Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik, pary, stroboskopy, Ogólnie oświetlenie dla Młodego DJ'a

CiahMen 19 Jan 2013 19:34 3555 9
lampy.pl
    CiahMen
    Level 8  
    Jestem nowy wiec parę słów o sobie ;) nazywam się Damian mam 17 lat chodze do Lo. Moje hobby to DJ'ka interesuje się nią od Małego a tak na poważnie to z 2 lata.
    Do tej pory zdołałem uzbierać takie zabawki:
    -Hercules mp3 e2
    -Numark m2
    -słuchawki Reloop2450mk2
    -Aktywny zestaw Reloopa pa 700
    -ZigZag img (nie kręci się w rytm muzyki podejrzewam saplenie się mic)
    -Laser za 100 z allegro :D

Nie jestem zwolennikiem Kontrolerów mimo że sam go posiadam, zbieram na konsolę, ale po drodze czeka mnie wydatek tak ogólnie to mi chodzi o oświetlenie na małe sale 18,półmetki,szkolne okolicznościowi :) Na razie nie czuje się na siłach by robić imprezy dal starszego towarzystwa (nie obrażając nikogo :D).

Wszystko by było fajnie ale mój Zig Zag tak jak wspomniałem grozi mu renta więc chcę zrobić tanie i w miarę ogarnięte oświetlenie.

Na razie mam 400 zł ale to się jeszcze dozbiera. Oświetlenie musi być mobilne i zajmować mało miejsca gdyż nie mam jeszcze 18 lat, i nie chce sobie robić problemu z transportem :(

Mam zamiar kupić sobie belkę oświetleniową (1m lub 1,2m)

Ogólnie w estradzie jestem ogarnięty ale nie maiłem nigdzie ze stycznością z profesjonalnym oświetleniem.

Myślę by na tym statywie były:
    - 2,3 Pary 36 na żarówkę
    - scroboscop z allegro 1000W (za około 100zł)
    -derby lub coś podobnego

Pary są takie słabe bo nie chcę by na sali było za jasno, one mają być po to by przy Wytwarzaniu dymu było go widać :D Najlepiej gdy te pary migały w rytm muzyki (chodzi o to by przez te 6/7h nie świeciły cały czas bo to się mija z celem)

1.Moje pytanie jest takie jaki to ma być sterownik??
    2Gdy kupię stroboskop to będę mógł go podłączyć razem z parami??

3.A tak wg to co myślicie o tym zestawie świateł
    4.Co jeszcze do tego dokupić??

Wspomóżcie mnie linkami z Allegro lub innych stron :D
    Na całe oświetlenie pragnę wydać z 4/5/6stówek i nie więcej
  • lampy.pl
    _eddie_
    Level 33  
    Za tą kwotkę to może na dwa pary 56 rgb (chińczyki pokroju eurolite czy adj) wystarczy i od tego był zaczynał. Stroboskopy xW za 100zł czy lasery za tą sumę to dla mnie mistrzowsko zmarnowane pieniądze.
  • lampy.pl
    M-MaN
    Conditionally unlocked
    Tak jak edek: za 500 stówek to kupisz halogeny ogrodowe w castoramie. Uzbieraj więcej na pary albo led bary/. Teraz dj'e używają głównie głów.
    mops11
    Level 9  
    Siemka z jakiej okolicy jesteś?
    A teraz sprzęt proponuje 2x par 64 led jakiś chińczyk w rytm muzyki,
    http://allegro.pl/led-par-64-rgb-dmx-177-diod-od-4deejays-i3098143240.html
    masz 2x 180zł = 360zł
    + maszyne do dymu adj mini fog 400 jakieś 150zł http://allegro.pl/adj-mini-fog-400-dymiarka-wytwornica-dymu-plyn-i3105136668.html
    i jak ci kasy zostanie to jakiś strobo ale licz się z tym że zwykłego strobo za 100 z a...... nie podepniesz pod sterownik bo niema wejścia DMX aby go podpiąć potrzebujesz innego stroba oto link ;) http://allegro.pl/super-mocny-stroboskop-1500w-dmx-dimmer-promocja-i3110983499.html

P.S pytam z jakiej jesteś okolicy bo ja jestem w podobnym wieku i mam na odwrót to znaczy mam oświetlenie a nie mam nagłośnienia więc wiesz zawsze można zrobić duecik.
    Pozdrowienia :)
    _eddie_
    Level 33  
    Po co proponować stroboskop do parów led? Absolutnie bez sensu - funkcję strobo (do tego w wybranym kolorze) mają same pary. Do tego proponowanie tych śmiesznych małych maszynek do dymu też nie bardzo bo nie dość, że to nie dymi tylko udaje (astmatyczne dymne bączki to nie dym na imprezę!) a jeszcze padnie po kilku użyciach. Najmniej to coś pokroju i mocy eurolite n-19 czy małych antari.
    mops11
    Level 9  
    Z kolegą co do tej maszyny musze się nie zgodzić, mam takie 2 na płynie "strong" radzą sobie bardzo dobrze.
    A co do strobo wiem ze do parów się nie nadaje ale ja tylko wspomniałem że jeżeli by chciał to takiego za 100zł nie podepnie pod dmx bo niema wejść.
    Pozdrawiam

Dodano po 12 [minuty]:

A na początek ta dymownica wystarczy:) (tak mi się przypomniało :) )
    _eddie_
    Level 33  
    Kupowanie czegoś "na początek" nie jest dobrym rozwiązaniem - lepiej wyłuskać jeszcze te kilka zł i kupić już coś czego choć na jakiś czas nie trzeba będzie zmieniać-czyli lepiej mieć mniej ale już coś dobrego.
    mops11
    Level 9  
    W tej kwestii musze się z tobą zgodzić :)
    rzadek24
    Level 13  
    Poczekaj trochę i kup coś konkretnego, efekt będzie kilka razy lepszy, w tej dziedzinie zasada droższe - lepsze zawsze się spełnia
    Radekiss
    Level 10  
    Dodaj do kosztorysu kontroler DMX za niecałe 80zł najtańszy, z freestylerem zdziałasz sporo.
    Nie kupuj parów na żarówki, tylko ledy, żarówki długo nie pożyją przy miganiu :)
    Co do grzyba: Jeśli regauje na dźwięk buczeniem to znaczy że pasek, jeśli w środku świecą się 2 diodki na płytce koło mikro i nie buczy przy dźwięku, to znaczy silniczek, jeśli nie buczy to mikrofon. Z belki na razie zrezygnuj, jak masz mało kasy. Zawsze ci zostają stoły i haki na ścianach. Statywy z belką kup jak będziesz miał co na niej wieszać.
    Nie rezygnuj z kontrolerów :) Możesz dużo zrobić, więcej niż na tradycyjnym mikserze z CDkami, Herculesa możesz z mapować w VDj i mieć fajne funkcje rezygnując np z wybierania plików z poziomu kontrolera :) Poza tym, kupując mikser i CD, musisz mieć jeszcze DROGIE płyty, no i jest tachać za sobą :)
    Mikser możesz używać do miksowania mikrofonu/komputera lub innych sygnałów. Kup sobie kartę zew. na USB, podłączysz słuchawki i będziesz miał odsłuch :) kupisz taką za 8zł kryzysowo myśląc, ja na takiej pracuję, w rok zużywam 2 :P

Musisz pamiętać że sprzęt dyskotekowy jest poddawany potwornej próbie wytrzymałości, chińczyki długo nie pożyją :)