Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG RZ-21FB35MX - Podłączenie SCART dezaktywuje menu "regulacja obrazu"

loituma 20 Sty 2013 15:50 2220 16
  • #1 20 Sty 2013 15:50
    loituma
    Poziom 10  

Witam.
    Podłączyłem u mojej ciotki do telewizora jak w temacie zewnętrzny dekoder DVB-T WIWA HD 95
    Niestety ciotce obraz wydaje się być przejaskrawiony i za ciemny. Okazało się jednak, że przy korzystaniu z AV, menu "regulacja obrazu" w telewizorze jest nieaktywne.
    Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać? Może ktoś wie czy jeśli puszcze sygnał przez cinche to menu będzie aktywne? Chciałbym wiedzieć wcześniej zanim zakupię kolejny kabel lub przejściówkę.

Dodam jeszcze, że przy puszczeniu sygnału bezpośrednio z anteny na wejście antenowe menu jest aktywne i działa prawidłowo.

0 16
  • #2 20 Sty 2013 18:07
    anmedia
    Poziom 39  

Klania sie instrukcja. Funkcje Eye, PSM,Turbo Picture. To moze byc jedyny problem.
    Regulacja obrazu powinna dzialac na wszystkich polaczeniach. Chyba ze idzie poprzez DVI wtedy opcje regulacji nie sa dostepne.

0
  • #3 20 Sty 2013 18:30
    slawomal
    Poziom 13  

Możliwe że dekoder podaje sygnał RGB, wtedy może coś takiego występować.
    Dekoder powinien mieć ustawienie wyjścia euro, jeżeli jest RGB to trzeba przestawić.

0
  • #5 20 Sty 2013 19:14
    slawomal
    Poziom 13  

Faktycznie, niema takiej możliwości ustawienia.
    Wiec dekoder podaje tylko RGB, czy też composite video, bo jeśli tylko RGB to pozostaje podłączenie przez kabel antenowy

0
  • #6 20 Sty 2013 19:15
    anmedia
    Poziom 39  

Moze podlacz pod to samo wejscie inne urzadzenie, tak aby wyeliminowac ze to akurat nie wina dekodera czy wlaczonej jakiejs funkcji w TV

loituma napisał:
    obraz wydaje się być przejaskrawiony i za ciemny

Wlasnie taki jest efekt przy wlaczonej opcji Eye lub PSM. Przynajmniej tyle informacji jest w instrukcji. Natomiast z tego co przegladalem ani slowa o tym ze menu ustawien moze byc niedostepne. Oprocz jednej z opcji w kolorach dla ustawienia w NTSC

0
  • #8 20 Sty 2013 19:30
    anmedia
    Poziom 39  

mihal2002 napisał:
    CO?!

No a czemu nie ;) wszystkie sposoby dozowlone aby efekt byl pozytywny :idea:

0
  • #10 20 Sty 2013 19:39
    anmedia
    Poziom 39  

mihal2002 napisał:
    Tylko dekoder nie posiada modulatora.

Przeciez zartowalem. Dzisiaj z tego co mi wiadomo nie ma juz takich urzadzen!

0
  • #12 20 Sty 2013 19:54
    slawomal
    Poziom 13  

Sorry.
    Oczywiście że niema modulatora to już nie ta epoka.
    Ale dobrze że są inni którzy uważają jakie głupoty piszę.
    Trochę się zagalopowałem.

0
  • #13 20 Sty 2013 21:18
    loituma
    Poziom 10  

angelica_n napisał:
    Klania sie instrukcja. Funkcje Eye, PSM,Turbo Picture.

Instrukcja, którą cytujesz jest do kilku modeli telewizorów. Niestety nie wiem, które z tych funkcji posiada ten telewizor. Będę mógł to sprawdzić dopiero jak podjadę do ciotki.

slawomal napisał:
    Możliwe że dekoder podaje sygnał RGB, wtedy może coś takiego występować.
    Dekoder powinien mieć ustawienie wyjścia euro, jeżeli jest RGB to trzeba przestawić.

W dekoderze jest opcja "Wyjście wideo" i do wyboru mam: RGB lub CVBS. Po ustawieniu CVBS obraz rzeczywiście nieco się rozjaśnia lecz nie wiem czy rozwiąże to problem nieaktywnego menu. Przypominam, że pozostają kolory do ustawienia.

angelica_n napisał:
    Moze podlacz pod to samo wejscie inne urzadzenie, tak aby wyeliminowac ze to akurat nie wina dekodera czy wlaczonej jakiejs funkcji w TV

Zrobię ten teścik jak będę u ciotki.
    Jak na razie taki sam dekoder podłączyłem pod inny, nieco nowszy, telewizor LG o symbolu: RZ-32LZ55. W tym telewizorze powyższe menu jest cały czas aktywne i nie zauważyłem, żeby jakakolwiek zmiana w menu telewizora czy dekodera dezaktywowała mi to menu.

angelica_n napisał:
    Wlasnie taki jest efekt przy wlaczonej opcji Eye lub PSM.

Opcja PSM znajduje się na liście nieaktywnej części menu. Opcji Eye nie kojarzę ale sprawdzę.

angelica_n napisał:
    Natomiast z tego co przegladalem ani slowa o tym ze menu ustawien moze byc niedostepne. Oprocz jednej z opcji w kolorach dla ustawienia w NTSC

Na tym drugim telewizorze włączenie w dekoderze opcji NTSC dodaje do menu telewizora w ustawieniach obrazu funkcję: "odcień-NTSC" a nie dezaktywuje tego menu. Jak będzie u ciotki - sprawdzę.

mihal2002 napisał:
    Tylko dekoder nie posiada modulatora.

Potwierdzam, ten dekoder nie posiada modulatora.

Ponawiam jeszcze pytanie: czy ktoś posiada pewną informację czy jeśli puszcze sygnał przez cinche menu będzie aktywne?

0
  • #14 20 Sty 2013 21:26
    slawomal
    Poziom 13  

A jednak jest opcja RGB albo CVBS.
    Jednak na mój głupi rozum podając sygnał CVBS przez euro albo cinch dla telewizora nie powinno to robić różnicy

0
  • #16 20 Sty 2013 21:55
    kazikszach
    Poziom 33  

W Panasonicu CRT, który kiedyś używałem przy korzystaniu z wejścia RGB, w menu od obrazu znikała funkcja nasycenia kolorów, zostawała tylko jaskrawość i kontrast.

0
  • #17 30 Sty 2013 22:32
    loituma
    Poziom 10  

No i wyjaśniło się wszystko.
    Po przełączeniu wyjścia wideo z RGB na CVBS w dekoderze, menu "regulacja obrazu" w telewizorze zostało odblokowane.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, pomoc i wszystkie sugestie.

0