Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana przewodów głośnikowych w kolumnach

zerard74 19 Sty 2013 19:03 2292 17
  • #1 19 Sty 2013 19:03
    zerard74
    Poziom 7  

Witam przymierzam się do wymiany przewodów głośnikowych (w paczce,) mam w tej chwili już stare 10letnie podłogowe HECO SUPERIOR 830 ale w zajewypasionym stanie nie katowane zawieszenie na gumach, i teraz pytanie jakie jaki przekrój przewodu do danego głośnika, paczce są 4ry głośniki wysoko tonowy - średnio - i 2wa nisko tonowe. Specyfikacja
    Wykonanie: 3-drożny, zamknięty głośnik wolnostojący
    Podwozie:
    Głośnik niskotonowy: 2 x 205 mm (stożek)
    Średniotonowy: 1x 105 mm (stożek)
    Głośnik wysokotonowy: 1x 19 mm (aluminium dome)
    Obciążenie (Nenn-/Musikb.): 140/200 W
    Wydajność: 88 dB/1W/1m
    Pasmo przenoszenia: 24 - 35.000 Hz
    Częstotliwość podziału: 250/2500 Hz
    Impedancja: 4 Ohm

0 17
  • #2 19 Sty 2013 19:40
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Ale po co chcesz wymieniać te przewody? Jeśli tam nie ma aluminiowych drucików, to nie poczujesz absolutnie żadnej różnicy.

0
  • #3 19 Sty 2013 20:07
    joran
    Poziom 8  

witam,
    Co do przewodów to im grubsze tym lepsze ,
    mniejsze straty.
    Ja do swoich zastosowałem 2x4mm^

0
  • #4 19 Sty 2013 20:52
    zerard74
    Poziom 7  

joran napisał:
    witam,
    Co do przewodów to im grubsze tym lepsze ,
    mniejsze straty.
    dawałeś jakąś konkretną marke i szlachetność drutów czy mogą by być takie jak do kolumn od zmaka? a cha czy dawać takie same dla wszystkich głośników /telecaster1951 chce wymienić bo chce przylutować do głośników, w tej chili są wpinane

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0
  • #5 19 Sty 2013 21:34
    wyrokulicy
    Poziom 23  

Nie usłyszysz różnicy, chyba że bd to wyjątkowo podłe przewody. Czy naprawdę ludzie myślą że grają kable?? 2x2,5mm kw wystarcza...

0
  • #6 19 Sty 2013 21:51
    zerard74
    Poziom 7  

wyrokulicy napisał:
    Nie usłyszysz różnicy, chyba że bd to wyjątkowo podłe przewody. Czy naprawdę ludzie myślą że grają kable?? 2x2,5mm kw wystarcza...
    ok dzięki ale z tego co piszesz na temat grania kabli to zdania są podzielone między innymi przez audiofili

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.[P.]

0
  • #8 19 Sty 2013 22:15
    wyrokulicy
    Poziom 23  

A jesteś audiofilem? W dużej mierze gadanie o tych ich "cudach" opiera się na autosugestii... Może jest różnica między sprzętem za 2k zł i za 10k zl ale minimalna...

Jeśli przewód wykonany jest uczciwie z miedzi, i ma swój przekrój to nie usłyszysz różnicy między kablem za np 5zł/mb a za 50zł/mb...

No i te z STX wystarczą spokojnie, przy czym nie widzę sensu pakowania 4m kw, 2,5mm starczą przy takich mocach bo pewnie i tak pędzisz te kolumny jakąś domową integrą która ma w porywach 100w/sin...

0
  • #9 19 Sty 2013 22:23
    zerard74
    Poziom 7  

wyrokulicy napisał:
    A jesteś audiofilem? W dużej mierze gadanie o tych ich "cudach" opiera się na autosugestii... Może jest różnica między sprzętem za 2k zł i za 10k zl ale minimalna...

Jeśli przewód wykonany jest uczciwie z miedzi, i ma swój przekrój to nie usłyszysz różnicy między kablem za np 5zł/mb a za 50zł/mb...
    nie audiofilem nie jestem ale wiele się naczytałem na ten temat z różnych forum i artykułów także wspomniałem że zdania są podzielone, bo jeśli chodzi o kable to ważna jest czystość i użyte materiały miedzy innymi srebro

Regulamin p.3.1.13.Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0
  • #10 19 Sty 2013 22:38
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Po pierwsze pisz poprawnie.
    Po drugie:

zerard74 napisał:
    nie audiofilem nie jestem ale wiele się naczytałem na ten temat z różnych forum i artykułów także wspomniałem że zdania są podzielone, bo jeśli chodzi o kable to ważna jest czystość i użyte materiały miedzy innymi srebro
    Taa. Robią też przewody z dodatkiem platyny. Nie masz najmniejszych szans na usłyszenie zmian, spowodowanych zmianą przewodów w obudowie. To samo tyczy się lutowania i spinania.
    Czystość, metale szlachetne etc. to bzdury wymyślone przez producentów, żeby naciągać ludzi.
    Jakie masz zestawy? Każdy normalny producent daje takie przewody, aby były wystarczające do głośników jakie tam siedzą. No chyba że to firma VK, ale tam to nawet przewody z czystej platyny nie pomogą.
    joran napisał:

Znam ludzi którzy stosują jeszcze grubsze przewody, nie wiedząc nic o zjawisku naskórowości.

0
  • #11 20 Sty 2013 00:15
    2073718
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 20 Sty 2013 00:24
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

przemak napisał:
    Dla częstotliwości akustycznych?
    Przy grubych przewodach jest to zauważalne przez urządzenia pomiarowe. Na innym forum kiedyś było to analizowane.
    przemak napisał:
    I w dodatku to linka a nie drut przecież.
    Żeby wyeliminować efekt naskórowości, każdy drut linki musiałby być izolowany, czyli z tej perspektywy, zamiast przewodu głośnikowego najlepiej stosować grubą licę.

0
  • #13 20 Sty 2013 00:27
    2073718
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 20 Sty 2013 00:34
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

przemak napisał:
    Wiem, ale to ma taki sam wpływ jak ta naskórkowość, zwłaszcza w kanale nisko albo średniotonowym :wink:
    To nie ma żadnego wpływu na odsłuch. To jest tak, jak z tymi kamorami po 500 dolców, które się przykleja do przewodów.
    To nie ma najmniejszego znaczenia, nawet dla muzyka. Wymiana przewodów jest zbędnym wydawaniem pieniędzy.

0
  • #15 20 Sty 2013 00:35
    2073718
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 20 Sty 2013 00:39
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

przemak napisał:
    No właśnie, więc po co jeszcze mieszać do tego naskórkowość? :wink:
    Chodziło mi o to, że sporo osób wydaje kupę forsy na przewód o średnicy 8mm, nie mając pojęcia że to tak na prawdę nic nie zmienia. Równie dobrze można by zastosować pustą w środku rurę (co kiedyś ktoś sprzedawał i nawet szło).
    Myślę że już napisaliśmy dość o tym, że wymiana tych przewodów nie ma sensu. Jeśli autor i tak chce to zrobić, to nasze dyskusje już nic nie zmienią.

0
  • #17 20 Sty 2013 01:01
    2073718
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 20 Sty 2013 12:06
    zerard74
    Poziom 7  

no dobra tyle to mi starczy tej wiadomości szkoda więc się produkować, chodziło mi głównie o opinie dzięki za uwagę jednak nie będe się grzebał kablach

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo