Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomocy nie mogę podłączyć dvd dv-988

ASIA PYSIA 12 Lut 2005 01:02 1891 6
  • #1 12 Lut 2005 01:02
    ASIA PYSIA
    Poziom 2  

mam pytanie posiadam dvd firmy cat DV-988 i nie mogę podłączyć go do telewizora model sony wejście euro podłączałam euro euro oraz telewizor euro dvd czincze(fonetycznie nie wiem jaka jest poprawna pisownia) czincze podłączyłam podcoaxial output i video YUV output i dalej telewizor nie widzi aktywnego euro może ktoś na z Was złoty środek aby to uruchomić plisssss
    [/quote]

0 6
  • #2 12 Lut 2005 09:26
    maryann
    Poziom 37  

Odtwarzacz DVD podłączasz do TV jedynie kablem EURO-EURO, tylko pełnym: 21 pin, lub jeszcze lepiej (ale tylko dla jakości a nie działania w ogóle) specjalnym kablem E-E opisanym TV/DVD. I ma działać!!!
    Jeśli w TV nie ma gniazda EURO, wtedy będziemy się martwić, ale rozumiem- jest?

0
  • #3 12 Lut 2005 21:01
    ASIA PYSIA
    Poziom 2  

dziękuje ale wszystko zrobiłam jw próbowałam nawet podłączyć dvd przez magnetofid i też nie dał znaku życia Na DVD na wyświetalczu wyświetlona jest kłódka ale po wduszeniu play dvd zaczyna otwarzać płytę czy macie jakieś jeszcze propuzycje aby uruchomić tę małą upartą czarną skrzyneczkę z góry dziękuję miłego wieczorku pa pa

0
  • #4 17 Lut 2005 19:30
    Trabi
    Poziom 36  

Cytat:
    ...specjalnym kablem E-E opisanym TV/DVD...

A może jest gdzieś jakaś "rozpiska" jak obie wtyczki podłączyć? Mam kilka kabli E-E i nie chciał bym kupować nowego bo ma zamienione np. dwie żyły ;).

Asia Pysia - pozdrowienia z Piątkowa :)

0
  • #5 17 Lut 2005 23:40
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

Skoro piszesz że masz magnetowid podłączony do TV to zamiast niego podłącz tymi samymi kabelkami DVD. Jeżeli magnetowid odtwarzał to DVD też będzie odtwarzało. A tak przy okazji dlaczego połaczyłaś COAXIAL OUT do TV?. To jest sygnał cyfrowy dzwięku i potrzebuje przetwornika C/A którego w TV nie ma.

0
  • #6 18 Lut 2005 10:00
    maryann
    Poziom 37  

Od zwykłego, kabel do DVD różni się głównie tym, że ma połączenia tylko w jedną stronę. Tak więc mając kompletny 21pin wystarczy odciąć od str. TV wszystkie wyjścia (A,V,R,G,B...). Zdarzało się, że wracające sygnały z telewizora zakłócały te z odtwarzacza. Oczywiście nie należy oszczędzać i kupić kabel z ekranowanymi żyłami sygnałowymi.
    Na pewno opis eurozłącza gdzieś znajdziesz gotowy.

0
  • #7 20 Lut 2005 18:17
    5544
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo