Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór zestawu stereo do zastosowania domowego

adam20619 19 Sty 2013 23:44 1944 10
  • #1 19 Sty 2013 23:44
    adam20619
    Poziom 9  

Witam
    Nie wiem czy wybrałem odpowiednie forum, w razie pomyłki proszę o przeniesienie.
    Przechodząc do rzeczy. Interesuje mnie kupno sprzętu do słuchania muzyki - stereo. Nie pisze jaki rodzaj, bo praktycznie cały przekrój od muzyki poważnej po rap.
    Na całość mam zamiar przeznaczyć max 2000 zł.
    Jak do tej pory po wyczytaniu recenzji i opinii skłaniałbym się do takiego zestawu.
    Wzmacniacz: Sony TA-FB920R za 899zł
    Odtwarzacz CD: Sony CDP-XE220 za 120 zł
    Tuner: SONY ST-SE300 za 100 zł
    Kolumny: I tu mam dylemat. Chodzą mi po głowie Tonsil Altusy 300, lecz spotkałem się z różnymi opiniami. Sprzęt jest oczywiście używany. Nie wykluczam również rozważenia zakupu nowych komponentów, jednak jakiej firmy? Wymienione komponenty jestem w stanie nabyć w bardzo dobrym stanie. Tylko jak to wszystko będzie grać i jakie kolumny.
    Dziękuję za wszystkie fachowe odpowiedzi.
    Aha i należy dodać, że zależy mi na mocy (musi dać powera), ale przede wszystkim na barwie dźwięku i wrażeniach słuchowych.

0 10
  • #2 20 Sty 2013 08:16
    krokolud
    Poziom 9  

Witam.Co do wzmacniacza i tunera,trafny wybór.Weź pod uwagę ,że CD player odtwarza tylko pliki audio...W obecnych czasach przydało by się coś co odtwarza pliki mp3.Ja osobiście dołączyłem do podobnego zestawu Sony DVD,ma ten sam gabaryt,świetnie się komponuje ,i dodatkowo mam odsłuch ścieżki dźwiękowej filmów..warte zastanowienia..Dla podniesienia jakości dźwięku proponował bym dołączenie do zestawu Korektora graficznego np.Sony SEQ 411.W znacznym stopniu podnosi jakość,a dodatkowo daje świetny wizualny efekt(duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny).Co zaś tyczy się kolumn...Stare dobre altusy 140.Nie spotkałem nic lepszego w tak niskiej cenie...Polecam.

0
  • #3 20 Sty 2013 12:14
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Podniesienie jakości dźwięku poprzed dołączenie korektora? proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

Kolejna sprawa Altus 140 i niska cena? ich średnia cena to ok 350zł za tyle można dostać conajmniej 10 innych modeli kolumn które zagrają lepiej pod każdym względem.

Do autora:

Wzmacniacz proponuję z Serii ES np TA-F700ES cena ok 750zł, 800zł w stanie idealnym
    Odtwarzacz np. Sony CDP-490 dźwiękowo bezkonkurencyjny do 100zł
    Kolumny Dali 104 cena ok 800zł
    Tuner ST-S700ES pasujący wizualnie do wzmacniacza można nabyć za ok 250zł

0
  • #4 20 Sty 2013 14:15
    adam20619
    Poziom 9  

Czytając opinie o wzmacniaczu TA-F700ES jestem pozytywnie nim zaskoczony. Całkiem możliwe, że rozważę go przy zakupie. Jak natomiast ma się sprawa z odtwarzaczem. Czy nie lepiej nabyć odtwarzacz DVD i cieszyć się odtwarzaniem innych formatów, czy właśnie nabyć dedykowany sprzęt np. ten Sony CDP-490.
    Prosiłbym również o inne przykłady kolumn, ponieważ być może będę miał możliwość któreś z nich przesłuchać. Jakoś mam sentyment do altusów, ale jestem otwarty na propozycje, gdyż nie jestem tak obyty z produktami dostępnymi na rynku.
    Słuchałem jedynie kilku zestawów u kolegów. :D

0
  • #5 20 Sty 2013 14:40
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Altusy absolutnie nie zagrają z Sony, Sony to sprzęt z wyższej półki, a Altusy...obecnie to pukadełka pokroju Voice Kraftów.

Odtwarzacz DVD to odtwarzacz DVD, odtwarznie formatu mp3 i cd to dodatek.

Używane Klipsch Synergy F1
    Tannoy Mercury M4
    Mission 704
    Dali 104
    Dali 107

I to by było na tyle do tego Sony, Zestaw głównie nastawiony na jakość odtwarzanego dźwięku.

0
  • #6 21 Sty 2013 17:04
    adam20619
    Poziom 9  

A co się tyczy korektora graficznego, czy jest on potrzebny do dobrego odsłuchu muzyki? Cy nie warto nim sobie zaprzątać głowy?

Dodano po 8 [minuty]:

Zainteresowały mnie Tannoy Mercury M4 i Missiony 704. Jak wygląda różnica między nimi? - może ktoś miał okazję słuchać. Mam w planach wycieczkę do sklepu ze sprzętem audio (ciągle odkładam).

0
  • #7 21 Sty 2013 17:13
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Korektor jak dla mnie to zbędne urządzenie, ja słucham muzyki w sposób w jaki przewidział to realizator nagrania i z charakterem jaki narzuca sprzęt, nie potrzebuje sztucznie podbijać pasma.

Missiony to dość jasne koklumny, chociaż w uszy rzuca sie lekko wycofana średnica co w połączeniu z tym sony idealnie sie będzie komponowało. Bas szybki zwarty jak to przystało na kolumny Mission.

Tannoye równiez cechują się szybkim mocnym basem, reszta pasma dosyc naturalna w moim odczuciu, kolumny neutralne moim zdaniem, równiez z soniakiem zgrają się dobrze.

Tannoye bardziej nadadzą się do spokojnej muzyki, Missiony przetworzą dosłownie wszystko, również słucham wielu gatunków muzyki i dla siebie brałbym Missiony lub Dali 104 lub 107 jeśli oczekujesz potężniejszego dźwięku.

0
  • #8 21 Sty 2013 17:58
    adam20619
    Poziom 9  

Pozostało mi jeszcze na razie do tego kompletu, czyli polecony wzmacniacz + jedne z podanych kolumn, zadanie pytania odnośnie mocy.
    Nie mogę za bardzo znaleźć pełnych specyfikacji urządzeń. Jaka będzie zatem faktyczna moc, jaką będzie prezentował wzmacniacz, na przykład z Missionami 704? Poza jakością dźwięku, moc jest na drugim miejscu.

0
  • #9 21 Sty 2013 18:17
    Herethic
    Poziom 28  

Uzytkowinik19 napisał:
    Korektor jak dla mnie to zbędne urządzenie, ja słucham muzyki w sposób w jaki przewidział to realizator
    nagrania i z charakterem jaki narzuca sprzęt, nie potrzebuje sztucznie podbijać pasma.
    adam20619 - idea którą proponuje Uzytkowinik19 jest z zasady słuszna.

Ale...

Czasem korekcja barwy jest - moim zdaniem - konieczna. Tu jednak wystarcza zazwyczaj - to również
    opinia subiektywna - korekcja tonalna oferowana przez wzmacniacze (przedwzmacniacze) stereo.

Są różne kolumny/wzmacniacze/Cd-ki/realizacje płyt. Tak, wiem, że narażam się tu audiofilom, ale moim zdaniem
    realizatorzy dźwięku nie są jasnowidzami, wiedzącymi w jakich warunkach ten dźwięk odtworzymy...
    Czasem więc jego "podbarwienie" może dać korzystny efekt - jako kompromis...

Prywatnie korzystam z "tone defeat", ale wspomagam często stereo subwooferem.
    Z podbicia wysokich rejestrów rzadko korzystam.

W kwestii wyboru sprzętu - pamiętaj o możliwościach akustycznych swojego pomieszczenia...

Pozdro.

0
  • #10 21 Sty 2013 18:37
    adam20619
    Poziom 9  

Biorąc pod uwagę pokój to:
    -Powierzchnia to ok. 23 m2,
    -Kształt - kwadrat.
    Czy ten fakt zmieni coś w powyższym zestawie?

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie - za ile mogę wyciągnąć te missiony 704 w dobrym stanie?

0
  • #11 21 Sty 2013 20:43
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Missiony za ok 1200zł
    Wzmacniacz za 800 w stanie bdb.

Tuner i CD kupisz później, chyba że wyskrobiesz kase na tego cdp 490 ewentualnie rzucisz się od razu na cdp x222es.

@Heretic ja znacznie częściej właśnie lubię podbić sobie wysokie, ale to właśnie tak jak zaznaczyłeś odbywa się z poziomu samego wzmacniacza.

0