Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakiej mocy wzmacniacz i co z tą skutecznością głośników?

mariuszastraf 12 Lut 2005 13:20 4127 14
  • #1 12 Lut 2005 13:20
    mariuszastraf
    Poziom 9  

WITAM

powoli oriętuję się po sprzęcie do mojej astryf (3-drzwiowa) i doszedłem do wniosku że będzie system na przód na wamacniaczu i na tyle narazie są owale ale później zamienie je na skrzynkę.

Mój problem polega na tym że mam do wyboru niejako na przód HERTZ ESK 165 lub DSK 165. ESK mająz wrotnice ale mają węższy zakres czętotliwości i niższą skuteczność.

Przeglądałem forum i renard m polecał głośniki typu Phase Linear, Sinus Live, Canton , Axton, Focal, Cap które malą rewelacyjne częstotliwości ale skuteczność na poziomie 88db.

a co sądzicie o infinity ref 6000cs są całki fajne a na ebay w usa są za 99$.

I jeszcze wzmacniacz jeżeli HERTZ ESK 165 mają 100w rms to prawidłowy wzmacniacz do tego to ok 110rms czy tak?
    Bo szukałem na allegro takich (4 kanały) to jest takich mało i są dość drogie.Znalazłem nawet ciekawy, tak mmi się wydje,(chociaż czytałem na forum że MAGNATY nie cieszą się najlepszą opinią) MAGNAT THE ROCK 800 za 599zł a PIONEER-Class A-GM-X904 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40996306
    A MOŻE BOA
    http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=21649&item=4526396876&rd=1

PROSZĘ O OPINIE

0 14
  • #2 12 Lut 2005 16:27
    mukade
    Poziom 31  

Po pirwsze: Dobry wzmacniacz to prawie że podstawa porządnego dźwięku w samochodzie, więc nie szczędź na dobrego magnata.
    Po drugie: Tak naprawdę, głośnik z mniejszą efektywnością i dużą mocą zagra lepiej niż głośnik z wielką efektywnością (przygotowany z myślą na wyjście z radyjka) i mniejszą mocą. Oczywiście pod taki głośnik 88dB potrzebujesz dużo mocy, ale jak itak kupujesz wzmaka, to nie ma problemu
    Po trzecie: Jak głośnik ma 100RMS-u , to spokojnie wystarczy wzmak, który ma 70RMS-u na kanał (nawet mniej by wystarczyło) pod warunkiem że to prawdziwa nie oszukana moc. Wynika to z tego że moc głośników mierzy się na 1000Hz pod generatorem sinusoidy, a moc wzmaków na pełnym wysterowaniu... Jak będziesz chciał mieć suba, to wtedy będziesz do niego potrzebował wzmacniacz który po zmostkowaniu da Ci ponad 150W (oczywiście zalezy od suba, są i takie, które potrzebują wzmacniaczy np.600W RMS-u)
    Po czwarte: Przy wyborze głośników, nie sugeruj się za bardzo danymi o paśmie przenoszenia, bo to jest sprawa względna co oni tam napiszą. :boss: Ważne żeby system głośnikowy był na osobnej zwrotnicy, żeby membrana midbasowa była conajmniej 165mm(bo od tej średnicy zaczyna się zabawa...)
    Po piąte: Najważniejszy jest Twój odsłuch!!! , a nie że ktoś napisze w parametrach że ten głośnik przenosi od 30Hz, a inny od 50Hz. To na dobrą sprawę może być mało ważne. Sam posłuchaj. (Nawiasem mówiąc, poniżej 70Hz itak już nic nie usłyszysz...)
    Po szuste: Polecam Hertza!

Dodano po 15 [minuty]:

Oto pierwsza lepsza strona na której masz z grubsza przegląd wzmacniaczy. Ja słyszałem że bobre są alpine, pioneer, jbl. Ale przedewszystkim zadecyduje tutaj cena ...

Dodano po 19 [sekundy]:

Oto pierwsza lepsza strona na której masz z grubsza przegląd wzmacniaczy. Ja słyszałem że bobre są alpine, pioneer, jbl. Ale przedewszystkim zadecyduje tutaj cena ...
    http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/index.php?cat_id=3

0
  • Pomocny post
    #3 12 Lut 2005 22:32
    renard m.
    Poziom 21  

Powtarzam po raz kolejny: Koncowka mocy w samochodzie (i nie tylko) powinna byc zawsze znacznie "silniejsza" od glosnikow a to miedzy innymi dlatego ze tranzystory mocy w nich uzyte znieksztalcaja niemilosiernie juz od okolo 70% glosnosci !!! - co jest nie tylko nieprzyjemne dla Twojego ucha, ale takze dla samych glosnikow ;) Dodam ze temat ten byl juz wielokrotnie powtarzany na forum !!! Przy wyborze sprzetu do auta musisz sobie postawic pewna granice cenowa i wtedy mozna cos doradzic...car audio to beczka bez dna i jesli sie nie opamietasz (tak bylo u mnie ;)) wsadzisz majatek i jeszcze ci bedzie malo...pozdr. R.

Skutecznosc podobnie jak inne parametry nie powinna byc czynnikiem decydujacym przy zakupie...

0
  • #5 13 Lut 2005 11:13
    renard m.
    Poziom 21  

Problem jest w tym ze w niemczech dostaniesz juz dobry wzmacniacz od 100 €, a w Polsce dostaniesz za to co najwyzej Alpharda lub Magnata...ten Mac-A ktorego pokazales tez wiele jakoscia od tych dwoch nie odbiega :(. Nie wiem co jest przyczyna tego zjawiska, Ci co woza sprzet z Niemiec albo sie zupelnie nie znaja, albo maja po prostu lepsza "przebitke" na takim zlomie . Jesli zorganizujesz transport (np. przez znajomego) to moge Ci pomoc i kupic cos na ebay.de...juz raz cos takiego z jednym forumowiczem zrobilem...;) Ale sproboj poszukac jeszcze w Polsce, moze nie jest az do konca taka "pustynia"...pozdr. R.

0
  • #6 13 Lut 2005 11:46
    mukade
    Poziom 31  

Hmm, jak napisałem "prawdziwej i nie oszukanej mocy RMS". Może faktycznie przy wzmacniaczach samochodowych trzeba liczyć troche zapasu. Ja podłączałem różne głośniki (nawet suby ok.120RMS) pod końcówki 40W, a także pod 65W i grało naprawdę głośno czysto i głęboko. Fakt że to były wzmaki harman/kardon i yamaha.... A jakich firm wzmacniacze są wg. Ciebie dobre renard?
    Oczywiście zgadzam się, że najlepiej kupować w Niemczech. Pozdr

0
  • #7 13 Lut 2005 12:26
    renard m.
    Poziom 21  

Ciezko jest jednoznacznie powiedziec co jest najlepsze, bo jest tutaj wiele faktorow do wziecia pod uwage...np. jesli chodzi o cene np. koncowki Caliber CA 120, CA 300, CA 350, Axton, Lightning Audio, Ground Zero, Rodek........jesli o brzmienie: uDimension (referencja), Xetec, Helix, Carpower serii Wanted, Steg.....jesl chodzi o konkretnego kopa to raczej mono (do suba) : Emphaser EA 2400D (mam teraz i moge tylko polecic :ok: ), JL Audio 1000, Phoenix Gold - Bandit, Carpower D-Rex, Phase Evolution, Rockford Fosgate RF, no i na koniec moze jeszcze Hifonics Colossus (3kW rms :sm24: )........mozna by pisac godzinami, ale po co? Kazdy musi sie okreslic:

1. Rodzaj muzyki
    2. Granica cenowa (zasobnosc kieszeni jest zazwyczaj czynnikiem decydujacym)
    3. Zamilowanie do audiofilstwa (brzmienie) / Ma lupac w dekiel :sm15:
    4. Typ samochodu

pozdrawiam R.

0
  • #8 13 Lut 2005 12:31
    mariuszastraf
    Poziom 9  

A jakich marek wzmacniaczy szukać?
    A z tą mocą to dobrze zrozumiałem?

0
  • #9 13 Lut 2005 12:35
    renard m.
    Poziom 21  

Chyba odbieglem w moich postach troche od tematu...sorry ;). Planujesz kupic w przyszlosci suba czy pozostajesz przy "przodzie" tzn. kickery + tweetery ???

0
  • #10 13 Lut 2005 13:41
    mariuszastraf
    Poziom 9  

Nie ma problemu bo mój post zawiera dużo pytań.

TAK suba też kupuje. Czekam do wiosny i wygłuszam drzwi a póżniej nie wiem co pierwsze głośniki na przód czy wzmacniacz. A jakieś dwa miesiące póżniej SUB albo wcześniej.
    Sorki że się tak upieram ale chce się dowiedzieć raz na zawsze o tych wzmacniaczach(jaka moc np do 100rms głośnika). Upieram się tak bo myślę że wzmacniacz razem z przednim systemem kupić bo takie hertz esk165 100w rms z radia to chyba nie będzie efektu.

0
  • #11 13 Lut 2005 15:34
    renard m.
    Poziom 21  

no to skoro tak sie "upierasz" to przyjmijmy ze wzmak powinien miec od 20% mocy wiecej w stosunku do glosnika wzwyz...

0
  • #12 13 Lut 2005 16:27
    mariuszastraf
    Poziom 9  

Muzyka to wszystkiego po trochu najbardziej R N B i Hip Hop.
    Samochód to Opel Astra F 3 drzwiowa.
    Zamiłowanie do audiofilstwa raczej amatorsko choć lubię jak czysto gra muzyczka.
    KASA DO 600ZŁ

BEDE SZUKAŁ TYLKO NIE WIEM BARDZO GDZIE MAM JESZCZE SZUKAĆ.

0
  • #14 13 Lut 2005 18:29
    mariuszastraf
    Poziom 9  

No tylko że ja myślałem o czterokanałówce 2 kanały na przód a dwa mostkowane na tył. To ten byłby trochę za słaby.

0