Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - Pendrive nie bootuje Windowsa XP

karol4518 21 Sty 2013 10:17 3201 16
  • #1 21 Sty 2013 10:17
    karol4518
    Poziom 7  

Witam.
    Tak jak w temacie.

Posiadam zepsuty naped w komputerze stacjonarnym. Komputer który chce naprawic, jest dość stary. Zrobiłem bootowalnego pendriva z windowsem XP programem winsetupfromusb i takze wintoflash nie działa nic. Oczywiscie w biosie mam ustawione ze First Booting: USB-HDD

Dodam ze przy starcie systemu widać pendriva. Pisze:

USB Storage Device: USB DISK 2.0

Nie mam wogóle pomysłu co by z tym zrobic i proszę o pomoc.
    Pendrive ma rozmiar ok. 4 GB

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

0 16
  • #2 21 Sty 2013 10:34
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

Czy pamięć USB uruchamia się na innych komputerach (czy jest poprawnie przygotowana)?

Podaj model płyty głównej.

0
  • #3 21 Sty 2013 10:51
    karol4518
    Poziom 7  

Nie, pendrive nie bootuje. Chyba jest źle przygotowany.

Model płyty głownej: k7vza rev 3.0

0
  • #4 21 Sty 2013 11:26
    Matuzalem

Poziom 43  

karol4518 napisał:
    pendrive nie bootuje.

Czego więc oczekujesz od nas (poza "wsparciem moralnym")?

1. Ponów procedurę.
    2. Wybierz inną metodę naprawy. - Jaką? To zależy od tego na czym problem polega, a Tyś go tylko zasygnalizował:
    karol4518 napisał:
    Posiadam zepsuty naped w komputerze stacjonarnym który chce naprawic
    i to w sposób pozwalający na pewną "swobodę interpretacyjną".

PS.
    Zwracaj, proszę, większą uwagę na ortografię.

0
  • #5 21 Sty 2013 11:48
    karol4518
    Poziom 7  

Polonisto, gdybym wiedział jak rozwiązać problem już dawno bym zamknął tego posta. Pisząc ze pendrive nie bootuje miałem nadzieje że któryś w forumowiczów pomoże mi zbotoowac go prawidłowo tak żeby działało. A ty zamiast komentować i gadać glupoty i udowadniać kim ty nie jesteś mogłbyś pomagac innym. Denerwuje mnie zachowanie osob takich jak ty. Probujesz udowodnic kim ty nie jestes a tak naprawde nie masz zapewne o niczym pojecia. Nastepnym razem sie po prostu nie odzywaj.

Moderowany przez Matuzalem:

14 dni blokady na dogłębne zaznajomienie się z normami na forum panującymi (Regulamin, zasady działów, ogłoszenia). - 3.1.9 3.1.11, 3.1.17.

0
  • #6 21 Sty 2013 11:53
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

@karol4518: Akurat dyskutujesz z osobą, która jest tu moderatorem i jest m.in. właśnie od tego, zatem twoja frustracja całkowicie nie na miejscu (byłaby na miejscu, gdybym to ja Ci wytknął błędy interpunkcyjne, które zmieniają sens zdania).

To, że ja zrozumiałem, drogą trafnej bądź co bądź eliminacji, o co Ci chodzi, to nie znaczy, że każdy to zrozumie w ten czy w inny sposób. Chill out :D

Wracając do tematu - daj nam znać jak prawidłowo przygotowany pendrive też nie będzie się uruchamiał na Twoim komputerze. Póki co stanęło właśnie na tym, byś przygotował go prawidłowo. Jak zadziała na innym komputerze, a na Twoim dalej nie, to zajmiemy się sprawą dalej.

0
  • #7 21 Sty 2013 11:58
    karol4518
    Poziom 7  

Rozumiem ze osoba jest moderatorem. Osoba powinna pomagać użytkownikom którzy proszą o pomoc tak? Niestety on zwraca uwagę na mój charakter pisania i ortografii.

Wracajac do tematu.

Próbowalem 3 sposobami tak jak juz pisałem.

1. Programem WinToFlash
    2. Programem WinSetupFromUsb
    3. Przez wiersz poleceń a dokładnie to: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Bootowalny_pendrive_USB_z_Windows-4163.html

Nie chce mi coś działać od samego poczatku, robie to pierwszy raz i nie umiem sobie z tym poradzić. Dlatego też napisałem ze pendrive nie bootuje ponieważ chciałem poprosić o pomoc w jego prawidłowym bootowaniu. W internecie jest dużo tego, szukałem tez ale trudno jest znaleść podobny problem.

0
  • #8 21 Sty 2013 12:25
    alienHater
    Poziom 10  

Może zostanę zlinczowany za tego posta, ponieważ nigdy nie robiłem bootowalnego pendrive z windows, ale sądzę że jeżeli postępowałeś zgodnie z instrukcją i nic, to powinieneś użyć innego pendriva. Miałem podobny problem z AVG RESCUE - jednego pena bootowało bez problemu, drugiego - nie.

0
  • #10 21 Sty 2013 12:30
    karol4518
    Poziom 7  

Nie próbowalem z drugim penem. A masz jakis sposób zeby go wybootować po ludzku?

Dodano po 43 [sekundy]:

@Gallus

Ten program nie widzi mojego pendriva.

0
  • #11 21 Sty 2013 12:45
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

Zmień zatem swoją pamięć flash USB na inną (1GB+).

0
  • #12 21 Sty 2013 12:50
    karol4518
    Poziom 7  

Ok, napisze jak poszło.

0
  • #13 21 Sty 2013 13:30
    wajsxy
    Poziom 18  

Spróbuj programem PowerISO.
    PowerISO -> tools -> create bootable usb drive.
    Source image file - obraz płyty z Xp
    Destination usb drive - twój pendrive
    Write method: usb-hdd
    Start
    Jak to nie zadziała to coś nie tak musi być z pendrive.

0
  • #14 21 Sty 2013 21:04
    Bihur
    Poziom 12  

1. sprawdź czy w biosie możesz włączyć z czego można botować system ( najczęściej jest to F12) i wtedy wybrać nośnik
    2. Jeżeli nie botuje się z tego pendriva to należy włożyc go do innego portu USB - trzeba próbować
    3. Jeżeli dojdziesz do tego że przez F12 będziesz mógł wybrać z czego ma wystartować i będzie tam USB-HDD i nie ruszy - zaobserwuj czy będzie się paliła dioda czy coś w tym stylu na pendive a nie ruszy oznacza że źle przygotowana instalka

0
  • #15 22 Sty 2013 06:32
    ginio77
    Poziom 17  

Witam
    Posiadam kilka pendrive-ów różnych firm. Kingston, Emtec, Intenso i Mint prawda jest taka że nie każdy producent pozwala na stworzenie botowalnej pamięci USB.
    Markowe szybkie Kingstony i Emtec-i nie botują a wolne z Biedronki Intenso i Mint tak.
    Pozdrawiam.

0
  • #16 22 Sty 2013 08:23
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Też miałam problem jakiś czas temu że mimo poprawnego zgrania obrazu na pendriva, nie chciał mi botoować. Botowało tylko z 1 pendriva na 3 które posiadam(na każdego obraz zgrywałam w identyczny sposób i przez ten sam program). Po sformatowaniu pendrivów przez hp usb disk storage format tool i ponownym zgraniu poprawnie obrazu zaczęły bootować.
    Spróbuj może zadziała.

0
  Szukaj w 5mln produktów