Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa urządzenie do wypieku chleba TEFAL

mojlos 20 Sty 2013 23:46 1179 2
  • #1 20 Sty 2013 23:46
    mojlos
    Poziom 2  

Witam Państwa

Proszę o wyrozumiałość gdyż jestem laikiem w tych sprawach.

Mam urządzenie do wypieku chleba marki TEFAL. Urządzenie to nagle się popsuło tj. przestały reagować przyciski na obudowie, na wyświetlaczu nic nie widać, po włączeniu do prądu nic się nie dzieje, urządzenie po prostu umarło :)

Po rozebraniu sprzętu na płytce drukowanej zauważyłem biały wyciek jak na zdjęciu. Co to może być i czym on został spowodowany. Z tego co widzę to jest on w okolicy kondensatora DAIN i 4 diód. Czy przez ten wyciekł jest gdzieś przerwa prądu w obwodzie i przez to całe urządzenie nie chce się uruchomić?

Oczywiście posługuję się lutownicą i mam proste mierniki elektroniczne. Być może będę sam wstanie naprawić to urządzenie jednakże prosiłbym o jakieś rady. Może ktoś miał podobny problem.

Proszę o pomoc , Rafał

Nie działa urządzenie do wypieku chleba TEFAL

0 2
  • #2 20 Sty 2013 23:52
    goldi74
    Poziom 43  

To białe coś jest niegroźne. To klej mocujący dławik do płytki drukowanej. Przyczyna niedziałania jest inna.

0
  • #3 21 Sty 2013 07:50
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

mojlos napisał:
    mam proste mierniki elektroniczne. Być może będę sam wstanie naprawić to urządzenie jednakże prosiłbym o jakieś rady.

Zmierz ciągłość przewodu od wtyczki do kostki w urządzeniu dalej do włączników itd.

0