Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - problem z ustawieniem anteny

Marcinj2 21 Sty 2013 10:54 13170 16
  • #1 21 Sty 2013 10:54
    Marcinj2
    Poziom 15  

Witam
    Mam cyfrowy Polsat od kilku lat, antena 70cm z konwerterem (zestaw ma 9 lat). Przed domem w odległości ok 400 m jest góra, teoretycznie nie zasłania anteny.
    Tydzień temu wymieniłem dekoder na HD6000 okazało się, że nie wszystkie kanały HD odbiera. Wyświetla komunika, żeby sprawdzić połączenie anteny. Pożyczyłem WSKAŹNIK SYGNAŁU DSF-10 i zacząłem ustawiać antenę. Ustawiłem dekoder na Polsacie HD, sygnał prawie na max. Przełączam na TVN brak sygnału i kilka hd tez nie działa. Więc znów kręcę anteną. Wyszło na to, by wszystkie kanały działały, ustawiłem tak, że niektóre kanały mają sygnał na 50% inne 10 %. Niby teraz są wszystkie kanały HD ale niektóre haczą. Ktoś może mi pomóc jak ustawić tą antenę? Wymienić konwenter ?

-1 16
  • #2 21 Sty 2013 11:11
    kizek
    Poziom 35  

Kontrolnie sprawdź tuner na innym konwerterze.

3
  • #3 21 Sty 2013 11:12
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Marcinj2 napisał:
    Ktoś może mi pomóc jak ustawić tą antenę?

Ktoś ma tam przyjechać?

1
  • #4 21 Sty 2013 11:18
    Marcinj2
    Poziom 15  

Kilku sąsiadów ma takie same objawy na tunerach HD6000

telesat1 napisał:
    Marcinj2 napisał:
    Ktoś może mi pomóc jak ustawić tą antenę?

Ktoś ma tam przyjechać?

No jak ktoś ma czas:) a jak nie ma to może opisać na co zwrócić uwagę, może jakieś porady

1
  • #5 21 Sty 2013 11:23
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Marcinj2 napisał:
    może jakieś porady

Nic na ten temat nie ma na forum?

0
  • #6 21 Sty 2013 12:16
    Marcinj2
    Poziom 15  

No właśnie niewiele

0
  • #7 21 Sty 2013 17:30
    LeDy
    Poziom 43  

Marcinj2 napisał:
    No właśnie niewiele

Na forum są tony opisów jak ustawiać anteny. Jednak jeszcze trza mieć jakieś pojęcie aby to wykorzystać. Wezwać fachowca.

0
  • #9 22 Sty 2013 13:17
    Marcinj2
    Poziom 15  

LeDy napisał:
    Marcinj2 napisał:
    No właśnie niewiele

Na forum są tony opisów jak ustawiać anteny. Jednak jeszcze trza mieć jakieś pojęcie aby to wykorzystać. Wezwać fachowca.

Tak czytałem kilkadziesiąt wątków, w których ludzie opisują problemy, a uzyskują zazwyczaj odpowiedź :

Cytat:
    Dokładnie w kierunku na satelitę hotbird.

Ale ok
    Czy kupując inny konwerter np z 4 wyjściami muszę zwrócić uwagę na jakieś szczegóły, aby poprawnie pracował z cyfrowym polsatem lub cyfrą+ ?
    Pozdrawiam

0
  • #10 22 Sty 2013 13:46
    kizek
    Poziom 35  

Konwerter z czterema wyjściami "QUAD".

2
  • #11 22 Sty 2013 13:48
    netTv
    Poziom 24  

Kup konwerter Inverto z nimi zazwyczaj nie mnie problemu. Nie potrzebujesz konwertera z czterema wyjściami, no chyba że chcesz podłączyć cztery dekodery do jednej anteny.

Co do ustawienia anteny, to satelitarny sygnał wymaga precyzji ustawienia anteny i konwertera. Jeśli pamiętasz coś z fizyki, to antena wykorzystuje zjawisko skupiania wiązki w jednym punkcie, którym jest konwerter. Sygnał z satelity po odbiciu od czaszy musi trafić dokładnie w punkt, czyli w konwerter. Każde odchylenie od kierunku powoduje straty sygnału.

0
  • #12 22 Sty 2013 14:01
    Marcinj2
    Poziom 15  

Tak chcę podłączyć kilka dekoderów.

Antenę ustawiłem i było super, gdyby nie fakt, że ustawienie jest dobre dla większości kanałów. Wskaźnik sygnału wyświetlany przez tuner sięga 96% Ale jest kilka kanałów np Animal Planet na których sygnał strasznie spada. Jak ustawię Animal Planet , sygnał na pozostałych kanałach spada z 96% do ok 30 - 50 % . Więc obecne ustawienie jest kompromisem między kanałami. Pożyczyłem wskaźnik sygnału DSF-10 ale bez instrukcji i opisu. Znalazłem w internecie jak go używać. Na kilku kanałach na wskaźniku świeci zielona dioda 22kHZ, a innych kanałach czerwona dioda H/V a na jeszcze innych nie świecą żadne diody jest tylko sygnał dźwiękowy.
    Przewód nowy (zatynkowany), końcówki nowe.

0
  • #13 22 Sty 2013 14:44
    matzg
    Poziom 35  

Witam,
    Skos na konwerterze również ustawiłeś popranie?

0
  • #14 22 Sty 2013 15:08
    netTv
    Poziom 24  

Możliwe, że antena jest pokrzywiona lub konwerter uszkodzony, skoro sprzęt ma 9 lat.

0
  • #15 22 Sty 2013 15:18
    Marcinj2
    Poziom 15  

matzg napisał:
    Witam,
    Skos na konwerterze również ustawiłeś popranie?

Musze to jeszcze sprawdzić

0
  • #16 02 Lut 2013 08:53
    jjajgpl
    Poziom 1  

Okazało się , że delikatnie z lewej strony przysłania talerz ściana przesunięcie talerza w bok o metr rozwiązało problem. Jest ok 75% jakości nic nie tnie

0
  • #17 18 Lut 2013 08:37
    Marcinj2
    Poziom 15  

Przestawiłem Skos na konwerterze, trochę się poprawiło. Na razie obraz jest ok.

0