Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E-Machines E725 - Pytanie dotyczące wymiany zbitej matrycy CCFL na LED

20 Sty 2013 21:55 2421 4
  • Poziom 15  
    Witam, posiadam laptopa marki ACER E-machines E725 w którym jest zbita matryca(model B156XW01), połowa ekranu. Matryca ta jest zasilana poprzez inwerter który rozpala świetlówkę. Złącze 30 pinowe, po prawej stronie patrząc od strony elektroniki . Ciężko znaleźć matrycę o takich samych parametrach w rozsądnej cenie na allegro dlatego też pytam, czy tą matrycę mogę zamienić na matrycę LED która posiada wejście 40 pinowe ( dołączony konwerter na 30 pin). Link do aukcji http://alle gro.pl/dell-1545-15-6-ccfl-ltn156at01-lp156wh1-b156xw01-i2942987797.html . Czy taką matrycę mogę zastosować?
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 10  
    Witam
    mam już takie coś sprawdzone i to dokładnie w tym laptopie

tu masz link MATRYCA Z KONWERTEREM do zestawu w sklepie w którym się zaopatruje w matryce. Zajmuję się wymiana matryc na co dzień i mam ten zestaw sprawdzony
    zadzwoń do nich a dostaniesz jeszcze jakąś zniżkę :)

Nie wiem jak inne zestawy bo czasem występuje niekompatybilność matrycy z laptopem ale ich model sprzedawany w tym zestawie jest kompatybilny na 100% z resztą zapytaj a ci wszystko potwierdzą
    przy podłączaniu tego do laptopa uważaj tylko na kabel 40pin musi być on skierowany pinami do góry bo inaczej zrobisz zwarcie i spalisz taśmę lub lapka
    w razie pytań pisz
    Pozdrawiam
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 9  
    Witam,
    czy konwerter posiada kable czy trzeba przerabiać i lutować.

Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    piniokp napisał:
    Witam,
    czy konwerter posiada kable czy trzeba przerabiać i lutować.

Pozdrawiam

Wystarczy podłączyć.
  • Poziom 10  
    witam
    do konwertera zazwyczaj wystarczy podłączyć zasilanie , jednakże w przypadku 725 bardzo często wymagane jest zamiana kolejności pinów na wtyczce zasilania podpinanej do konwertera,
    konieczność taka objawia się np brakiem podświetlenia na matryce a jednak w tle widocznym obrazem . zanim jednak zmienisz kolejność koniecznie pomierz napięcia