Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 32AV734G1 - Działa tylko stand by

19 Sty 2013 16:43 9465 16
  • Poziom 12  
    Witam,
    Gdy podłączę kabel zasilający to zapala się czerwona dioda po wciśnięciu na klawiaturze przycisku power dioda zapala się na zielono i nic więcej się nie dzieje.
    TV posiada zasilacz 715g3714-p01-h20-003d jedyne napięcie jakie się pokazuje na wyjściu to 5v. po zwarciu PS_ON do masy nic się nie dzieje. intuicja podpowiada mi by poszukać przyczyny gdzieś przy IC970=L6599D, IC901=FAN7529 Może ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić czy tez poradzić jak odpalić sam zasilacz ?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 12  
    j3n2 napisał:
    Odpal sam zasilacz.

Chętnie tylko chciałbym wiedziec jak to zrobić.
  • Poziom 33  
    slawekneo napisał:
    Dziękuję za niebywale kreatywną odpowiedz.

Do kreatywnych wniosków dojdziesz sam, po analizie schematu.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 12  
    Właśnie przeszukuje internet z nadzieją ze go odnajde
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    A bez schematu nie da się? Tak zawiłe jest połączenie PS_ON z resztą układu, a potem dalej??
    No ale szukaj, chociaż taki pożytek.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Co do schematu Link_"chińskie krzaczki"_ale obrazki po PL

Toshiby z serii 6 miały zasilacze opisane innymi cyframi ,ale na płytce PPSU to samo
    Cytat:
    TOSHIBA 32AV605PG
    PSU 715G3368-1
    IC950 A6069H
    IC901 FAN7529 + polowy 20N60C3
    IC970 LD6599D + polowe K4097 2x (eqw. 8N60)

* INVERTOR RDENC2590TPZA

Jak znasz technikę pomiarów - miernik uniw. w funkcji omomierza w miarę szybko znajdziesz wadliwe elementy
  • Poziom 43  
    Co do schematu - to bez krzaczków jest w naszej bazie.

A czego znowu ten cytat dotyczy? Może i te same elementy, ale jednak co innego może być.
    Po co lisek znowu mieszasz w kotle, skoro oryginalny jest? Po co komu tutaj wiedza co jest w modelu 32AV605PG?
    lisek napisał:

Jak znasz technikę pomiarów - miernik uniw. w funkcji omomierza w miarę szybko znajdziesz wadliwe elementy

Takiś pewien, że omomierzem tam się da usterkę odnaleźć? Jeśli ona faktycznie w tym zasilaczu w ogóle jest. Bo może być całkiem gdzie indziej.
  • Poziom 12  
    Witam,
    sprawdzałem zasilacz pod obciążeniem (żarówka 40watt/24v) i niestety nie ruszył

dodam pare zdjęć by było łatwiej

Toshiba 32AV734G1 - Działa tylko stand by Toshiba 32AV734G1 - Działa tylko stand by Toshiba 32AV734G1 - Działa tylko stand by

dodam jeszcze wykaz napięc na IC970=l6599d
    Code:

1 - 0
    2 - 0
    3 - 0.101
    4 - 0.167
    5 - 0
    6 - (-013)
    7 - 1.983
    8 - 0
    9 - 0.240
    10 - GND
    11 - 12.96
    12 - 13.65
    13 - NC
    14 - 0
    15 - 0.24
    16 - 0.86

a Q970 i Q971 = K4100

Jeszcze jedno pytanko, czy ktos wie co to za diody D970 i D971 (sa odrazu po wyjsciach HVG i LVG z powyższego scalaka)
  • Poziom 12  
    Udało mi się odczytać numer na diodzie (76) czyli RB160M-60 (schottky diode 1A 60V)
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,
    Zasilacz ruszył po wymianie l6599d, k4100, 2x 2wattowych rezystorów i elektrolitkow ale radość nie trwała długo bo troche na ryzyko i z lenistwa nie chcialo mi sie szukac rezystora to zwarłem 5v z PS_ON drutem zasilacz ładnie wystartował żarówka ładnie się zaświeciła, sprawdziłem napiecia 12/24v wystko było ok więc rozłaczyłem wszystko i postanowilem podlaczyc main, po podłaczeniu nie zaświeciła sie nawet dioda od st-b, sprawdziłem napięcia i 5v, które wychodziło na main znikneło. Napięcie na dużym elektrolitku 316v gdzie wcześniej było około 390v.
    Może macie jakieś pomysły co może być tego powodem ?
    albo jakie są częste przyczyny obniżenia napięcia ?
  • Pomocny post
    Moderator TV
    slawekneo napisał:
    Napięcie na dużym elektrolitku 316v gdzie wcześniej było około 390v.
    Może macie jakieś pomysły co może być tego powodem ?
    albo jakie są częste przyczyny obniżenia napięcia ?

Słyszałeś coś o układzie PFC?
  • Poziom 43  
    A co to za różnica, czy wie, czy nie wie co to jest, skoro nawet 5V stby już nie ma? No i kłopot!

slawekneo napisał:
    po podłaczeniu nie zaświeciła sie nawet dioda od st-b, sprawdziłem napięcia i 5v, które wychodziło na main znikneło.
  • Poziom 8  
    Na pewno przetwornica wstępna pracuje na układzie MIP2F4 lub podobny myślę że łatwo sprawdzić dlaczego nie masz 5V jak sprawdzisz jego zasilanie.
  • Poziom 43  
    kasia7465 napisał:
    Na pewno przetwornica wstępna pracuje na układzie MIP2F4 lub podobny myślę że łatwo sprawdzić dlaczego nie masz 5V jak sprawdzisz jego zasilanie.

Po co się odzywać, skoro nawet w schemat nie chciało się zerknąć. A mimo wszystko - "na pewno".
    Po co pisać, skoro zasad pisowni się nie zna lub ma je gdzieś?
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,
    Tv dziala, wymiana: a6069h i paru rezystorków spowodowała cudowny powrót napiecia 5V.

Dziekuje za pomoc.