Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LED 40-47" za max.2400zl

19 Sty 2013 17:39 5646 32
  • Poziom 1  
    Witam!Mam nie maly klopot z wyborem odpowiedniego tv,tj optymalnej jakosci w stosunku do ceny!POMOZECIE...?!
    1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4/6 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-5
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna po prawej stronie tv
    7. Jaki masz obecnie telewizor? lg lcd 32"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? jak najlepszy obraz,smart(z pelnym dostepem do przegladarki www),wifi(moze byc ready),DLNA,USB-multimedia,USB-nagrywanie(byloby milo ale nie jest warunkie)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC HD
    10 .Jakie urządzenia? kino domowe,ps3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-8h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? sam nie wiem ale raczej matowa
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?SPORT(pilka nozna)!!,programy edukacyjne w HD,bajki
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? poki co sporadycznie-brak czasu
    16. Preferencje co do marki? najmniej awaryjna
    17. Preferencje co do wielkości? mysle ze 42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?powolne zmienianie kanalow,kometa zamiast pilki,ogolne mulenie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2400zl
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie

Dodano po 13 [minuty]:

Dodam ze analizuje i zastanawiam sie nad tymi modelami:
    -PANASONIC TX L42E5
    -Philips 40PFL5007K
    -Philips 42PFL4007H
    -LG 42LS570S
    -Samsung UE40EH5300
    -Sony KDL-42EX440
    a moze sami cos podpowiecie...:)please!!
  • Poziom 11  
    z pięciu metrów najlepiej 50" i więcej, przy 5 osobach lepsza plazma, Najlepszy obraz i brak smużenia - tylko plazma, do oglądania wieczorem plazma. Ledy mają teraz szybę i tak samo odbijają światło jak plazmy. Nie ma telewizorów z pełną przeglądarką. Zamiast Smart i DLNA proponuję podpiąć Konsolę XBox 360 i będziesz grał, odtwarzał i miał pełną przeglądarkę.
  • Poziom 12  
    Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć obrazu ET5 bo teraz bym wklejał i pokazywał jak zły generuje on obraz.
    Dobra rada - idź przed kupnem do sklepu i włącz sobie coś z pendrive'a - różne sygnały, różne materiały. Ja byłem zszokowany.
  • Poziom 12  
    Jak ktoś lubi sztuczny, nienaturalny obraz to proszę bardzo. LED jest dla niego :)
  • Poziom 9  
    @zoom cyfrowy zobacz ceny tych telewizorów co podałeś na cene.pl :) tańsze o kilka stówek są :)
    Ludzie sprawdzajcie ceny w sieci zanim coś napiszecie albo kupicie bo czasem można wywalić pieniądze bezsensu.

Co do wyboru telewizorów to jeśli zależy Ci na jakości obrazu to tylko Philips (4007 a najlepiej 5007) albo Panasonic.. Philipsy świetne do grania (PS3, XO) a Panasonic odtwarza więcej formatów i ma śliczne kolory, przynajmniej z tego co wyczytałem i sam sprawdziłęm do tej pory w sklepach.

W sumie doradzam a sam mam podobny dylemat z wyborem TV o wielkości 46-47" do około 2600zł
  • Poziom 9  
    Sharp ma złe opinie i podobno długo startuje i się przełącza, Samsung odpada ze względu na brak 5.1 po optyku... Toshiby po prostu nie lubię. Tego Panasonica jak najbardziej rozważam ale myślę też o Philipsach 4007 i 5007 bo podobno świetny obraz.
  • Poziom 9  
    Więc co radzisz... Panasonic czy Philips i czy miedzy modelem Philipsa 47" 4007 a 46" 5007 jest różnica w obrazie, warta dopłacenia ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Czy ktoś z posiadaczy, bądź testerów, może sprawdzić czy Philips 5007 puszcza do optyka na głośniki zewnętrzne, dźwięk 5.1 ( DD, DTS) z urządzeń podpiętych przez HDMI (PS3, XO, Dekoder cyfrowy)
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    A dlaczego do powyższych nie dołączyć SONY KDL-40EX650? Czy tylko dlatego, że panuje powszechna opinia (której ani nie potwierdzam, ani nie neguję), że płacimy za markę?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Tak, ekrany zdaje się robią u Samsunga. Ale robią sami korzystając z jakichśtam patentów i linii produkcyjnej Samsunga. W końcu nie wszscy na raz mogli pierwsi wymyśleć tę samą technologię :)
    Wracając do tematu: patrzyłem na ten model, mocno porównywałem z Samsung ES5500 i Panasonic E5 i... kompletnie nie wiem na co się zdecydować (również jestem na etapie wyboru).
    Dodatkowo to, co piszecie powyżej (wymieniacie inne modele, które sam namierzyłem) mocno mi miesza.
    No nic, będę czytał i łaził oglądać dalej :)

Pozdrawiam kupujących i podpowiadających :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Jak tam chłopaki, co wybraliście i jakie są Wasze opinie?
  • Poziom 18  
    Witam, mam ten sam dylemat co założyciel wątku - z tym że cena do 3000zł, 3D fullHD, najlepiej z DVB-s/c, cale 40''-47", LED lub LCD, klasa A/A+ (do 55 W), z funkcją WiFi, co możecie polecić?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Witam.
    Ja po dłuugim wahaniu między Philips 46 5007 a Panasonic TX L47E5E, zamęczaniu ludzi na forum pytaniami, oglądaniu i testowaniu funkcji w sklepach wybrałem Panasonica! TV to arcydzieło, obraz miód i z pena czyta wszystkie interesujące mnie formaty łącznie z napisami txt i srt. Obsługa DD i DTS.. no i ten szczegółowy obraz..
    Co prawda trafił mi się model z lekkim bandingiem ale.. no właśnie, jeśli kupicie przez sieć z możliwością wymiany po 10 dniach, albo w sklepie gdzie też możecie oddać i po zakupie zauważycie clouding albo banding, nie oddawajcie go tego samego dnia, panikując że coś nie tak. TV należy włączyć na minimum kilka godzin i poczekać czy aby niechciane efekty nie zaczną zanikać !
    Często nowe telewizory mają niechciane efekty ale gdy matryca "się ułoży i nagrzeje" znikają. Podobno nie we wszystkich ale ja właśnie taki model trafiłem i już szykowałem pudło do odesłania (sklep internetowy) ale ku mojemu zdziwieniu obraz zaczął się poprawiać.
    Naprawdę polecam tego Panasonica ze względu na jakość obrazu i obsługę formatów obrazu i dźwięku z pena i SD.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    @pridem - również jestem zainteresowany tym odbiornikiem, zatem:
    jak realnie matryca radzi sobie z dużym światłem w pomieszczeniu (zwłaszcza światłem słonecznym)?
    jak działa przeglądanie internetu (nieważne, czy tzw pełna czy połowa przeglądarki)?
    sprawdzałeś jakieś widgety sieciowe (youtube, skype) - jak realnie one się zachowują?
    próbowałeś podłączyć kamerkę USB (np. do skype)?
    jak radzi sobie z sygnałem DVB-T?

Dodano po 2 [minuty]:

@pridem - i jeszcze kwestia audio po optyku - jak to u Ciebie działa? Wymaga dodatkowej konfiguracji? Do czego podłączasz na drugim końcu? Czy wtedy nadal równolegle działają głośniki wbudowane? Jakiej klasy kablem to spinasz (w sensie klasy jakość/cena)?
  • Poziom 9  
    Co do światła to radzi sobie świetnie, nawet jak jest jasno (jak na tę porę roku). Ciekawie pracuje tryb ECO bo nie tylko przyciemnia obraz wieczorami ale w porównaniu z EcoOFF rozjaśnia bardzo gdy robi się bardzo widno w pokoju.
    Troszkę się bałem tej błyszczącej matrycy ale jest to praktycznie nie zauważalne i nic się nie odbija.
    Z opcjami internetowymi niewiele Ci pomogę na obecną chwilę bo poza aktualizacją softu i jednym serialem na ipli nic nie włączałem.
    DVB-T też nie używam bo mam Cyfrowy Polsat.

Audio po optyku śmiga super, zarówno DD jak i DTS bez problemu na głośniki przekazuje. Równocześnie działają głośniki TV, więc trzeba je wyciszyć na 0.. to samo ze słuchawkami, mogą być podłączone i nie wyciszają głośników ale za to mają osobne przyciszanie w menu. Jak dla mnie rewelacja bo nić nie trzeba przepinać i wszystkim sterujesz z pilota.

Zauważone wady:
    -Lekki banding w szybkim ruchu poziomym, którego nikt poza mną w domu nie widzi (żona mówi że już zwariowałem bo biegam od TV LG w jednym pokoju do Panasonica w drugim i porównuję :)) natomiast podświetlanie stacjonarne - tło czarne, tło białe: SUPER
    -HDMI tylko 2.0 tak jak w Samsungach, czyli wszystko co podepniesz przez HDMI i puścisz optykiem na kino domowe, będzie w stereo.

Natomiast wszystko z sieci Lan (laptop, PC stacjonarny), pen drive, karta SD odtwarza w 5.1.
    Wszystko co w domu masz podłączone do sieci, bez problemu widzi i jak już mówiłem, nie znalazłem u mnie na PC formatu obrazu czy dźwięku którego by nie czytał.

Też mam jedno pytanko, może ktoś wie, czy model TX-L4xE5E posiada IFC (Intelligent Frame Creation) jeśli tak to gdzie ją znaleźć? Nie mogę też znaleść opcji 24p.. on chyba w ogóle tych opcji nie ma :/
  • Poziom 10  
    Cześć znowu. Kolejna zagadka:
    Koleś ubrany na żółto w jednym ze sklepów z telewizorami powiedział taką rzecz: telewizory z 3D z założenia mają matryce wyższej technologii/jakości niż 2D - właśnie po to, żeby tę technologię 3D móc jakoś w miarę wyświetlać.
    Do tej pory wybierałem odbiorniki bez 3D, ale jeżeli powyższe jest prawdziwe - będę musiał zrewidować moje poglądy i zacząć poszukiwania od początku.

Co uważacie?
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    mopiaty napisał:
    telewizory z 3D z założenia mają matryce wyższej technologii/jakości niż 2D - właśnie po to, żeby tę technologię 3D móc jakoś w miarę wyświetlać.
    Co uważacie?

Hmmm :-) nie wiem czy algorytm konwersji 2D na 3D ma jakiś wpływ na zastosowanie innej matrycy niż "normalnie". Co zauważyłem, że telewizory LG mają straszny obraz 3D, widoczne piksele, rozmyty obraz, nie wiem, może akurat ustawiona była zła rozdzielczość :-)