Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4, 1.6 SR, 1998r ,czy warto?

kfysiaczek 20 Sty 2013 19:49 8286 8
  • #1 20 Sty 2013 19:49
    kfysiaczek
    Poziom 11  

Witam.

Znajomy rodziców chce sprzedać golfa 1.6- SR benzyna za 4.5tys zł.
    Teraz jeżdżę starą polówką 1.0 z 1994r i zastanawiałem się od dłuższego czasu nad zmianą auta.
    Ogólnie tapicerka do czyszczenia i słychać lekkie stuki w prawym nadkolu.
    W samochodzie radio, brak śladów korozji, akumulator ma 2miesiące (na gwarancji), elektryczne szyby, 5 drzwiowy.
    Interesuje mnie realna opinia na temat tego samochodu.
    Moja polówka pali 5.7l na 100km , Golf pewnie z 7 weźmie na pewno.
    Czy polecacie takie auto np do pracy?(10km w jedna stronę)
    Należę do spokojnych kierowców wiec szybciej jak 100km/h zbyt często przekraczał nie będę biorąc pod uwagę okoliczne lasy i ogrom dziczyzny.

Liczę na wasze opinie.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

3-drzwiony - przepraszam za pomyłkę.

1 8
  • #2 21 Sty 2013 15:30
    psilos1
    Poziom 31  

Witam,jezdzę takim samochodem od 12 lat-przebieg 115 tys w moich rękach od nowości.Najwiekszym problemem tego modelu są słabe skrzynie biegów(zrywające się nity mechanizmu różnicowego)u siebie profilaktyczne wymieniłem nity na śruby.Samochod nie należy do ekonomicznych-spalanie 7-9 trasa ,w mieście cieżko zmieścić się w 10.Dużym plusem jest wstręt do rdzy,trwałe zawieszenie oraz ogromna ilośc tanich zamienników.Reasumujac-bardzo dobry,trwały samochodzik jezeli używany był przez osobnika w miarę poczytalnego to polecam.

0
  • #3 24 Sty 2013 23:02
    kfysiaczek
    Poziom 11  

Byłem oglądać auto z kumplem - który trochę aut w swoim życiu nabył.
    Ogólnie: Tapicerka do prania, prawy błotnik malowany, szyba przednia z 2003r, pozostałe z 98r. dwa inne kierunkowskazy przy światłach mijania, rozrząd zmieniany jakieś 10tys km temu (ściągaliśmy pokrywę by mu się przyjrzeć, wyglądał zdrowo).
    zaniepokoił nas widok ,,majonezu" pod korkiem od wlewu oleju, kolega od razu stwierdził - uszczelka, nie ma co się pchać w koszty, spadamy stąd -i tak zrobiliśmy. Cena 4.3tys całkiem przyzwoita, ale ten silnik... nabraliśmy wątpliwości obydwoje, ale czy to rzeczywiście musi być od razu uszczelka? Z Auta zrezygnowałem ale tak się teraz zastanawiam czy rzeczywiście prawidłowo oceniliśmy stan tego auta.

0
  • #4 24 Sty 2013 23:11
    psilos1
    Poziom 31  

kfysiaczek napisał:
    nabraliśmy wątpliwości obydwoje, ale czy to rzeczywiście musi być od razu uszczelka? Z Auta zrezygnowałem ale tak się teraz zastanawiam czy rzeczywiście prawidłowo oceniliśmy stan tego auta.

Szyba-sam jedną wymieniałem ponieważ była "wypiaskowana"i żle jeżdziło się po zmroku .Co do majonezu pod korkiem-niska temperatura +krótkie odcinki (niedogrzany silnik)daje taki efekt.

0
  • #5 24 Sty 2013 23:13
    tzok
    Moderator Samochody

Każdy Golf z benzynowym silnikiem jeżdżony po mieście, na krótkich odcinkach, zwłaszcza zimą, ma "majonez" pod korkiem...

0
  • #6 25 Sty 2013 09:37
    morcin2
    Poziom 18  

jezdziłem i na dlugich trasach i majonez zawsze jest i był to swiadczy o jakosci polskich olejów

0
  • #7 25 Sty 2013 10:04
    psilos1
    Poziom 31  

0 napisał:
    jezdziłem i na dlugich trasach i majonez zawsze jest i był to swiadczy o jakosci polskich olejów

Jakość oleju ma oczywiście znaczenie-od kiedy jeżdżę ma Motulu V300 korek jest czysty,chociaż poruszam się po mieście.

0
  • #8 25 Sty 2013 10:50
    morcin2
    Poziom 18  

Dlatego olej wymienia się na zimę.

0
  • #9 25 Sty 2013 12:48
    krocze
    Poziom 25  

Skoro zrezygnowałeś z zakupu, to temat do zamknięcia.

0