Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link TL-WR740N - Po wymianie routeru brak dostepu do internetu - Screeny

19 Sty 2013 17:52 1758 7

• Specjalista AGD
    Witam..

Posiadam internet - Multimedia..
    Do tej pory korzystałem z routera firmy Zyxel , którego to nic nie trzeba było konfigurować.. Podłączałem do modemu i odrazu miałem internet..

Jednak chyba juz się wysłuzył.. Zaczeły się z nim problemy, prawdopodobnie przegrzewał się itp - W kazdym bądź razie.. Kupiłem dzisiaj nowy router TP-Link , model TL-WR740N , i cóz.. prostej koniguracji gdzie sam wykrywa ustawienia dokończyć się nie da - Proponuje mi sprawdzenie ustawien w routerze..
    Podłaczyłem wiec stary router i spisałem wszystkie MAC i IP i wpisałem w ustawienia nowego routera , efekt - Mogę zakończyć kreatora konfiguracji , mogę połaczyć się z siecią jednak nie dysponuje dostepem do sieci - Próbowałem coś zmieniać, jednak jestem bardziej zielony w sprawach sieciowych
    Bardzo proszę was o pomoc..

Poniżej zamieszczam screeny z ustawien nowego routera..
  • Poziom 34  
    Restart prądowy modemu powinien spowodować zaadresowanie routera ;)
  • Poziom 43  
    Revdns wskazuje na multimedię - podejrzewam, że wystarczy dać Dynamiczne pobieranie adresu i zrestartować i modem, i router.

Jeśli nie pomaga, musisz sklonować adres MAC z poprzedniego urządzenia (powinien mieć na nalepce) - w tym momencie sklonowany nie jest.

• Specjalista AGD
    Autor nie musiał tego spokojnie przemyślec a jedynie musiał wyjść z domu - Wiec takie głupie sugesie proszę zachować dla siebie..

Problem rozwiązany.. O dziwo główną przyczyną był fakt ze router ewidentnie sugerował statystycznego? podania wszystkich adresów sugerując tym samym ze nie może działać dynamiczne pobieranie adresu..

Oczywiście bawiłem sie pół dnia ustawieniami , po czym pomogł reset urządzeń , rozłaczenie wszystkich przewodów i podłączenie na nowo całego "zestawu" sieci.. Choć podejrzewam ze kluczowe znaczenie miał tutaj restart modemu.. W kazdym razie bardzo dziekuje za pomoc.. Ale na przyszłość proszę o zachowanie głupich komentarzy dla siebie , bo nazbyt to biore do siebie..
    temat zamykam..