Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Daily 35C12 - przełącznik zespolony nie odbija dźwignia kierunkowskazów

20 Jan 2013 16:28 9327 9
  • Level 12  
    Witam :D

Iveco Daily 35C12 2007r. W przełączniku zespolonym nie odbija dźwignia kierunkowskazów. Po wykonaniu skrętu w prawo lub lewo i wyprostowaniu kierownicy nadal miga kierunkowskaz. Czy winny jest temu przełącznik zespolony, czy może na kolumnie od kierownicy odpadł jakiś element odpowiedzialny za wycofanie dźwigni kierunkowskazów ?? :?:
  • Level 14  
    trzeba to rozebrać i sprawdzić a dopiero wnioski.demontaż bardzo prosty
  • Level 12  
    automex wrote:
    trzeba to rozebrać i sprawdzić a dopiero wnioski.demontaż bardzo prosty

Tak może i prosty. Chciałem przygotować się do tego logistycznie.
    Ale dalej nie wiem czy potrzebny jest na podmiankę drugi przełącznik zespolony. Czy może jakiś inny drobny detal, którego w tej chwili nie mam pod ręką ??
  • Level 24  
    Nie takie proste.... . Obstawiam że problem tkwi w przełączniku zespolonym. Jego rozbiórka ( po uprzednim zdemontowaniu z kolumny kierowniczej) może nie być prosta ... Trzeba się do tego przygotować taktycznie -ja poszczególne etapy jego rozbierania ( przełącznik com2000 w peugeocie 406 z 2003r ) dokumentowałem za pomocą aparatu fotograficznego.... . Dokładnie obejrzyj i przemyśl sposób demontażu poduszki powietrznej...nic na siłę... bo naprawisz przełącznik , a spindolisz np. taśmę od poduszki.
  • Level 12  
    Poduszki nie popsuję bo jej nie ma. Trochę się tym zdziwiłem, ale cóż jedna rzecz mniej do rozbiórki. Dopytuję się o ten przełącznik bo już miałem drugi w ręku ale sprzedawca od używek powiedział mi że to wcale nie musi być on zepsuty :?: i tym stwierdzeniem mnie zaskoczył. A pytając 4 spotkanych innych kierowców IVECO odpowiedzieli mi że w ich samochodach też nie odbijają kierunki, bo to taki delikatny włoski szajs :cry: gdzie urywają się zapadki.
  • Level 12  
    dokładniej rzecz biorąc:
    1. zdejmij pokrywę dolną kolumny kierownicy (bez zdejmowania kierownicy i poduszki)
    2. wypnij wtyczkę lub wtyczki przełącznika zespolonego
    3. wypnij moduł przełącznika (ten w którym "siedziała" wtyczka) ma dwa zatrzaski od dołu
    4. teraz wypnij lewą manetkę (siedzi na dwóch zapadkach po bokach) i razem z modułem (są połączone przewodem włącznika świateł) możesz też go wypiąć, ale trzeba ostrożnie, ta mała wtyczka mocno siedzi.
    5. teraz na stół i rozbierz manetkę, idzie łatwo, musisz mieć ze dwa cienkie śrubokręty
    No i trzeba to wszystko obejrzeć czy coś nie pękło, posprawdzać sprężynki(może któraś wypadła, pękła albo się wyczepiła), oczyścić styki, nasmarować wazelinką tech., przelutować kołki i poskładać. Miła robótka ;-).
  • Level 12  
    Nareszcie udało mi się to rozebrać. Przełącznik od kierunków wydaje się być sprawny. Wychodzi z niego przy każdym załączeniu dźwigienka która powinna być cofnięta po skończeniu manewru skręcania przez łopatki wystające z czarnego kółka.
    Ale to kółko nie jest połączone z kierownicą i nie obraca się razem z nią . Co powoduje że łopatki na kółku nie cofają dźwigienki od kierunków i nie wyłączają ich po zakończeniu skrętu. Znalazłem jeszcze sprężynkę ale nie wiem z czego mogła wypaść ?? Jakim elementem połączyć czarne kółko na którym są łopatki z kierownicą ???
    Iveco Daily 35C12 - przełącznik zespolony nie odbija dźwignia kierunkowskazów Iveco Daily 35C12 - przełącznik zespolony nie odbija dźwignia kierunkowskazów Iveco Daily 35C12 - przełącznik zespolony nie odbija dźwignia kierunkowskazów Iveco Daily 35C12 - przełącznik zespolony nie odbija dźwignia kierunkowskazów

Czy samą manetkę da się rozebrać bo czasami zamigają światła mijania ?
  • Level 12  
    W tej wersji nie masz taśmy poduszki, brakuje kilku części. Zrób coś, żeby ten kosz z drugiego zdjęcia obracał się razem z kierownicą i problem z głowy. Manetkę da się rozłożyć, ale jest trudno. Zaczyna się od samej góry, ale jak zrobisz to nieumiejętnie to rozwalisz. Sprawdź raczej luty na pinach tej małej wtyczki i głównej wtyczki modułu. To niestety niezbyt trwała konstrukcja.
  • Level 12  
    Tak więc wystrugałem coś takiego. Do opaski zaciskowej przylutowałem 1,6cm drutu miedzianego o średnicy ≈3,5mm. A opaskę zacisnąłem na kierownicy. Zastanawiam się jeszcze dlaczego migotają czasami światła mijania. Czy załącza je przekaźnik? Bo płytka w którą jest wpięta wiązka od manetki wygląda dobrze.

Iveco Daily 35C12 - przełącznik zespolony nie odbija dźwignia kierunkowskazów Iveco Daily 35C12 - przełącznik zespolony nie odbija dźwignia kierunkowskazów Iveco Daily 35C12 - przełącznik zespolony nie odbija dźwignia kierunkowskazów