Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie dekodera z tv przez hdmi

tompez 20 Jan 2013 09:56 3606 4
    tompez
    Level 2  
    Witam
    Mam taki problem podłączam tv Toshiba Regza z dekoderem ITI-2850ST przez kabel HDMI i niestety nie chce działać ( tv zachowuje się tak jak by w ogóle nie było żadnego połączenia) natomiast przez złącze SCART działa bez zarzutu.
    Może ktoś zna przyczynę dlaczego nie działa?
    -Kanti-
    Level 10  
    Hm.. Najprostszą przyczyną może być sam kabel sprawdzałeś czy gdzieś po drodze nie jest uszkodzony, lub izolacja jest naderwana ?
  • Helpful post
    romeok01
    Level 35  
    Tunery ADB wysyłają sygnał zawsze tylko na jedno wyjście.

Zazwyczaj przed uruchominiem sprzętu czyta sie instrukcję obsługi, do pobrania niżej.

Podłącz dekoder kablem HDMI i wciśnij na pilocie * 3 zmieni Ci się wyjście sygnału z euro na HDMI.

Cytat z instrukcji obsługi:
    Quote:
    Pierwszą czynnością po włączeniu dekodera jest uruchomienie właściwego wyjścia dekodera i wybranie
    rozdzielczości lub rodzaju sygnału. Sygnały przez złącza SCART i HDMI nie są wysyłane jednocześnie. Dodat -kowo mogą być wysyłane w różnych rozdzielczościach i standardach. Należy skorzystać z pilota i naciskając
    klawisz oznaczony * i następnie odpowiednią cyfrę, wybrać właściwą opcję
    tompez
    Level 2  
    Kabel sprawdzałem działa na innych urządzeniach, nawet gdy podłączam ten tv z kompem to jest wszystko ok , natomiast z tym dekoderem nie działa?

Dodano po 5 [minuty]:

Dzieki dziala nie doczytałem o tym *3
    User removed account
    User removed account