Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magicolr 2400 w - Paski na wydruku

21 Sty 2013 15:01 2832 6
  • Poziom 10  
    Witam,
    dzieciaki "załatwiły" mi w drukarce folię transmisyjną. Po wymianie pojawił się nowy problem, a mianowicie czarny pasek na prawej krawędzi papieru oraz białe paski w stałych miejscach ciągnące się przez całą długość kartki (fotki). Czy oznacza to wymianę bębna światłoczułego...?
    Magicolr 2400 w - Paski na wydruku Magicolr 2400 w - Paski na wydruku Magicolr 2400 w - Paski na wydruku Magicolr 2400 w - Paski na wydruku
    Pasek jest na krawędzi - dołozyłem tylko białą kartkę aby go uwidocznić.

• Poziom 34  
    Z białymi pasami to bym sprawdził szybkę przeciw pyłową lasera (pod bębnem)i toner zwłaszcza czarny. Również może być źle zainstalowany pas transferowy. Co do pasa czarnego proponuje sprawdzić bęben.
  • Poziom 10  
    Szybkę przetarłem - nie ma różnicy w wydruku; na bębnie nie widać śladów uszkodzenia, chociaż czarny pasek to sugeruje. Prawdę mówiąc nie wiem o co chodzi w złym montażu foli transmisyjnej - nie wymieniałem jej samej lecz jako cały zestaw ( 2 śrubki, złącze i tyle...).
    czarny toner był nabijany (nie moja sprawka i zauważyłem, że trochę się z niego sypie) lecz białe pasy są również w kolorze i to dokładnie w tym samym miejscu...

• Poziom 34  
    No, a może sam laser należało by przeczyścić
  • Poziom 17  
    Wygląda mi to raczej na jakiś błąd przy montażu pasa transferowego lub elementów demontowanych w celu wymiany pasa. Na pierwszym skanie widać przesunięcie obrazu (z jednej strony obraz obcięty, z drugiej czarny pasek). Na innym skanie obraz jest nieostry. No chyba że sam pas jest uszkodzony ale to raczej mało prawdopodobne.
    Zdemontuj ponownie wszystko co ruszałeś poprzednio i zmontuj ponownie zwracając uwagę czy elementy "wskakują" lekko i dokładnie usadawiają się w swoich miejscach.
    Podobny efekt jak na skanach występuje też jeśli pas transferowy nie jest naprężony. Sprawdź i tą kwestię.
  • Poziom 10  
    Jutro usiądę i przejrzę ją ponownie. Co do wydruku ( fotka 1) to nie jest to wina drukarki - skan, który mam nie posiada prawie marginesu ( układ strony na wydruku jest zgodny ze skanem).
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem ponownie czystość lasera oraz napięcie pasa transmisyjnego wygląda, że jest w porządku. Nie wiem, o co tu chodzi...

Zrobiłem nowe wydruki, tym razem aby łatwiej było ocenić są tylko kolorowe pasy w różnych rozdzielczościach.... Magicolr 2400 w - Paski na wydruku Magicolr 2400 w - Paski na wydruku Magicolr 2400 w - Paski na wydruku
    Jakość nie jest rewelacyjna, nie zwracajcie uwagi na rozjaśnienia - to jest wina lampy błyskowej.