Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA 2006 18.440 - Błędy EBS Diagnoza 04616-09 oraz FFR 00161-08

19 Sty 2013 23:47 20751 19
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich znawców Mechaniki cieżarówek, a mianowicie Maniek zaczął wyświetlać błędy EBS diagnoza 04616-09 stało sie to po awari siłownika hamulca na środkowej osi naczepy ( siłownik został wymieniony już jest ok a błąd nadal się wyświetla na żółto, przy okazji wyświetlania błędu nie ma automatycznego hamulca pomocniczego ( to cos ala retarder) wyświetla sie również "ABS Ciągnika" oraz ostatnio wyświetlił się "FFR 00161-08" i to już w ogóle nie wiem o co chodzi. dodam iż hamulce na ciągniku i na naczepie były dopiero co robione ( aczkolwiek poprzedni kierowca jeżdził przy użyciu Cukierka. ja chciałbym aby pousuwać wszystkie usterki i błędy bo nie używam żadnych półśrodków. i drażni mnie te wyświetlanie błędów i nie działające funkcje. pozdrawiam i dziękuję za pomoc

• Poziom 19  
    witam błąd EBS 4616-09 czujnik koła 3 uszkodzony przewód przyłączeniowy lub czujnik 09-błąd sprzętu masz system EBS knor5
    FFR 00161- wejściowa prędkość obrotowa przekładni 08-wadliwy sygnał
  • Poziom 10  
    3 koło czyli ? Jak to się liczy?i chodzi o czujnik abs przy tym kole? A ta prędkość prędkość przekładni to chodzi o impulsator ? nie zdziwiłbym się gdyby padł. Po tamtym kierowcy to pole magnetyczne do teraz przyciąga mi sztućce do skrzyni.kolego jeśli jeszcze możesz wyjaśnić błąd fbr 00111-00 albo -10 teraz nie pamiętam a czasem wyskoczy.
  • Poziom 9  
    adamvariant napisał:
    blad fbr 00111-00 albo -10teraz nie pamietam a czasem wyskoczy

00111: Poziom płynu chłodzącego

0 "Błąd nie wyspecyfikowany" i 10 "Przerwa"
  • Poziom 26  
    Koła liczymy od przodu od lewej osiami. Czyli koło 3 to koło drugiej osi z lewej strony. Przy czym nie koniecznie winien będzie czujnik. Często gęsto w Mańkach padają modulatory osi tylnej. Modulator "nie widzi" czujnika i również wywali taki błąd.
  • Poziom 10  
    Modulator był wymieniany "podobno" a ten błąd ostatni źle napisałem bo to jest ZBR 00111-10

i pytanie z innej beczki Nie wiecie gdzie w okolicach Katowic można NADLAĆ słupek minusowy akumulatora? chyba klema była luźna albo nie wiem jaki może być powód stopienia słupka do połowy :( nowy akumulator.
  • Poziom 26  
    Sam możesz to zrobić :)
  • Poziom 10  
    Tylko ja nie chciał bym się otruć , poparzyć ani wylecieć w powietrze :D:D

poza tym panowie chyba już całkiem coś się sypnęło bo teraz już EBS nie świeci na żółto tylko na czerwono z kodem błędu EBS 04320-03 co to znowu jest?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Błąd prędkości koła 3 ...sygnał nie logiczny(nieprawdopodobny),nie możliwy do odczytu przez układ ABS.
  • Poziom 10  
    Faktycznie panowie usterką był czujnik abs kola 3.

Mam kolejna zagadkę EDC 00094-01 co to jest ? Olej jest płyn jest.
  • Poziom 31  
    Witam.
    adamvariant napisał:
    edc00094-01

EDC 00094-Ciśnienie paliwa na zasilaniu.
    FMI1-sygnał za wysoki.

• Poziom 19  
    Witam na początek wymień filtr paliwa na oryginał wkład separatora i filtr siatkowy powinno pomóc.
  • Poziom 10  
    Wczoraj byłem na obsłudze, i wymienione filtry, zobaczymy po weekendzie czy znów się zapali ten błąd :).
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie mam jeszcze jedno pytanie. Czy w tym manie jest to rok 2008 jest czujnik poziomu oleju w skrzyni biegów?ewentualnie czy jeśli jest mało, za niski stan to wyskoczy jakiś komunikat? Na wyświetlaczu? Jeśli tak to jaki ?
  • Poziom 9  
    Nie kolego... w TGA nie ma żadnego czujnika poziomu oleju w skrzyni biegów... stan jak zawsze sprawdza się odkręcając korek wlewowy z boku prawej strony :).
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie i mam kolejne pytanko co do Mojego MAN-ika

ma ktoś może dane jakim momentem dokrecać śruby drążków reakcyjnych?? chodzi o sierżanta i dolne drążki? i czy da radę to zrobić samemu czy trzeba pneumatem ??
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Bez pneumata będzie ciężko... Do sierżanta proponuje założyć nowe śruby przy moście (są dostępne tylko w ASO) no chyba, że chcecie na drodze drugi raz robić sierżanta
  • Poziom 10  
    POMOCY. wczoraj wszystko było ok, dojechałem na miejsce i rozpocząłem pauze dobową, rano wstaje odpalam a tu CZERWONO

błędy EBS 4390-00
    EBS 4391-00
    EBS 4408-00
    EBS 4546-00
    dodatkowo zapaliła sie kontrolka żółta ABS.
    WTF?? o co tu chodzi co padło ewentualnie gdzie zajrzeć i poruszać?:D
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Wygląda na to, że masz problem z modulatorem tylnej osi. Albo się modulator skaszanił albo gdzieś po drodze coś przymarzło. Stawiam na to drugie.
  • Poziom 10  
    Gdzie tego szukać? Może pomóc gorąca woda? Tylko gdzie polewać, aby odpuściło?:D