Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy Magic deluxe -

kazik50 19 Sty 2013 16:21 2136 5
  • #1 19 Sty 2013 16:21
    kazik50
    Poziom 12  

Ekspres do kawy jest już w eksploatacji ponad 5-ć lat. Proces reanimacji to dokładny przegląd i czyszczenia go .Obecnie jestem na etapie uruchomienia , przeprowadziłem odpowietrzanie i nie powiodło się . Pompa pracuje ale gorąca parą z dyszy się nie ukazała . Kontrolka temperatury świeci się .Wchodziłem w proces programowania ekspresu a potem odpowietrzanie i nic , kontrolka zbiornik na wodę (miga ) ,kontrolka u suwanie osadu raz świeci innym razem nie świeci .Coś , gdzieś się zatkało tylko gdzie ?

1 5
  • #2 19 Sty 2013 16:48
    BRum
    Poziom 21  

Przy odpowietrzaniu ma lecieć woda a nie para i to dość duża ilość ok 100ml.
    Przepływomierz musi dać ileś tam impulsów.Jeśli nie leci a pompa robi ciśnienie powinna co raz ciszej pracować.Jesli ma stałe jednostajne wibracje tzn ,ze nie tłoczy wody ,mogła się zapowietrzyć i nie może zaskoczyć.W tym wypadku można spróbować pocisnąć wodę do pompy z dużej strzykawki podłączonej do węza pod zbiornikiem wody.

0
  • #3 22 Sty 2013 15:29
    kazik50
    Poziom 12  

Próba ze strzykawką nie powiodła się ,sprawdziłem drożność od zbiornika na wodę do do grzałki jest ok, ale już z grzałki do dyszy wylotowej jest przytkane (woda nie leci). Przyciskam przycisk; trybu oszczędny, aktywny ;świeci się tryb aktywny ,świeci się blok zaparzający żle włożony ,mruga młynek jest zblokowany ,świeci kontrola temperatury ,pokrętłem zaworu pary/gorącej wody uruchamiam pompkę i po 10-sekundach pompka się wyłącza .Wszedłem w tryb programowania ; zapalił się przycisk syg. duża kawa ,świeci - blok zaparzający , przyciskam - duża kawa 1-raz ,świeci się -wymagane usunięcie osadu ,przyciskam- duża kawa 2-raz,świeci pojemnik na kawę w ziarnach pusty ,przyciskam-duża kawa 3-ci raz , świeci -zbiornik na wodę pusty ,pokrętłem pary /gorącej wody przekręcam i włącza się pompka (dość głośno chodzi ) . Pompkę można wyłączyć tylko pokrętłem zaworu pary/gorącej wody , ale woda nadal nie leci .

0
  • #4 02 Lut 2013 16:02
    kazik50
    Poziom 12  

Ponawiam temat dotyczący problemu z jakim się borykam , zlokalizowałem usterkę która była przyczyną braku wody przy odpowietrzaniu (zatkana część na bojlerze przy dyszce na bloku zaparzającym ) . Próbę jaką z odpowietrzaniem wykonałem w pełni się nie sprawdziła , woda leci przez 10- sekund przy każdym odkręceniu pokrętła zaworu ,a potem miga kontrolka pompa nie zasysa wody .Próbowałem z programowaniem ekspresu dalej to samo , wyłączałem z sieci i nic za każdym razem ta informacja ; miga kontrolka- zbiornika na wodę . Kiedy z dyszki leciała woda ciągłym strumieniem to zamykałem pokrętło , ale nic się nie zmieniało . Dlaczego tylko 10-sek. trwa odpowietrzanie i ten proces jet przerywany?

0
  • #5 02 Lut 2013 16:34
    BRum
    Poziom 21  

sprawdź drożność przepływomierza,może jest przytkany albo nie daje impulsów
    do elektroniki.Spróbój dmuchnąc w niego ustami i powinieneś usłyszeć obrót wirnika z magnesami potem dmuchaj z przeciwnej strony ,może jest jakiś śmieć a tam jest otw fi 1,2 mm

0
  • #6 04 Lut 2013 21:34
    kazik50
    Poziom 12  

Dzięki , miałeś racie z tym przepływomierzem rzeczywiście nie zliczał impulsów ponieważ jak go rozbierałem do czyszczenia to pomyłkowo , odwrotnie złożyłem .Wirnik z magnesem przełożyłem tak by magnes znajdował się przy czujniku , jeszcze raz dziękuję ,wszystko sprawne ,ekspres już zaparza kawę .Pozdrawiam.

0