Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Śmierdzi w łazience z Junkersa

21 Sty 2013 12:10 4371 10
  • Poziom 13  
    Witam,
    dziś po raz któryś wyczuwam dziwny zapach w łazience jakby się coś paliło,tliło, jakiś plastik czy coś i zaczyna mnie to niepokoić ktoś wie co to może być? Wcześniej tego nie czułem dopiero gdzieś tak z tydzień temu pierwszy raz to poczułem.
    łazienka jest mała tak gdzieś 3 na 3m i bez okna, tylko w drzwiach na dole jest kratka. Jest to stare budownictwo.
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 39  
    Jeśli przy rozszczelnionym w kuchni lub pokoju oknem objaw ten zanika znaczyło by, że masz za słaby ciąg kominowy i czuć spaliny. Celowe byłoby wtedy zamontowanie nawietrzaka. Jeśli ktoś ma inne sugestie proszę mnie poprawić.
  • Poziom 13  
    Otworzyłem małe okno lufcik w kuchni na parę minut i już tak nie czuć w łazience.
  • Poziom 39  
    Według mnie zbyt szczelne okna, drzwi powodują że powietrze nie wpływa do pomieszczeń. Zastanów się nad montażem nawiewnika w oknie w kuchni.
  • Poziom 13  
    Nie powiedziałbym że okna są zbyt szczelne bo to są stare drewniane okna i zawsze na zimę są zakładane uszczelki bo inaczej by wiało.
  • Poziom 37  
    kindlar napisał:
    Jeśli przy rozszczelnionym w kuchni lub pokoju oknem objaw ten zanika znaczyło by, że masz za słaby ciąg kominowy i czuć spaliny. Celowe byłoby wtedy zamontowanie nawietrzaka. Jeśli ktoś ma inne sugestie proszę mnie poprawić.

Ja mam sugestię - najpierw trzeba sprawdzić czy rzeczywiście coś się nie dzieje pod kątem przypalania plastików, może jakiś przewód elektryczny itp.
    Akurat wietrzenie, może też to usuwać.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A co z wyciągiem? Kominiarz był przed sezonem? Kociołek miał przegląd? Z zasady w okolicach palnika i paleniska jest odpowiednia izolacja termiczna ale może ona ci popękała i nie spełnia swojej roli. A na zewnątrz komory palnika znajduja się przewody od czujek i być może gdzieś izolacja się topi... Kocioł się nie wyłącza awaryjnie?
  • Poziom 13  
    Właśnie nie wyłącza się ani nic kiedyś pikał ale to już jakiś czas temu. a kominiarz był, to tylko kazał nie włączać okapu w kuchni bo tam nie ma ciągu czy coś.
    Brak ciągu w kanale wentylacyjnym przy kotle atmosferycznym to juz nie są żarty... Prosta droga do zaczadzenia. A posiadasz w tym pomieszczeniu nawiew? Otwory wentylacyjne w drzwiach?
  • Poziom 13  
    Tak już pisałem że jest kratka w drzwiach łazienkowych.
    Najpierw nalezy sprawdzić kocioł. Nastepnie zajmiemy się cyrkulacja powietrza.