Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór anteny dookólnej, słaby sygnał

21 Sty 2013 08:56 1281 9
  • Poziom 2  
    Witam, jako, że słabo znam się na sprzęcie możecie mi doradzić jaką antenę dookólną (na złączu MMCX ewentualnie innym, do którego można zastosować przejściówkę na MMCX) zakupić aby "wyciągnąć" w moim mieszkaniu N lub stabilne G. W załączniku rozkład mieszkania, czerwoną kreską zaznaczona dość gruba ściana klatki schodowej która obniża jakość połączenia...
  • Specjalista Sieci, Internet
    A nie da się tego routera po prostu przestawić? Nawet jak dasz inną antenę, to tłumienie w kablu może ci "zjeść" ewentualne zyski. Router ma jedną antenę? Jeśli więcej, trzeba by wszystkie te anteny ruszyć.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Albo dołożyć jeszcze jedno urządzenie i ustawić WDS-a. Moim zdaniem większa antena (większy zysk) w pomieszczeniach zamkniętych słabo się spisuje.
  • Poziom 2  
    Urządzenie posiada 2 anteny, przy TX -> antena A, RX -> antena B jest jeszcze gorzej. WDS jest rozwiązaniem lecz większym kosztem niż dokupienie anteny, pytanie czy to coś zmieni. Wiadomo, to jest mieszkanie więc liczy się też estetyka, nie walne masztu 5GHz w przedpokoju.
    A ja jeszcze raz pytam, czy nie da się tego routera (co to jest - wypadałoby choć model podać) przesunąć za róg przedpokoju. Skoro chcesz z obecnej lokalizacji ciągnąć kabel do anteny, to może pociągnąć inny kabel i ruszyć router. I to kabel i to, a efekt największy przy niemal zerowych kosztach. A antena nie ma sensu. Zysk niewielki, straty na kablu itd.
    WDS wymaga dwóch możliwie identycznych urządzeń obsługujących WDS! Albo tzw. universal repeater. Ale tu bez kosztów się nie da.
  • Poziom 2  
    Średnio mogę wystawić router na róg ponieważ po środku są drzwi mające futrynę poniżej poziomu podłogi więc dołem nie puszcze. Może z tym pokombinuje, skoro lepsza antena nic nie zmieni. Router - Mikrotik 751U.
    afterhours napisał:
    są drzwi mające futrynę poniżej poziomu podłogi więc dołem nie puszcze
    Wokół futryny zwykle jest zestaw listew maskujących - są przyklejone, a po ich odczepieniu okazuje się, że jest szczelina między futryną a murem. Po to zresztą te listwy są, żeby zasłonić szczeliny. Można przykleić na nowo. Zanim zaczniesz rozbierać drzwi ;-) , sprawdź przedłużając kabel (chyba skrętkę) i przenieś ten router.
  • Poziom 2  
    Właśnie doszedłem do wniosku, że słaby z mnie inżynier. Poza skrętką pociągnąć musiałbym jakoś zasilanie i tutaj jest problem ;/ Niestety PoE w Polsce nie działa...
  • Poziom 12  
    Masz 4 pary w skretce. Dwoma puszczasz ethernet (powinno chulac 100 Mbps), a dwoma prad z zasilacza (juz prad staly). Oczywiscie koncowki zaciskasz tylko na tych 2 parach od ethernetu.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Niestety PoE w Polsce nie działa...

Rozumiem, że po przejechaniu zachodniej granicy cudownie zaczyna działać? ;) MT ma nawet na pierwszym porcie wsparcie do PoE, zwykłą przejściówką go zasilisz i podrzucisz w dowolne miejsce. Zawsze da się jakoś estetycznie przenieść.

Dla pewności daj pomiary sygnałów z inssidera.
    PS. Nie ograniczyłeś sobie mocy TX-Power karty? Daj zrzut ekranu z tej zakładki i z zakładki Current TX-Power z MT (trzeba advanced kliknąć).