Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał wtrysku - odkłócanie.

robiw 19 Sty 2013 15:54 762 5
  • #1 19 Sty 2013 15:54
    robiw
    Poziom 26  

Witam,
    Mam prosty układ wejściowy dla "zbierania" sygnału z wtryskiwacza, który jak wiadomo jest obciążeniem indukcyjny, więc "sieje" szpilkami przy wyłączaniu. Układ to transoptor - dioda transoptora przez rezystor i diodę zabezpieczającą przed odwrotną polaryzacją do sygnału wtrysku (nie dawałem diody obcinającej szpilki, gdyż znajduje się w module ECU). Wyjście transoptora bezpośrednio do procka. I tutaj zastanawiam się czy ma jakiś sens dawanie bramki Schmitt'a na wyjściu transoptora a przed wejściem do procka - czy to w jakikolwiek sposób pomoże na szpilki komutacji (podczas wyłączania wtrysku)? Nie bardzo chce dawać dodatkowy scalak...robiw

0 5
  • #2 19 Sty 2013 16:26
    Wodzirej
    Poziom 11  

Witaj
    Może na początek spróbuj z filtrem RC powiedzmy 100ohm rezystor i 1n kondensator.

0
  • #3 19 Sty 2013 16:35
    robiw
    Poziom 26  

Mówisz o wejściu czy wyjściu? robiw

0
  • #4 19 Sty 2013 17:08
    Wodzirej
    Poziom 11  

Pomiedzy tranoptore a prockiem jezeli tam masz jakies szpilki, czy dzwonienie.

0
  • #5 19 Sty 2013 17:21
    robiw
    Poziom 26  

Spróbuję, choć na wejściu mam kondensator 10nF. Generalnie muszę to dokładnie na oscyloskopie obejrzeć. Ostatecznie zastosuję transoptor z bramka Schmitta na wyjściu bo są takowe...robiw

0
  • #6 19 Sty 2013 18:33
    Wodzirej
    Poziom 11  

Sam kondensator za wiele nie pomoze, musi byc tez rezystor, wtedy masz filtr tylko tez nie mzoe miec za malej czestotliwosc odciecia bo moza byc problemy ze zboczami. Musisz potestowac.

0