Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Haier EA-1770MG - Po włączeniu przepala bezpiecznik na płytce

20 Sty 2013 14:30 1758 7
  • Poziom 13  
    Witam. Zakładam nowy temat, ponieważ podobne tematy nie dostarczyły mi odpowiedzi na moje pytania. Wziąłem do naprawy mikrofalę j.w. i mam problem , bo niby wszystkie elementy są w porządku. Mam jednak dylemat z magnetronem m-ki Panasonic 2M211A-M2. Otóż obwód żarzenia jest ok. natomiast każde przyłożenie omomierza elektronicznego do jednego zacisku obwodu żarzenia i masy daje wynik ok. 650 K. Dlatego nie wiem czy jest on sprawny, czy tak ma wskazywać podczas pomiarów. Proszę o pomoc, bo może z tego powodu przepala stale bezpiecznik 10A. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
  • Poziom 39  
    robertododo napisał:
    każde przyłożenie omomierza elektronicznego do jednego zacisku obwodu żarzenia i masy daje wynik ok. 650 K. Dlatego nie wiem czy jest on sprawny
    Nie jest.
    A tak na marginesie - skoro wziąłeś od kogoś mikrofalówkę do naprawy to odpowiadasz za potencjalne konsekwencje. Dlatego dobrze jest dokładnie wiedzieć co się robi.
  • Poziom 13  
    Dziękuję za odpowiedź. Czyli mam rozumieć, że ma on zwarcie. Czy można je jakoś usunąć, bo w którymś poście czytałem, że we wtyczce magnetronu jest kondensator. Czy w tej mikrofali też tak jest? Teraz sobie przypomniałem, że zapomniałem się zapytać za pierwszym razem, czy zamiast bezpiecznika można włączyć żarówkę 60W lub wyższej mocy na napięcie sieciowe, tj tak jak się naprawia TV. Czy nie dojdzie do uszkodzenia czegokolwiek dodatkowego, chociaż na tej płytce niewiele co jest tych elementów, więc moim zdaniem może to być dobry sposób. na sprawdzenie. Pozdrawiam.
  • Moderator AGD
    Magnetron do wymiany a kombinacje przy nim nie są bezpieczne dla Ciebie i właściciela. :!:
  • Poziom 13  
    Dzięki za informacje. Tak naprawdę to naprawiam mikrofalę 3 raz dlatego w tym temacie jestem początkujący jeśli chodzi o magnetrony. Natomiast z zawodu jestem elektrykiem, a z zamiłowania elektronikiem i wiem co to jest WN i mikrofale. Wiem, że należy być bardzo ostrożnym, ale nie o to mi chodziło w moim pytaniu. Pytałem czy można zamiast bezpiecznika włączyć żarówkę, aby w razie czego przejęła obciążenie. A ponadto gdzie można dostać taki magnetron i ile on kosztuje, bo nigdzie nie mogę go znaleźć.
  • Moderator AGD
    robertododo napisał:
    A ponadto gdzie można dostać taki magnetron i ile on kosztuje, bo nigdzie nie mogę go znaleźć.

Np. TU:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2343264.html
    robertododo napisał:
    czy można zamiast bezpiecznika włączyć żarówkę,

A to nic nie pomoże.
  • Poziom 13  
    Dziękuję. Ale mi chodzi o taki model: Panasonic 2M211A-M2. Czy mam rozumieć, że to są odpowiedniki tego magnetronu, bo cena faktycznie zachęca.
  • Moderator AGD
    robertododo napisał:
    Czy mam rozumieć, że to są odpowiedniki tego magnetronu, bo cena faktycznie zachęca

Musisz zwrócić uwagę na mocowanie , kierunek wentylacji i długość antenki. Ale to już do Ciebie należy. W każdym razie masz kontakt z kompetentną osobą!