Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic II 1.9 dci 2003 r Różne napięcie ładowania na podzespołach

20 Sty 2013 10:36 3216 5
  • Poziom 8  
    Witam. jestem tutaj pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.
    Mam Renault Scenic II 1.9 dci z 2003 roku. proszę o pomoc ponieważ mierzyłem napięcie ładowania wyjściu z alternatora i jest 14.25V a na klemach akumulatora jest 12.9V, natomiast jak wkładam mierniki w gniazdo zapalniczki to wskazuje 15V. Skąd taka różnica i co może być tego przyczyną i jak można to sprawdzić i ewentualnie naprawić? Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie chciałbym niczego popalić.
  • Poziom 34  
    Wyczyść klemy, sprawdź mocowanie i poprawność styku mas oraz plusa.
  • Poziom 8  
    jerry1960 napisał:
    Wyczyść klemy, sprawdź mocowanie i poprawność styku mas oraz plusa.

niestety nie pomogło :( jakieś inne propozycje ktoś ma? :( :( :(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja mam, posprawdzać dokładnie spadki napięć na przewodzie zasilającym alternator i akumulatorze, oraz między masą akumulatora a masą silnika i także między masą silnika i ujemnym biegunem akumulatora. Tu jedna uwaga, miernik przyłączamy nie do klemy ale bezpośrednio do badanego bieguna akumulatora.
  • Poziom 42  
    piotrbociaga napisał:
    napięcie ładowania wyjściu z alternatora i jest 14.25V a na klemach akumulatora jest 12.9V, natomiast jak wkładam mierniki w gniazdo zapalniczki to wskazuje 15V. Skąd taka różnica

Jeśli na alternatorze masz prawidłowo, a na gnieździe 15V to oznacza, że miernik albo "mierniczy" do kitu...
  • Poziom 8  
    Pawel wawa napisał:
    Ja mam, posprawdzać dokładnie spadki napięć na przewodzie zasilającym alternator i akumulatorze, oraz między masą akumulatora a masą silnika i także między masą silnika i ujemnym biegunem akumulatora. Tu jedna uwaga, miernik przyłączamy nie do klemy ale bezpośrednio do badanego bieguna akumulatora.

a czy mógłbyś mi grzecznościowo wysłać jakiś zdjęcie czy schemat z zaznaczonymi na nim tymi punktami gdzie sprawdzać masę.