Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dekodera z tv przez hdmi

tompez 20 Sty 2013 09:56 2862 4
  • #1 20 Sty 2013 09:56
    tompez
    Poziom 2  

Witam
    Mam taki problem podłączam tv Toshiba Regza z dekoderem ITI-2850ST przez kabel HDMI i niestety nie chce działać ( tv zachowuje się tak jak by w ogóle nie było żadnego połączenia) natomiast przez złącze SCART działa bez zarzutu.
    Może ktoś zna przyczynę dlaczego nie działa?

0 4
  • #2 20 Sty 2013 10:15
    -Kanti-
    Poziom 9  

Hm.. Najprostszą przyczyną może być sam kabel sprawdzałeś czy gdzieś po drodze nie jest uszkodzony, lub izolacja jest naderwana ?

0
  • Pomocny post
    #3 20 Sty 2013 10:26
    romeok01
    Poziom 35  

Tunery ADB wysyłają sygnał zawsze tylko na jedno wyjście.

Zazwyczaj przed uruchominiem sprzętu czyta sie instrukcję obsługi, do pobrania niżej.

Podłącz dekoder kablem HDMI i wciśnij na pilocie * 3 zmieni Ci się wyjście sygnału z euro na HDMI.

Cytat z instrukcji obsługi:

Cytat:
    Pierwszą czynnością po włączeniu dekodera jest uruchomienie właściwego wyjścia dekodera i wybranie
    rozdzielczości lub rodzaju sygnału. Sygnały przez złącza SCART i HDMI nie są wysyłane jednocześnie. Dodat -kowo mogą być wysyłane w różnych rozdzielczościach i standardach. Należy skorzystać z pilota i naciskając
    klawisz oznaczony * i następnie odpowiednią cyfrę, wybrać właściwą opcję

1
  • #4 20 Sty 2013 10:33
    tompez
    Poziom 2  

Kabel sprawdzałem działa na innych urządzeniach, nawet gdy podłączam ten tv z kompem to jest wszystko ok , natomiast z tym dekoderem nie działa?

Dodano po 5 [minuty]:

Dzieki dziala nie doczytałem o tym *3

0