Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

punto 55s - lewarek biegów blisko fotela kierowcy.

20 Sty 2013 12:42 6504 6
  • Poziom 21  
    Problem polega na tym,, że lewarek zmiany biegów w pozycji na luzie jest przechylony w strone fotela kierowcy, aby wrzucic pierwszy bieg trzeba oprzec lewarek o fotel.
    Nie znalazłem, zadnej regulacji, cięgno (metalowy pret) pasuje tylko w jednym miejscu. w jaki sposób ustawic ten lewarek prawidłowo?
  • Poziom 23  
    Nie wyregulować tylko użyć zestawu naprawczego mechanizmu lewarka zmiany biegów do konkretnego modelu. Foto przykładowe - koszt 20-40zł
    Tam prawie wszystko jest plastikowe - plastik się ściera i nic już nie zrobisz. Schemat bardzo dobrze znany z Fiatów Seicento, Cinquecento i 126p

• Poziom 21  
    tylko ja rozbierałem lewarek. tam jest wszystko w porządku. Lewarek nie "lata" wszystko niby jest normalnie tylko biegi sa przesuniete w strone kierowcy
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Napisz mi który to jest Punto:

1. 1993-1995
    2. 1995-2000

Stawiam na ten drugi. Jeśli tak - masz tu screena i znajdź miejsca które oznaczyłem na czerwono. Sprawdź ich stan. Jeśli wszystko w środku masz ok - to tylko zawieszenie mechanizmu musi być uszkodzone (przesuwa się). Ciężko mi ocenić jeśli tego nie widzę

• Poziom 21  
    wielkie dzieki za rysunek, o to mi właśnie chodiło. mam tylko książke typu "sam naprawiam"
    Auto jest 1995r także trudno powiedziec który to schemat,
    Te elementy co zaznaczyłeś już sprawdziłem wcześniej i tam jest w porządku.
    Tak szukałem troche po zdjeciach w internecie i tutaj na schemacie nie pasuje mi ułożenie wybieraka(chyba tak sie to nazywa) ten element podpisany 25Nm
    teoretycznie gdybym wydłużył ten drążek między oznaczeniem 25Nm a 15Nm byłob wszystko w porządku.
    W ksiązce "sam naprawiam" jest schemat skrzyni.
    Zauwazylem tam, że wybierak ma widełki i porusza wałkiem do którego przyczepiona jest linka.
    Teraz chce zapytac czy wybierak mógł sie przestawić? bo mam wrazenie ze jest w takiej pozycji jakiej nie widziałem na zadnym zdjeciu i na schemacie?
  • Poziom 10  
    Tak jak kolego napisałeś szukaj problemu przy skrzni,teoretycznie niepowinien się przestawić ale jak była wyciągana skrzynia to może ktoś źle to złożył.Mogło też się coś rozkręcić.A jestem pewien,że wina leży właśnie przy skrzyni.
  • Poziom 21  
    problem rozwiazany.
    przestawiony był wybierak przy skrzyni