Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda accord 1996 - brak podświetlenia pokręteł nawiewu i temperatury

20 Sty 2013 11:48 2376 2
  • Poziom 8  
    Jak zdemontować pokrętła i ten plastik żeby wymienić żarówki , pozdrawiam kempes
  • Poziom 23  
    Pokrętła nawiewu w praktycznie wszystkich modelach od 1980 do praktycznie końca lat 90 były takie same. Musisz siłą je wyciągnąć! Pokrętła są wciskane. Złap przez szmatkę np. żabką i ciągnij do siebie. Musi wyjść. Pod pokrętłem w bolcu w środku masz jedną żaróweczkę od podświetlenia samego pokrętła (o ile jest takowe) bądź musisz odkręcić śrubę widoczną pod pokrętłem, wypchnąć do wewnątrz mechanizm (postępuj tak ze wszystkimi pokrętłami) i dopiero odkręcić cały panel. Wymienić żaróweczkę w zależności od modelu auta jest łatwo lub trudno. Wszystko uzależnione jest od długości linek na tyle, wielkości rąk i samego mocowania żaróweczki. Ogólnie mówiąc - nie powinno to trwać dłużej jak 15-20min. Pisząc "ten plastik" nie wiem co masz na myśli? Panel? Jeśli nie ma śrubek w okół, pod spodem czy gdzieś na bokach to trzeba szukać zatrzasków bo panel jest montowany na wcisk. Musisz uważać by ich nie połamać a jest naprawdę o to łatwo.
  • Poziom 8  
    Dzięki za pomoc jak się ociepli to popróbuję