Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Hotpoint Ariston CIS LI470A nie myje mruga 2 i 4 dioda

matijas999995 21 Jan 2013 15:02 16812 14
    matijas999995
    Level 15  
    Witam. Mam problem ze zmywarka Hotpoint ARISTON CIS LI 470 A
    Zmywarka ma 3 lata. Problem już powtórzył się drugi raz, lecz za pierwszym pomogło ponowne uruchomienie. A teraz nic nie pomaga. Po załączeniu zmywarki ustawieniu programu zmywania i zamknięciu zmywarka wydaje pojedynczy sygnał i "buczy". Po otwarciu mruga druga i czwarta kontrolka. Ponowne uruchomienie, odłączenie od źródła zasilania nie pomaga. Natryski czyste, filtry ok. Co to może być?
    matijas999995
    Level 15  
    Zmywarka po godzinie włączania i wyłączania w końcu ruszyła. Na razie myją się naczynia, ale otwierałem kilka razy i woda jest gorąca. Jeszcze jedno. Nie używam soli do zmywarki ponieważ naczynia są bardzo słone. Nawet jak jest ustawione na najmniejsze pobieranie. Lecz gdy była sól to naczynia były domyte, a teraz pozostają czasem resztki. No, ale jak wsypę sól to są słone. Najbardziej się to odczuwa na szklankach. Po wyciągnięciu muszę wszystko przepłukać pod wodą dlatego nie stosuje soli. Nawet jak była nawet sól to dioda powiadamiająca o braku soli nadal świeciła.
    matijas999995
    Level 15  
    Zmywarka znowu nawala... Ostatnio cały dzień siedziałem i włączałem aż w końcu się udało. Ruszyła na ok. 10 minut i dalej to samo... Już nie mam siły! Teraz znów działa OK
    matijas999995
    Level 15  
    Teraz inaczej... Jakoś się włącza, ale po mniej więcej połowie cyklu mycia i krócej zmywarka wydaje pojedynczy dźwięk i mrugają 3 i 5 dioda, a nie jak wcześniej 3 i 4 dioda. Nie mam już do niej siły... Proszę o pomoc.
    Przepraszam za błąd... Teraz mruga 3 i 5 dioda, a wcześniej mrugała 2 I 4 :)
    matijas999995
    Level 15  
    proszę o pomoc!
    matijas999995
    Level 15  
    chyba coś z filtrem... Wyczyściłem go dokładnie kilka godzin temu. Włączyła żona zmywarkę i nagle wszystko działa. Ale przed tym wypięliśmy ją z prądu na pół godziny i włączyliśmy i uruchomiła się. Pod koniec cyklu mycia sama się wyłączyła (tzn. tak jakby zresetowała, bo jest włączona ale nic się nie świeci tylko lampka power) i nie odpompowała wody. Dokładnie pół godziny przed końcem tak się stało
    matijas999995
    Level 15  
    Witam problem powrócił. Już nie mam do niej siły! Teraz prawie w ogóle się nie załącza, a jak zacznie myć to mniej więcej w 3/4 cyklu resetuje się, wydaje "piiip" i mruga 2 i 4 dioda. Zauważyłem też, że nie kręci się górny nóż. Nie kręci się i nie leje się z niego woda
    ronin69
    Level 10  
    Sprawdź, uszczelkę podłączającą szufladę zmywarki do tylnej ścianki zmywarki.

Często ulega uszkodzeniu, koszt około 25zł, wymienić można samemu.

Powinno pomóc.

Daj znać.

-ronin
    franczak88
    Level 1  
    Też mam podobny problem. Po kilku minutach mycia w trybie eco migają lampki 2 i 4 i, zmywarka wypompowuje wodę i zatrzymuje mycie. W trybie zwykłaego mycia to samo. Filter czysty. Pomocy
    jaro1862
    Level 8  
    Witam
    Mam mianowicie taki problem od wczoraj - Hotpoint ARISTON CIS LI 470 A - chodziła 6 lat bez zarzutu po włączeniu coś buczy, ale zmywanie się nie załącza
    Pali się 2 i 3 kontrolka. Oczywiście reset zasilania i ponowne podłączenie nic nie dało...
    Proszę o podpowiedzi w czym tkwi problem
    Pozdrawiam

PS.
    Po otworzeniu pokrywy nie ciekawie to wygląda?
    Zmywarka Hotpoint Ariston CIS LI470A nie myje mruga 2 i 4 dioda Zmywarka Hotpoint Ariston CIS LI470A nie myje mruga 2 i 4 dioda
    Fakt jest taki że podczas wczorajszego mycia coś jak by w niej zagruchotało nie wiem czy cykl był skończony ale wody już nie było i jak wcześniej pisałem migają 2 i 3 dioda.