewodu, coaxial da lepszą jakość niż połączenie optyczne.

0
  • #8 20 Sty 2013 10:01
    zimowy-chlopak
    Poziom 2  

Dzięki Panowie za odpowiedzi . Faktycznie DVD posiada i optical jak i coaxial.(nie zauważyłem tego bo chyba inne dvd oglądałem a inne tu wkleiłem:)
    W każdym razie już wiem jeśli chodzi o podłączenie za pomocą coaxial i optical.
    Natomiast nie do końca jeszcze wiem jak podłączyć przez czincze

DJ_Dexinter napisał:
    Kupujesz kabel chinch. Do gniazda "CD" podłączasz chinch`e i podłączasz je do wyjścia "AUDIO" w DVD.

czincz podwójny wpinam do DVD pod AUDIO out (czerwony i biały) a z drugiej strony do amplitunera ma być cincz zakończony pojedynczo (żeby wpiąć pod żółte wejście in--na końcu po prawej stronie) czy podwójnie ( żeby wpiąć pod wejścia czerwone i białe surround L i R --na końcu po prawej stronie)

0
  • #9 20 Sty 2013 14:02
    media-wideo
    Poziom 17  

To nie tak. W końcu te zdjęcia są prawidłowe? Zepnij pomarańczowe gniazdo w amplitunerze z pomarańczowym w dvd jednym chinchem. I tyle wystarczy do dźwięku. Od obrazu są żółte gniazda.

0