Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

model zdalnie sterowanego samochodu: Carisma F14-bez pilota(radia)

20 Sty 2013 19:12 4152 14
  • Poziom 2  
    Witam użytkowników portalu elektroda.pl, jak w temacie mam problem z samochodem zdalnie sterowanym Carisma F14, tzn nie mam do niego radia, i nie wiem jakie kupić,na modelu jest napisane 3BAND - czyli 3 pasma ? Jakie radio polecacie , które byłoby kompatybilne z tym samochodem ? Pozdrawiam model zdalnie sterowanego samochodu: Carisma F14-bez pilota(radia)
  • Poziom 15  
    Autko ma antenę?
    Ale antenę, a nie imitator w postaci drucika niepodłączonego do niczego. Pytam, bo skoro masz napis 3-band to możliwe, że jest sterowane podczerwienią.
  • Poziom 18  
    Jeśli masz taki pojazd jak z linku co padałeś , NO TO WYPAS ŻE CHO CHO !!!
    2,4GH to już nie tak chop , na pewno koledzy podpowiedzą czy każdy odbiornik 2,4GH zadziała z każdym nadajnikiem 2,4GH , ale coś mnie się wydaje że wiele firm się "nie lubi" i może być cisza w eterze :?:

Jednak w Twoim jest naklejka BAND 3 , więc to zwykły , stary , dobry proporcjonal i na pewno na 27 MHz , dla którego nadajników jest mnóstwoooo :D , ale najlepiej dodaj fotkę środka bolidu , wtedy nas oświecisz :idea:
  • Moderator Robotyka
    Niestety nie każdy nadajnik 2,4GHz działa z każdym odbiornikiem 2,4GHz.

Kiedyś były kwarce, teraz są protokoły komunikacji. W skrócie musi to być ten sam system komunikacji cyfrowej.

Choć tańsze marki korzystają zwykle z któregoś, powszechniejszego.
    Najlepiej, jak wspomniał kolega - zrób dobrej jakości fotki wnętrza.
  • Moderator Robotyka
    Już po antenie widać, że to nie jest 2,4GHz.
    Odbiornik z wymiennym kwarcem.

Zmierz długość anteny, to będzie wiadomo na jakie jest pasmo.
  • Poziom 18  
    W zasadzie nie ma co gdybać , na moje oko to na 100% proporcjonal 27MHz ze zintegrowanym odbiornikiem z regulatorem :idea:
    Dodatkowo jeśli autor kupi nadajnik - wiadomo tylko proporcjonalny i akurat z kwarcem nadawczym 27.095 MHz , to ma już problem z głowy , gdyż BAND 3 ma kwarc odbiorczy 26.640 MHz :D
  • Poziom 2  
    @Madrik :antena ma długość 25cm :) @Mario s. : posiadam w domu jakiś stary pilot , bodajże 27MHz (sprawdzę czy wgl działa ) i czy da radę sterować nim to autko :D w najbliższym dniach umieszczę informacje czy samochód 'ruszył czy nie' :) Pozdrawiam Oskar
  • Poziom 18  
    oskar945 napisał:
    posiadam w domu jakiś stary pilot , bodajże 27MHz (sprawdzę czy wgl działa ) i czy da radę sterować nim to autko

Na pewno masz nadajnik od jakiegoś autka z marketu , a tu musi być PROPORCJONALNY !
  • Poziom 2  
    panowie mam podobny problem lecz mam to autko i pilota od niego nie uzywane było pare lat i teraz zostalo naładowane i nie dziala tzn dziala przy złączonych antenkach i to jak mu sie podoba a tak nie reaguje na żadne polecenia z pilota.. co zrobic... ?? prosze o pomoc bo obiecalem chrześniakowi ze mu naprawie i dam w prezencie...
  • Poziom 18  
    Wrzuć chociaż jedną fotkę tego zestawu , bo nie wiemy o co kaman :?:
  • Poziom 2  
    czy moze to byc kwestia kwarcu?? mam napisane na nich 26.995 .. zastanawia mnie czemu dziala przy złaczonych antenkach (lecz gdy dotykam srubokretem tez dziala tzn rusza itp) pomocy...]
  • Poziom 18  
    A jak powstało to uszkodzenie , od czego się zaczęło ?

Wyjmij i włóż kwarce kilka razy (w aucie i nadajniku) , może coś tam zaśniedziało , dokładnie obejrzyj płytkę i ruszaj czym się tam da :idea: