Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mini hi-fi onkyo cs-v645 - jak podłączyć dźwięk z USB z tv Panasonic TX-L55ET5

majkel83 19 Sty 2013 21:10 3126 11
  • #1 19 Sty 2013 21:10
    majkel83
    Poziom 7  

Witam,

Nie mam pojęcia jak podłączyć tv Panasonic TX-L55ET5 do mini hifi Onkyo CS-V645, tak aby dźwięk z telewizora (po podłączeniu pendriva) był słyszalny poprzez to onkyo.

Poniżej linki do urządzeń.
    http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/T...cifications/8950236/index.html?trackInfo=true

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Hi-Fi/Mini_systemy_Hi-Fi/CS-V645

Próbowałem podłączyc tv z mini wieża kablem hdmi, bo oba urządzenia maja wyjscie HDMI, ale to nie dało żadnego efektu. Telewizor nie ma wyjść dźwięku typu "cinch". A żadnych innych co ona ma to ja nie znam, tak wiec nie mam pojecia jak wypuscic dzwiek z tv na miniwieze onkyo

Zamieszczam poniżej fotki tv i onkyo:

Z góry wielkie dzięki za każdą sugestię!

0 11
  • #2 19 Sty 2013 21:21
    galica7
    Poziom 26  

Chcesz aby dźwięk z tv był odtwarzany przez głośniki onkyo.
    Przez HDMI nie zdało egzaminu z takiego powodu że onkyo posiada wyjście nie wejście :D
    Onkyo nie posiada wejścia cyfrowego ale tv posiada wyjście wiec możesz zakupić przetwornik cyfrowo analogowy.Lub nie wpychając sie w żadne koszta podłączyć kablem jack-chinch poprzez wyjście słuchawkowe w tv

0
  • #3 19 Sty 2013 21:26
    majkel83
    Poziom 7  

Wlasnie jest bardzo dziwna sprawa z tym wyjsciem sluchawkowym w tv. Mam ten kabel w onkyo na cinche zakonczone mini jackiem do podlaczania muzyki z telefonu lub innego urzadzenia. Ale jak podlaczylem tak tv, to nie bylo zadnego dzwieku!! Bardzo dziwne, bo np kiedy podlaczylem do tv sluchawki - dzwiek byl.

Proszę wytłumacz dokladniej jaki dokladnie kabel powinienem kupic z tym przetwornikiem cyforowo analogowym

Dzieki

0
  • #4 19 Sty 2013 21:33
    Pablo1964
    Moderator

TV posiada gniazdo SCART. Z niego należy wyprowadzić wyjście audio i podłączyć do LINE 1 IN wzmacniacza.

0
  • #5 19 Sty 2013 21:34
    galica7
    Poziom 26  

Jeżeli dźwięk z słuchawek jest to powinno działać podłączasz do tv jack i do onkyo chinch do wejsc podpisanych in LINE1
    Co do przetwornika Musisz kupić przetwornik i kabel optyczny koszt hmm....trochę duży.
    Albo poprzez SCART jak powiedział przedmówca :D

0
  • #6 19 Sty 2013 21:42
    majkel83
    Poziom 7  

Panowie, jestem zielony w tych sprawach, wiec prosze nieco jasniej. Ktore to jest wyjscie SCART? Bo ja nic takiego nie widze. To nie jest to gniazdo zielone max po prawej stronie? Tam na rysunku pokazane jest, ze z tego wychodzi jakis kabel, ktory dzieli sie na video i audio. To o tym mowimy?

Dodatkowy problem jest taki, ze mam dekoder ASTER, ktory dostarcza sygnal do TV. Tv jest z tym dekoderem podlaczony kablem HDMI. Ale dzwiek z dekodera wchodzi do Onkyo, dzieki temu jak ogladam normalnie telewizje mam dzwiek na mini HIFI i wlasnie podpiete jest po LINE 1 IN. Wiec nie bedzie juz miejsca dla SCART.

0
  • #7 19 Sty 2013 21:43
    Pablo1964
    Moderator

W takim razie wzmacniacz nie ma już innego wejścia.

0
  • #8 19 Sty 2013 21:50
    majkel83
    Poziom 7  

Najwyzej bede je przepinał w razie potrzeby.

Wracajac do podpiecia, to chodzi o ten zielony port w tv po prawej stronie?

0
  • #9 19 Sty 2013 21:55
    Pablo1964
    Moderator

Nie. Chodzi o AV1. Na zdjęciu go nie widać. W specyfikacji jest opisane:

Cytat:
    Wejście/Wyjście 21-pinowe AV1: AV Wej./Wyj., Wej. RGB, Q-Link z adaptorem (spód)

0
  • #11 19 Sty 2013 22:10
    Pablo1964
    Moderator

SCART musi być wejściem a Cinch wyjściem. Bezpieczniej będzie kupić kabel EURO <-> 6 x cinch.

0
  • #12 19 Sty 2013 22:14
    majkel83
    Poziom 7  

Dobra, tak zrobię!

Pablo - wielkie dzieki za porady i poswiecony czas.

Pozdrawiam!

0