Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ericsson T28 - uszkodzony wskaźnik baterii

11 Lut 2005 23:51 1005 4
  • Poziom 17  
    Witam. Dostałem dziś telefon w którym dzieje się dziwna rzecz. Na początku po odpaleniu telefonu wskaźnik pokazuje prawidłowy stan baterii a po kilkunastu sekundach bateria robi się niby pusta. Ładowanie baterii przebiega też dziwnie: ładuje ładuje i końca nie widać. Dioda ciągle świeci na czerwono a wskaźnik pokazuje że bateria jest ładowana ciągle od początku a powinno być z postępem czasu od np. 1/4, 2/4 itd. W tym momencie jeszcze nie wiem w czym tkwi problem, ale może ktoś się już z tym spotkał i może coś poradzi. Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Zobacz opór na kontaktach baterii - pewnie zwarty PA, tyle, że mniej niż zwykle.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Masz prawdopodobnie uszkodzony układ pomiarowy w baterii, załóż ją do innego telefonu a się przekonasz
  • Poziom 17  
    Końcówka mocy na pewno nie padła bo telefon chodzi i da się z niego dzwonić. Możliwe że bateryjka jest uszkodzona (tzn ten układ pomiarowy) ale teraz nie mogę tego sprawdzić. Zobaczymy w poniedziałek. Dzięki za porady.
  • Poziom 17  
    Witam ponownie. Podmieniłem bateryjkę na inną i okazało się, że faktycznie tamta musi mieć uszkodzony układ pomiarowy. Grzebać w niej nie będe bo i tak raczej się tego nie naprawi ale przynajmniej telefonik jest ok.